NB II csapatunk mérkőzései 2011-2012

22. forduló 2012.05.05.

DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI - Murafém Kanizsa KKSE 88-82 (22-26, 19-18, 17-15, 30-23)

Hoffmann Dániel 6, Kollár Soma 8, Várallyay Attila 14, Tamás Péter 16/6, Szilágyi Tamás 10/6 cs: Banai Attila -, Szalai Ádám, Szili Tamás 7/3, FODOR BALÁZS 14/3, Pölöske Kornél 6, HORVÁTH BENCE 6, Szőke Szabolcs 2.

Utolsó forduló és a mutatott játék alapján „szezonvégi” forma. Röviden ennyi az, amit elmondhatunk a mai mérkőzés kapcsán, na persze azért a 6 pontos győzelem is fontos! Aki valaha is sportolt versenyszerűen, az tudja igazán , hogy mennyire nehéz hozni a kötelező győzelmeket, mert a Murafém Kanizsa KKSE elleni győzelem az volt. A két csapat tabellán elfoglalt helye alapján legalább is annak tűnt, a mérkőzés viszont valami teljesen mást hozott, a harmadik negyed végén ugyanis még az ellenfél vezetett! A történet a szokásos, nekik szinte minden beesett, nekünk pedig semmi sem. Halmai Balázs edző 30 percen át kereste azt az öt játékost, akik végre megfordíthatják a meccset. A 4. negyedre végre felsejlett valami abból a kosárlabdatudásból, ami a szezon korábbi részében 14 győzelmet eredményezett és amivel egyébként csapatunk az NB II. nyugati csoportjában a 3-4-5 hely valamelyikén végzett (az ellenfelek hátralévő mérkőzéseinek eredményétől függően). Több távoli dobás is bement végre, a palánk alatt is határozottabbá váltunk (több lepattanót szedtünk támadót és védőt egyaránt) és a védekezés is jobban összeállt. Talán a kanizsai csapat is elfáradt, többet hibáztak ekkor már (egyébként összesen 8 játékossal érkeztek). A végeredmény így egy edzőgyilkos meccsen, 88-82 nekünk. Nem játszott ezúttal a mérkőzésen az „alapcsapatból” Gubi Viktor és Rajczi Miklós sem, így több játékperchez jutottak a fiatalabbak (Horváth Bence, Pölöske Kornél), akik köszönték szépen a lehetőséget és egyben éltek is vele. A mai játékból messzemenő következtetéseket levonni, azt hiszem, nem nagyon lehet és nem is kell. Vannak ilyen meccsek, ahol csak a győzelem ténye kiemelhető.

Az egész évben sokat segítő közönséget újfent nem érheti vád, hiszen a délelőtti ballagás és az azt követő megterhelő ebédek ellenére is szép számmal látogattak ki a csarnokba. Az  éves lelkes buzdítást a meccs végén külön meg is köszönték a játékosok.

Folytatás szeptembertől egy új szezonban……

21. forduló 2012.04. 27.

Szombathelyi SE - DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI 81-75 (18-18, 19-23, 24-13, 20-21)

Banai Attila 2, Fodor Balázs 8/6, Várallyay Attila 14/3, TAMÁS PÉTER 17/3, SZILÁGYI TAMÁS 23/15, cs: Hoffmann Dániel 7/3, Pölöske Kornél 4, Németh Patrik 1.

20. forduló 2012.04. 21.

DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI - Siófoki Kosárlabdasuli  82-76(19-20, 17-22, 25-18, 21-16)

Szili Tamás 6, GUBI VIKTOR 23/15, VÁRALLYAY ATTILA 14, Tamás Péter 11/3, Szőke Szabolcs 2, cs: Hoffmann Dániel -, Banai Attila 3/3, KOLLÁR SOMA 15, Fodor Balázs -, Horváth Bence -, Rajczi Miklós -, Szilágyi Tamás 8/6.

Sikerült revansot vennünk! Azt hiszem ez a legfontosabb, amit ezzel a meccsel kapcsolatban meg kell említenünk. Aki ott volt az első meccsen Siófokon, tudja jól miért olyan fontos ez, de ez a múlt, már fölösleges fölhánytorgatni, térjünk is rá a hétvégi derbire.( mert ez bizony az volt!)

