NB II eredmények_regi

2010-11-28

Dombócár KC - Mohácsi Torna Egyesület 88-83 (17-18, 25-25, 19-19, 27-21)

Fodor Balázs 4, Moosz Milán 7/3, RAJCZI MIKLÓS 10, KOLLÁR SOMA 24/3, Banai Attila 9/9, cs: Müller Ákos -, Szalai Ádám-, Zámbó Patrik -, Horváth Bence 4/3, TAMÁS PÉTER 28/12, Széles Mátyás 2.

Megvan az első győzelmünk ! Gratulálok a csapatnak és a közönségnek köszönjük a bíztatást. Szoros mérkőzésen a végjáték döntött a javunkra. Sok hibával játszottunk, de most a 40 perces zónavédekezés ellen türelmesen bentről próbáltunk kosarakat szerezni, a kinti dobásaink ritmusra jöttek és jó százalékkal találtunk be. Aki pályára került mindenki akarta a győzelmet és elhitték, hogy nyerhetünk ! Gratulálok a srácoknak !

2010-11-19

Soproni Tigrisek - Dombóvár KC 79-58   (13-18, 18-13, 26-16, 22-11)

Müller Ákos-, Szalai Ádám -, Zámbó Patrik 4, Fodor Balázs 6, Moosz Milán 15/9, Horváth Bence -, Tamás Péter 13/3, Banai Attila 9/3, Széles Mátyás -, Rajczy Miklós 11/3.

A hosszú utazás után hamar felvettük a ritmust és a harmadik negyed feléig, teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk a volt NB I-es játékossal felálló soproni csapattal szemben. Az ellenféllel egyetértve egy jó, színvonalas, szoros mérkőzést játszottunk. Sajnos a a két játékvezető rossz döntései mély nyomot hagytak mindkét csapatban. A megítélt büntető arány 39/5 volt a Sopron javára !!! Mi sem voltunk ártatlanok, mert a zóna védekezésre, rendszeresen kinti dobásokkal próbáltunk válaszolni, amik nem mentek be. Hosszabb támadások esetén, és tudatos biztos gólokkal szorosabb eredményt érhettünk volna el. Több meghatározó játékos is hiányzott a keretből, betegség illetve sérülés miatt. Úgy gondolom kemény küzdelem mellett így is tisztességes helytállással távozhatunk Sopronból ! Nem sikerült Erzsi "néni"-nek az Erzsébet utcai csarnokban névnapi meglepetést szerezni, de ez úton is boldog névnapot kíván az egész csapat neki !

2010-10-30

Dombóvár KC - Siófoki Kosársuli 71-93   (28-25, 10-24, 16-20, 17-24)

Müller Ákos-, Szalai Ádám 2, Gábor Balázs -, Fodor Balázs -, Moosz Milán 6, Horváth Bence , Kerényi Márton 13/6, Tamás Péter 9/3, Banai Attila 14/12, Széles Mátyás 8, Rajczy Miklós 4, Kollár Soma 14/6.

Első hazai mérkőzésünk volt itthon NB II-ben, szeretnénk megköszönni a szurkolóknak a buzdítást és a közönségnek a kitartást ! Fantasztikus érzés volt ilyen hangulatban játszani. Köszönjük ! Az első negyedben nagyon jól elkaptuk a ritmust és 3 pont előnnyel kezdtük a 2. negyedet. Sajnos  a kinti dobások nem sikerültek, ezek után a palánk allatti játékban bátortalanul játszottunk. Rendre az ellenfél szedte le a lepattanókat és kosárral fejezte be támadásait. Ezért egész mérkőzésen küzdöttünk és próbáltunk felzárkózni, de nem sikerült. Még nagy rutint kell szerezni ebben a mezőnyben a fiatal játékos keretünknek, de a sok munkával bízom benne, hogy ez egyre jobb lesz. Gratulálok a srácoknak, mert kitartásal és lelkesedéssel játszották végig a mérkőzést. Kerényi Marcinak jobbulást kívánunk, az orvosi vizsgálat alapján részleges bokaszalag szakadást állapítottak meg. Több sérültünk is van, de egyenlőre rájuk csak pár napos pihenő vár és újra edzésbe állnak.

