Marcali VSZSE – Dombóvári Kosársuli KE: 75-85 (19-24, 12-26, 23-20, 21-15)
Marcali, v.: Koncsek, Lakos.
Marcali: HORVÁTH N. 30/3, Kiss 6, Magyar, FODOR 23/3, Tóth 6. Cs.: Horváth P., Gaál 6, Csabai 4, Csobod.
Dombóvár: TÓTH 26/6, Tamás 7/6, KUN 17/9, Szilágyi 7/3, Pölöske 4. Cs.: VICZE 24, Árok(Dage), Szabotin.

A 2016/17-es szezon utolsó, záró fordulójában Marcaliba látogattunk. A találkozó a bajnokság 5. helyezését volt hivatott eldönteni, amelyet mindenképp szerettünk volna megszerezni. Ennek megfelelően nagyon jól kezdtük a mérkőzést, pillanatok alatt 8 pontos előnyt harcoltunk ki pontos távoli dobásainkat követően. Ezt követően elég volt 1-2 figyelmetlenség a védő térfelünkön, és a 7. percben már minimális egy pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla. A negyed végére azonban sikerült rendezni a sorokat, és 5 pontos vezetéssel várhattuk a folytatást. A folytatást, amely remekre sikeredett. Nagyon jól járattuk a labdát, szemre tetszetős pontos támadásokat vezettünk, és a védekezésünk is jól működött. Nagyon jó szellemben játszott mindenki, és ennek meg is lett az eredménye, tetemesnek mondható 19 pontos előnnyel térhettünk pihenőre. A fordulás után felváltva estek a találatok, kiegyenlített játék folyt a pályán. Bár próbált a hazai gárda közelebb lopózni, mindig akadt valaki csapatunkból, aki meghiúsította ezt a kísérletet. A záró játékrész első perceiben komoly hullámvölgybe kerültünk, 11-0-s Marcali futást követően mindössze 5 pontra olvadt a különbség a felek közt. Ezt követően védekezést váltottunk, amellyel sikerült stabilabbnak lennünk, és tartani előnyünket, majd büntető dobásainkkal növelni a mérkőzést végét jelentő dudaszóig. Ezzel a győzelmünkkel megszereztük a nyugati csoport 5. helyét, amely jelen helyzetünkben mindenképp dicséretes. Kiemelném Tóth Kristóf, Vicze Kristóf és Kun Kenéz ponterős játékát, de a csapat többi tagja is megtette a magáét, mindenki kivette a részét a győzelemből. Gratulálok!

Nagyon szépen köszönjük szurkolóinknak a kitartó bíztatást az egész évadban! Nélkületek még nehezebb lett volna..! Nagyon sok gonddal küszködtünk szinte végig, példátlan sérülés-, és betegséghullám hátráltatta a csapat munkáját. Ebben az erős mezőnyben sikerként kezeljük ezt az 5. helyet, ne kudarcként! Úgy gondolom a csapat kihozta magából a maximumot, ebben ez évben ennyi volt, nem több. Köszönet és gratuláció minden játékosunknak, akik pályára léptek, és tettek a dombóvári kosárlabdáért! Köszönjük a Kosársuli vezetőségének a támogatát!