A csapatok elég álmosan kezdtek, ez leginkább annak köszönhető, hogy a srácok legtöbbje a rendkívüli munkanap miatt délelőtt még dolgozott. Az ellenfél már az első perctől fogva lelki nyomás alá helyzett minket, a gyakori színészkedéssel, reklamálással és a játék tördelésével. A csapat főleg a kinti dobásokból élt, ami ekkor leginkább Viktor érdeme volt, de a többiek is szépen hozzátették a magukét! A meccs vége felé  sajnos egyre nagyobb szerepet kapott a „keménykedés” ez kis híján egy verekedésben teljesedett ki. Amikor azonban játszani kellett mi voltunk a jobbak és ez végül egy rendkívül fontos győzelmet hozott számunkra, ami mind a játékosok mind az edzők szempontjából méltó visszavágás volt a Siófokon történtekért!

A közönség lelkesedése még külön kiemelendő, Nektek köszönhetően sikerült a srácoknak elhinnie, hogy ezt a meccset valóban megnyerhetik és nem mellesleg olyan hangulatot/atmoszférát teremtettetek a csarnokban, ami méltó egy ilyen rangadóhoz! Ezért ezúton is köszönetet szeretnénk mondani!
Írta: Csáki Gergely

19. forduló 2012.04. 13.

Pécsbánya SE - DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI  63-84(11-24, 19-24, 12-10, 21-26)

Fodor Balázs 10, Gubi Viktor 11, Várallyay Attila 14, TAMÁS PÉTER 25/6, Kollár Soma 9, cs: Németh Patrik -, Banai Attila 7/3, Szili Tamás 2, Horváth Bence 2, Rajczi Miklós -, Hoffmann Dániel 3, Szalai Ádám 1.

18. forduló 2012.03.31.

DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI – Tatai SE  107-77(28-21, 32-17, 22-21, 25-18)

Banai Attila 11/3, Fodor Balázs 10, KOLLÁR SOMA 21/3, Várallyay Attila 14/3, SZILÁGYI TAMÁS 25/9, cs: Hoffmann Dániel 9/6, Németh Patrik -, Szili Tamás 2, Pölöske Kornél -, Rajczi Miklós 5/3, Tamás Péter 8/6, Horváth Bence -.

17. forduló 2012.03.24.

OROSZLÁNYI SE. - DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI  83-59(24-10, 13-16, 27-11, 19-22)
Banai Attila 5/3, Szilágyi Tamás 12/6, Fodor Balázs 14/3, Várallyai Attila 5/3, Tamás Péter 2

cs: Hoffmann Dániel 5/3, Szalai Ádám -, Szili Tamás 6, Horváth Bence 3, Szőke Szabolcs 2,

16. forduló 2012.03.16.

DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI – Marley FKSE Szekszárd  90-81(21-17, 19-15, 27-20, 23-29)

SZILÁGYI TAMÁS 8/3, FODOR BALÁZS 8, GUBI VIKTOR 17/3, VÁRALLYAI ATTILA 12/3, TAMÁS PÉTER 15/6

cs: HOFFMANN DÁNIEL 11/6, Szalai Ádám -, Szili Tamás 5, Kollár Soma 11, Szőke Szabolcs 1, Banai Attila 2, Szalai Ádám -,

Nagyon gyors játékkal kezdett mindkét csapat, persze ezzel egyenesen arányos volt az, hogy rengeteg hibát vétettünk. Egy kicsit nehezen rendeztük a védekezésünket, ezért komoly különbségre sajnos nem tudtunk szert tenni, így az első félidőt 8 pontos előnnyel zártuk. A második félidőben rendezettebbé vált a játékunk, és sok lepattanót szereztünk védő illetve támadó oldalon is.

A harmadik negyed végén 67-52 volt az állás és sajnos beleültünk az eredménybe. A Szekszárdiak nagyon jól kezdték a negyedik negyedet, rendre kosárral fejezték be támadásaikat, így a negyed közepére a különbség lefogyott 7 pontra. Hoffmann Daninak köszönhetően megtartottuk az előnyt és megnyertük a mérkőzést.

Köszönjük a szurkolást, és a szép számú közönség megjelenését.