2010-10-28

Fehérvár KC - Dombóvár KC 86-73 (22-11, 18-28, 16-16, 30-18)

Müller Ákos-, Szalai Ádám -, Gábor Balázs 3/3, Fodor Balázs -, Moosz Milán 8/6, Horváth Bence 2, Kerényi Márton 15/3, Tamás Péter 14/6, Banai Attila 8/6, Széles Mátyás 3, Rajczy Miklós 18/3, Kollár Soma 2.

38 percig teljesen partiban voltunk, akkor az eredmény 73-73 volt ! Aztán jött az utolsó 2 perc (5 büntetőt hibáztunk!), nem tudtuk tartani a lépést a rutinosabb fehérvári csapattal szemben. Fantasztikus elszántsággal és küzdeni akarással méltó ellenfeleknek bizonyultunk. Mind a 12 játékos együtt élt és hajtott az egész mérkőzés folyamán, még a kispadon ülő játékosokat is többször figyelmeztette a játékvezető, hogy ne álljanak fel. Kétszer mászott vissza a csapat -15 pontról, ami a jövőre nézve nagy előny lehet. Sajnos kritikus helyzetekben (egál állásnál) mindig kaptunk 2-3 nem korrekt fújást a hazai játékvezetőktől ! Megyünk tovább és már mindenki fejben készűl a Siófok elleni 1. hazai mérkőzésünkre. Nagyon bízik a csapat, hogy megszerezhetjük az első győzelmünket !

2010-10-15

PTE PEAC - Dombóvár KC 118 - 51 (22-16, 23-9, 23-18, 40-8)

Szigethy Soma -, Müller Ákos-, Szalai Ádám 2, Gábor Balázs 2, Fodor Balázs 2, Moosz Milán 13/6, Horváth Bence 7/3, Kerényi Márton 9, Zámbó Patrik-, Tamás Péter 8/6, Banai Attila 6/6, Széles Mátyás 2.

Ilyen mérkőzés után nagyon nehéz bármilyen jó dolgot megírni, talán az 1. illetve a 3. negyed tudásunkhoz képest jó volt, a másik kettő viszont katasztrófális. Így meccset nem szabad többet veszíteni. A 4. negyedben teljesen feladva játszottuk le a 10 percet. Az öltözőben beszélgettünk pár szót és remélem mindenkinek eljutott a tudatáig és próbál felkészülni a következő Fehérvár KC elleni mérkőzésre. Bízok a fiúkban, felállunk a nagy pofon után és megyünk tovább előre a megkezdett úton.

2010-10-02

Oroszlány SE - Dombóvár KC     109 - 77 (28-15, 28-15, 31-21, 22-26)

Banai Attila -, Czétány Péter -, Fodor Balázs 15, Hoffmann Dániel 5/3, Horváth Bence 15/3, Kerényi Márton 11, Moosz Milán 10, Müller Ákos -, Szalai Ádám 5/3, Széles Mátyás 3, Tamás Péter 13/3.

Első NB II-es mérkőzésén a csapat megszeppenve kezdett, de folyamatosan vették fel a ritmust és a küzdést. Az egészpályás letámadás meghozta eredményét a 4. negyedben az Oroszlányi SE csapata (tavaly 4. helyen végzett) tele rutinos és 4 db 2 méter feletti játékossal elfáradni látszottak. Az utolsó negyedet megnyerték a "lúdtalpas porontyaink". A csapat végig küzdött és hajtott, aki ott volt láthatta, hogy 1 percig sem adták fel !!! Több játékosunkat még nélkülözni kellett különböző elfoglaltságok miatt pl.: Klír Zsoltot, Gábor Balázst. A dombóvári csapatmunka látszik a dobott pontok eloszlásán is. A kinti dobások nem sikerültek, de mind dobóhelyzet volt. A csapat tudásához képest nagyon jól játszott és emelt fővel távozhatott az oroszlányi csarnokból. Gratulálok a csapatnak ! Hajrá Dombóvár !

KAPCSOLATFELVÉTEL

Dombóvári Kosárlabda Suli

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Postacím: 7200 Dombóvár, Tóth E.u.2.  Pf.: 88