Dombóvári Kosársuli KE – OSE Lions II.: 59-55 (19-15, 12-22, 13-9, 15-9)
Dombóvár 200 néző, v.: Koncsek, Dr. Danka.
Dombóvár: Tamás 6/3, Szilágyi 15/6, KUN 15/9, Vicze 3, PÖLÖSKE 5. Cs.: Tóth 10/3, Déri 5/3, Szabotin.
OSE: SCHUJ 15/3, VARGA 12, Joó 9/3, Zsentics 2, Balla 3. Cs.: Kocsis 8, Bogatin 6, Pap, Bodnár.

A 2016/17-es bajnoki idény utolsó előtti hazai mérkőzésén, az oroszlányi fiatalokat fogadtuk, akik ugyan a tabella alsó felén helyezkednek el, de szinte mindegyik élcsapat dolgát megnehezítették szervezett, lelkes játékukkal.

Az első negyed folyamán pár pontos előnyt szereztünk, Kun Kenéz ponterős játékának köszönhetően. A folytatásra picit összezavarodtunk, akadozott a támadójátékunk, rengeteg eladott labdánk volt, amelyet rendszerint kosárral büntetett a vendégcsapat. Jókor jött az utolsó másodpercben Pölöske 2+1-es kombinációja, így a félidőre 6 pontos OSE előny alakult ki a felek közt. A szünetben megbeszéltük, hogy sokkal agresszívebben kell védekeznünk, és ennek köszönhetően talán könnyebben tudunk támadni is. Ezt a kérést sikerült is megvalósítani csapatunknak, bár a könnyed támadások még várattak magukra. Mindössze 9 pontot engedélyeztünk ellenfelünknek a 3. negyedben, ezért 2 pontra zárkóztunk a záró etap előtt. A 35. percben Szilágyi és Tamás pontjaival a vezetést is átvettük, amelyre előtte a 2. negyed elején volt példa. Nagy izgalmakat hozott az utolsó perc, 56-55-ös vezetésünknél az OSE üres ziccert hibázott, majd Tóth Kristóf büntetőzhetett, amelyeket higgadtan értékesített. Vendég időkérést követően (58-55) hárompontos kísérlettel próbálták hosszabbításra menteni az oroszlányiak a találkozót, de a labda leperdült a gyűrűről, így sikerült behúznunk a mérkőzést. A győzelmünk picit izzadságszagúra sikeredett, amelyet nagyszerű, lelkes védekezésünknek köszönhetünk. Gratuláció a csapat minden tagjának, és elismerés jár az OSE csapatának is a helytállásukért! Köszönjük a közönségünknek a szurkolást!