15. forduló 2012.03.03

Dombóvári Kosársuli - Soproni Tigrisek  84-66 (19-13, 16-16, 26-23, 23-14)

Banai Attila 2, Fodor Balázs -, Gubi Viktor 6/6, Várallyay Attila 6/3, TAMÁS PÉTER 19/15 cs: Hoffmann Dániel -, Szalai Ádám -, Szili Tamás 5, Kollár Soma 12/3, RAJCZI MIKLÓS  13)9. SZŐKE SZABOLCS 7, Szilágyi Tamás 14/6.

A soproni csapat 6 fővel érkezett egyéb elfoglaltságok miatt, ezért az öltözőben úgy beszéltük meg, hogy próbálok mindenkinek játéklehetőséget adni. Próbálkoztam a cserékkel, de ebben hibáztam, mert nem tudtunk felvenni egy ritmust és így az ellenfél lépést tartott velünk. Ami még nagy hibánk volt az első félidőben, hogy a soproni csapat rendre leszedte a lepattanókat és támadásonként  legalább három próbálkozásuk volt, amiből a végén mindig kosarat kaptunk. A szünetben megbeszéltük a dolgokat és rendeztük sorainkat és így a végére 18 pontos győzelemmel zártunk. A 4. negyedben azért kijött, hogy ők 6-an voltak és a végere elfáradtak. Minden tiszteletem a soproni játékosoknak, hogy így végig játszották a mérkőzést. Köszönjük a "B" középnek a szurkolást, köszönjük a közönségnek a támogatást. Készülünk a következő mérkőzésünkre ami március 16-án (pénteke lesz 19:00 kezdettel itthon !

Hajrá Dombóvár !

11. forduló 2012.01.28.

Marcali VSzSe - Dombóvári Kosársuli   78-87 (20-22, 25-15, 19-26, 14-24)

Banai Attila 6, Fodor Balázs 3, GUBI VIKTOR 15, VÁRALLYAY ATTILA 16, TAMÁS PÉTER 24/18, cs.: Szalai Ádám 2, SZILÁGYI TAMÁS 15/12, Hoffmann Dániel -, Kollár Soma 6/6, Szili Tamás 4.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést 5-13 volt az eredmény az 5. percben, de nem sokáig örülhettünk ennek, mert 2 perc és átvette a vezetést a Marcali csapata. A második negyed is az ellenfélé volt, nehezen találtuk meg a ritmusunkat. Végig zóna ellen kellett játszanunk és a dobások kintről nem igazán mentek. Nem úgy mint az ellenfélnek, mert extra dobószázalékkal játszottak (kb 80%-90%). Ehez gratulálunk nekik, mert ritkán lehet ilyent látni! Az öltözőben rendeztük sorainkat. Megbeszéltük, hogy gyorsabb játék, jobb védekezés kell és ami a legfontosabb - csapatként dolgozzunk ! Teljesen más csapat érkezett ki a 3. negyedre és a dobó formánk is kezdett visszatérni. Az ellenfél fáradni látszott, ezért a dobásaik sem jöttek úgy, mint az első félidőben. 8 ponttal vezetett az ellenfél, amikor Szilágyi Tomi 2 perc alatt 3 db 3 pontost juttatott az ellenfél kosarába és így már mi vezettünk ismét 1 ponttal. A végjátékban egymást hergelve védekeztünk és nem tudott támadó lepattanót szedni a Marcali csapata és ez volt a kulcs a győzelemhez. Gratulálok a csapatnak, szép játékkal nyertünk ! Pár embert nélkülözni kellett betegség és munkahelyi elfoglaltságok miatt (Szőke, Horváth, Rajczi). Viszont Kollár Soma új munkahelye miatt ismét be tudott kapcsolódni a csapatba.

Hajrá Dombóvár !!!

10. forduló 2012.01.21.

Murafém Kanizsa KKSE11 - Dombóvári Kosársuli   76 - 89 (22-21, 24-27, 13-16, 17-25)

Banai Attila 8/6, Fodor Balázs -, GUBI VIKTOR 12, VÁRALLYAY ATTILA 18, TAMÁS PÉTER 25/15, cs.: Szőke Szabolcs 2, SZILÁGYI TAMÁS 13/9, Pölöske Kornél -, Németh Patrik -, Szili Tamás 11/6.

Egy nagyon szimpatikus küzdő csapattal játszottunk Nagykanizsán! Az első negyedben felválltva estek a kosarak, de a sok eladott labdánk miatt az ellenfél vezetett az negyed végén. Csapatként játszottunk végig a mérkőzés folyamán, ahol mindig volt egy ember, aki megtalálta a befejezést. Az első félidőben és a harmadik negyedben nagyon jó százalékkal talált be a kanizsai csapat, de a 4. negyedre elfáradtak, pontattlanabbak lettek a dobásaik, jól szedtük a védő leppattanókat és több gyors indítással 10 pont fölé tudtuk a különbséget tornázni. Egységes csapatként játszottunk, volt ritmusa a játékunknak és a kinti dobásaink célba értek. 12 db hárompontost dobtunk a mérkőzés folyamán. Gratulálok a srácoknak, készülünk a következő mérkőzésre, amit ismét meg szeretnénk nyerni !

9. forduló 2012.01.14.

Dombóvári Kosársuli - Szombathelyi SE   67-72 (11-21, 17-22, 19-12, 20-17)

Banai Attila -, Fodor Balázs -, GUBI VIKTOR 16/6, Várallyay Attila 9/3, TAMÁS PÉTER 18/9, cs.: Szőke Szabolcs 6/3, Szilágyi Tamás 10/6, Pölöske Kornél -, Szalai Ádám -, Szili Tamás 3, Horváth Bence -, Rajczi Miklós 5.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, ezért az első negyedben már 10 pontos különbségre tett szert az ellenfél. Innentől kezdve, csak mi rohantunk az eredmény után, több kevesebb sikerrel. A második negyed már jobban alakult, de ezt a negyedet sem mi nyertük meg. A második félidőre kicsit rendeződtek a sorok  a dombóvári közönség és a "B" közép segítségével 22 pontos hátrányból felzárkoztunk 3 pontra ! 60-63 mutatott az eredményjelzőtábla 3 perccel a mérkőzés vége elött, itt volt 4 támadásunk is, amit elkapkodtunk és nem tudtunk kosárral befejezni. A mérkőzésen ismét 11 büntetőt hibáztunk, ami lehet, hogy kellett volna a győzelemhez. A végjátékban több dobást is hibáztunk, de úgy gondolom a közönség tapssal jutalmazott minket, ezért emelt fővel jöhettünk le a pályáról. Köszönjük a bíztatást, a B középnek a szurkolást és ígérjük lesznek még győzelmek itthon, amivel meg tudjuk majd hálálni a segítségüket ! Büszke vagyok a fiúkra, nagyon akartak győzni ! Büszke vagyok a dombóvári közönségre és a "B" középre is ! Nagyon jó érzés volt ismét így játszani ! Köszönjük !

Hajrá Dombóvár!!!

8. forduló 2012.01.06.

Siófoki Kosársuli - Dombóvári Kosársuli   69-57 (23-11, 12-14, 20-18, 14-14)

Fodor Balázs -, Gubi Viktor 4, Várallyay Attil 10, Tamás Péter 8, Szőke Szabolcs 3, cs: Banai Attila -, SZILI TAMÁS 10, RAJCZI MIKLÓS 11, SZILÁGYI TAMÁS 13/6, Hoffmann Dániel -, Szalai Ádám -, Horváth Bence -.

Több napot kellett pihennem, hogy meg tudjam fogalmazni az alábbiakat...... Még a mai napon is felháborítónak tűnik, ami Siófokon történt ! De inkább próbálok a kosárlabda játék részéről pár sor írni. Az első negyed kezdését odaadtuk az ellenfélnek és ezt az egész mérkőzés folyamán tartották, de nem sikerült a hátrányt ledolgoznunk. Emberfogással kezdtünk, de a palánk alatt igen erősek voltak és többnyire ott oldották meg a támadásaikat. Mi pontatlanul fejeztük be a gyors indításainkat is, de ezt be lehet tudni az ellenfél sportszerűtlen játékának (tiszta zizzert nem volt), és általában még fault-ot sem fújtak. Mi ehhez a durva ritmustalan játékhoz nem vagyunk és nem is akarunk hozzászokni! Áttértünk a második negyedben zóna védekezésre, ez kicsit megzavarta a siófoki csapatot és kiegyenlítődött a mérkőzés. Sajnos a mérkőzés folyamán 15 db büntetőt hagytunk ki és nagyon rossz százalékkal dobtuk a 3 pontos dobásainkat. A dobó helyzeteink megvoltak.
Nagyon sajnálom azokat a kisgyerekeket,akik kilátogattak a mérkőzésre és ilyen mérkőzést láttak. Nagyon köszönjük azoknak a dombóvári szurkolóknak, akik átjöttek és megnéztek bennünket, de sajnos nem tudtunk nyerni. A visszavágón mindent megteszünk, hogy mi nyerjünk itthon és a győzelem ízével vegyünk revansot ! Egy pozítiv dolog van még, hogy senki nem sérült meg egy ilyen meccsen !!!

7. forduló 2011.12.17.

Dombóvári Kosársuli - Pécsbánya SE  121-73 (33-16, 31-20, 32-15, 26-22)

Banai Attila 15/6, Fodor Balázs 5, Szilágyi Tamás 16/6, Várallyay Attila 19/3, Tamás Péter 20/15 cs.: Szalai Ádám 6/6, Hoffmann Dániel 10/6, Szili Tamás 7/6, Rajczi Miklós 12/6, Pölöske Kornél 6, Szőke Szabolcs 6.

6. forduló 2011.12.04.

Tatai SE - Dombóvári Kosársuli  66-80 (12-20, 19-18, 17-20, 18-22)

Banai Attila 2, Fodor Balázs 8, Szőke Szabolcs7/3, Várallyay Attila 18/6, Tamás Péter 15/3 cs.: Szalai Ádám 3, Hoffmann Dániel -, Szili Tamás 13/9, Rajczi Miklós 10, Szilágyi Tamás -.

Mindenki nagybetűs ! Gratulálok a csapatnak, az elején eldöntöttük a mérkőzést. Amikor felzárkózott volna az ellenfél, mindig akadt egy játékos, aki betalált - nem engedtük közelebb őket 7 pontnál. Csapatként működtünk, csapatként gondolkodtunk, minden az elképzelésünk szerint zajlott. Az tatai csapat nagyon jó úton halad, ők is mindent előlről kezdtek és egy nagyon jó edző áll az élükön! A második körben, biztos meglepetéseket fognak okozni! A játékvezetők elött le a kalappal, nagyon korrekt ítéleteket hoztak, bár így lenne mindehol ! Készülünk a következő mérkőzésre, ami az év utolsó meccse lesz és szeretnénk győzelemmel zárni az évet.

5. forduló 2011.11.26.

Dombóvári Kosársuli - Oroszlányi SE 73-63 (21-16, 19-17, 12-16, 21-14)

Banai Attila 9/9, Fodor Balázs -, Gubi Viktor 10/3, Várallyay Attila 6, TAMÁS PÉTER 23/21 cs.: Szalai Ádám -, HOFFMANN DÁNIEL 5/3, Szili Tamás 3, Horváth Bence 2, Rajczi Miklós 10/3, Szőke Szabolcs 2, Szilágyi Tamás 3.

Megszereztük 4. győzelmünket a hétvégén! Teljes csapattal álltunk ki, a sérült játékosaink felépültek és játékra készen álltak. Az első negyedben megszereztük a vezetést és a jó védekezésnek köszönhetően a második negyedet 40-33 arányba zártuk. Egy nagyon sportszerű és szimpatikus csapattal játszottunk, akik az utolsó percig nem adták fel. A 3. negyed eleje katasztrófálisan kezdődött, 6 percig nem találtunk be a gyűrűbe, pedig a nyitott dobások megvoltak. A szerencsénk az volt, hogy az ellenfél sem talált célba és így az eredmény nem nagyon változott. az utolsó 4 percben felzárkozott az oroszlányi csapat és a 4. negyed elején át is vette a vezetést 54-55 -re. Tamás Péter jóvoltából 4/4 hármas dobott be a következő 3 percben, és egy 16-2-es rohamot indítottunk, amivel a mérkőzést szerintem eldöntöttük. Gratulálok a csapatnak, ismét csapatként dolgoztunk ezek a pontokból láthatóak. Sok embert lehetne nagybetűvel írni, de most csak kettő játékost emeltem ki !

A közönségnek nagyon köszönjük a bíztatást, egyre kevesebb helyet lehet felfedezni a lelátón ! Fantasztikus élmény volt időkérés közben hallgatni a buzdítást, taktikáról nem is beszéltünk olyankor, csak füleltünk, füleltünk ..... !

Folytatjuk az utat, és dolgozunk tovább !

4. forduló 2011.11.13.

FKSE Szekszárd - Dombóvári Kosársuli 66-70 (26-16, 14-16, 11-19, 15-19)

GUBI VIKTOR 13/6, Fodor Balázs 4, VÁRALLYAY ATTILA 16/3 14, Szilágyi Tamás 10/6, Szőke Szabolcs -, Cs: Hoffman Dániel -, Szalai Ádám -, SZILI TAMÁS 12, Horváth Bence 2, RAJCZI MIKLÓS 13, Németh Patrik -, Banai Attila 1.

Az elején nehezen vettük fel a mérkőzés ritmusát,  a kimaradt ziccerek és büntetők miatt nem jól  kezdtünk. 0-8 -ra mi nyitthatunk volna, de mire észbe kaptunk, 19-10 re már a szekszárdi csapat vezetett. Az első negyed eredményén látszott, hogy nem voltunk ott fejben. A második negyedben még mindig kerestük magunkat, így 18 ponttal is vezetett az ellenfél, de a negyed végére felzárkoztunk 8 pontra. Rosszkor jött a szünet, mert elkaptuk a ritmust, de a 3. negyed végére 51-51-re visszajöttünk a mérkőzésbe. Kezdődött az utlosó 10 perc, és a vége előtt 3 perccel végre bementek a kinti dobásaink is, amelyeket egész mérkőzés alatt nagyon rossz százalékkal dobtunk. A mérkőzés folyamán 21 db büntetőt hibáztunk el, de a végjátékban  jobbak voltunk, és az akaratunkat a Szekszárdra eröltetve sikerült a mérkőzést a mi javunkra fordítani. Garatulálok a fiúknak, nehéz meccsen vagyunk túl, de már készülünk fejben a következő itthoni mérkőzésünkre. Ha minden terveink szerint alakul , és Tamás Péter ujja is rendbe jön , akkor  végre ismét teljes kerettel várhatjuk a folytatást.

3. forduló 2011.11.04.

Soporoni Tigrisek - Dombóvári Kosársuli 68-71 (18-22, 13-13, 18-14, 19-22)

BANAI ATTILA 10/6, Fodor Balázs 5, Várallyay Attila 14, SZILÁGYI TAMÁS 19/9, Szőke Szabolcs 2, Cs: Hoffman Dániel -, Szalai Ádám -, Szili Tamás 6, Horváth Bence 2, RAJCZI MIKLÓS 10, Németh Patrik 3.

GRATULÁLOK az egész csapatnak ! Nagyon szoros mérkőzésen az utolsó másodperceben dobott Rajczi kosárral nyertünk egy olyan helyen, ahol állítólag 5 éve senki sem tudott nyerni ! A mérkőzésen többször is vezettünk 10 ponttal, de az előny elfogyott a vége felé, sőt a soproni csapat is vezetett már 5 pontal ellenünk az utolsó 7 percben, ekkor Szilágyi 8 méteres 3 pontosa ismét tűzbe hozta a csapatot. Hosszú végjáték lett, ahol a büntetőket nem hibáztuk el 8/8 (még azt sem, amit ki kellett volna hagyni :) ! ) Nagy Önbizalmat szereztünk ezzel a győzelemmel, reméljük ez kitart a következő mérkőzésekre is, ahol már talán számíthatunk a két hiányzó sérűlt játékosunkra Gubi Viktorra és Tamás Péterre is. Dolgozunk tovább, mindenki győzni szeretne !

2. forduló 2011.10.22.

Dombóvári Kosársuli - Pápai KS 85-89 (26-24, 17-13, 16-31, 26-21)

BANAI ATTILA 24/12, Fodor Balázs 8, VÁRALLYAY ATTILA 16/3, Szőke Szabolcs 2, SZILÁGYI TAMÁS 18/12, cs: Hoffman Dániel -, Szalai Ádám 2, Szili Tamás 8, Németh Patrik 3, Horváth Bence 3, Rajczi Miklós 1, Pölöske Kornél -.

Két meghatározó játékosunk (Gubi Viktor, Tamás Péter) sérülés miatt, nem tudta a mérkőzést vállalni, ezért két fiatal játékos is csapatba került. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, 15-2 vezettünk 4. percben. Az első félidőben a Pápa  letámadása ellenében nehezen hoztuk fel a labdát, amit a második félidőre sikerült átbeszélni és megvalósítani. Több alkalommal is vezettünk 10 pont felet, mikor jött a 3. negyedben a pápai csapat hengere. Átvették a vezetést 59-68-ra a 4. negyed kezdetén. Átálltunk egy zóna védekezésre, ami sikerrel járt és felzárkóztunk 74-76 ra. A hosszúra nyúlt  végjátékot  a  pápai csapat jobban használta ki és megnyerték a mérkőzést. Garatulálunk nekik ! Köszönjük a mérkőzés végi  tapsot a közönségnek, és a lelkes szurkolást, ami mindent elárult a meccsről. Köszönjük hogy egyre többen látogatnak ki a Dombóvári Kosársuli NB II-es mérkőzéseire, jó játékkal igyekszünk meghálálni !

1. forduló 2011.10.08.

Dombóvári Kosársuli - Zalaegerszegi KK  102-80 (24-20, 17-21, 33-15, 28-23)

Horváth Bence -, Banai Attila 9/3, Szalai Ádám -, Szili Tamás 14, Fodor Balázs -, Gubi Viktor 26/3, Hoffmann Dániel -, Rajczi Miklós -, Várallyay Attila 12/3, Tamás Péter 26/18, Szőke Szabolcs 8, Szilágyi Tamás 7/3.

Első bajnoki mérkőzésünket itthon játszottuk, igen forró hangulatban zajlott le. Tavalyi 3. helyen végzett zalaegerszegi csapatot sikerült legyőznünk, nagyon lelkes csapatunkkal, a nézők maximális segítségével. Teljesen új szerkezetű illetve mentalitású csapattal vágtunk neki a mostani szezonnak. A 3. negyed döntötte el a mérkőzést, amit 18-3 pontaránnyal kezdtünk. Több rutinos játékost is sikerült vissza hívni a dombóvári csapatba és ez a mérkőzéseinken nagyon meglátszik ! Nagyon köszönjük a nézőknek, akik kilátogattak a mérkőzésre, fantasztikus érzés volt ismét ilyen hangulatban játszani kosárlabdapályán. Gratulálok a csapatnak, mindenki maradjon a talajon és dolgozunk tovább, meg lesz az eredménye !

HAJRÁ DOMBÓVÁR !!!!

HEPP Kupa 2. forduló 2011.10.05. szerda (Dombóváron)

Dombóvári Kosárlabdasuli(NBII) - Bajai Bácska (NBI)   78-91  (9-28, 25-22, 24-25, 20-16)

Hoffman Dániel -, Banai Attila 5/3, Szalai Ádám -, Szili Tamás 2, Fodor Balázs 7, Gubi Viktor 14, Horváth Bence 3, Rajczi Miklós 9/3, Várallyay Attila 9/3, Tamás Péter 11/9, Szőke Szabolcs 11, Szilágyi Tamás 7/3

HEPP Kupa 1. forduló 2011.09 11. (Dombóváron)

Dombóvári Kosársuli - Siófoki Kosársuli  86-73 (24-23, 29-18, 15-19, 18-13)

Horváth Bence 2, Banai Attila 10/6, Szalai Ádám 2, Szili Tamás 11/9, Fodor Balázs 4, Gubi Viktor 10, Kollár Soma 15, Rajczi Miklós 8, Várallyay Attila 3, Tamás Péter 14/12, Szőke Szabolcs 1, Szilágyi Tamás 3/3.

KAPCSOLATFELVÉTEL

Dombóvári Kosárlabda Suli

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Postacím: 7200 Dombóvár, Tóth E.u.2.  Pf.: 88