U11/B: Kenguru bajnokság, Alapszakasz, 8. forduló, Dombóvár

U11/B: Kenguru bajnokság, Alapszakasz, 8. forduló, Dombóvár

U11/B: Kenguru bajnokság, Alapszakasz, 8. forduló, C. csoport, Dombóvár

Dombóvári Kosársuli KE/B-NKA Pécs Fiú U11/B 30-54 (9-5, 11-17,4-15, 6-17)

Fenyvesi Flórián 6, Farkas-Szabó Ádám 5, Kapinya József 3, Illia Soma 3, Lécz Dániel 3, Wolf Bálint 2, Keszthelyi Dávid 2, Szomolai Vendel 2, Zámbó Zalán 2, Orbán László 1, Takács Bálint 1, Papp Gergely-

KASI/D-Dombóvári Kosársuli KE/B 34-81 (6-18, 7-28, 5-15, 16-20)

Várhegyi Dániel 15/3, Fenyvesi Flórián 14, Kiss Domán 14/3, Farkas-Szabó Ádám 13, Szomolai Vendel 5, Keszthelyi Dávid 5, Takács Bálint 5, Lécz Dániel 4, Papp Gergely 4, Illia Soma 1, Kapinya József 1, Wolf Bálint –

Vezetőedző: Kardos Attila

Főbajnokságunk, a Tolna vármegyei Nyuszi Kupa után az U11-es Kenguru bajnokságban is az utolsó fordulóhoz érkeztünk. Ebben a bajnokságban a tanulás, tapasztalatszerzés és a játéklehetőség miatt indultunk el. Fiatal U10-es csapatom jó néhány mérkőzésen idősebb, fizikálisan erősebb, játéktudásban nálunk előrébb tartó csapatok ellen kellett helytálljon. A bajnokság végén elmondhatom, hogy nagyon hasznosak voltak ezek a meccsek. Csapatom nagyon sokat fejlődött az év során és ezt az utolsó bajnoki mérkőzéseken is megmutatta. 

Az Alapszakasz 8. fordulójában hazai pályán léphettünk pályára, ahol csodálatos hangulatot teremtettek szurkolóink, a szülők, családtagok és mindenki, aki jelen volt. Nagyon hálásak vagyunk nekik nemcsak ezért a napért, hanem az egész szezonért. Nemcsak a pályán, hanem a pálya szélén is egy kiváló közösség alakult ki, ami fontos záloga a sikeres jövőnek. A szülők támogatása, a gyermekük sportolásáért meghozott áldozatok nélkül nem tartanánk ott, ahol. Nem tudom ezt eléggé megköszönni. 

Első mérkőzésünket az NKA Pécs Fiú U11/B csapata ellen vívtuk. Egy nálunk valamivel idősebb, játéktudásban előttünk járó csapat az övék. Bátran és jól kezdtük a meccset, ami kitartott az első negyed végéig. Második sorunk nehezebb feladatot kapott egy erős pécsi sor ellen de itt is sok szép dolgot mutattunk, ami bíztató a jövőre nézve. A harmadik és negyedik negyedben aztán kijött a tudáskülönbség de a hozzáállás, mentalitás itt is rendben volt. Ellenfelünk megérdemelten győzött de dicséret illeti fiatal csapatomat is. 

A bajnokság utolsó mérkőzését a kaposvári KASI/D gárdája ellen játszottuk. Velük már kétszer találkoztunk. Egyszer nagyobb arányban, másodszor szorosabb meccsen sikerült győzni ellenük. Kíváncsi voltam, milyen játékkal rukkolunk elő ezúttal.

Utólag elmondhatom, a szezon legjobb játékát mutatta csapatom. A mérkőzés teljes egészében olyan dinamikával, olyan hőfokon, olyan ellentmondást nem tűrően kosárlabdázott a csapat, amire még nem volt példa. Túlzás nélkül, erről a meccsről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Bátor, határozott védekezés, sok lepattanó, gyors támadásépítések, jó helyezkedés, szép befutások, jó dobószázalék, sok szerzett pont jellemzett minket. Öröm volt nézni, ahogy a gyerekek szárnyaltak a pályán. Azt gondolom, hogy ezen a meccsen meg tudtuk mutatni, mit tanultunk az év során.  Egy gyönyörű győzelemmel tudtuk befejezni a bajnoki szezont és megköszönni mindenkinek a támogatást. 

Nagy öröm edzőként dolgozni ezzel a csapattal, akikben sok-sok munkával, alázattal és kitartással benne lehet egy szép, eredményes jövő is. 

Hálásan köszönöm mindenkinek, aki az egész bajnokság során mellettünk állt! 

Köszönöm szépen a gyerekek szorgalmas és kitartó munkáját és azt, hogy pályán és pályán kívül is sokat fejlődtek és egy igazi közösséggé értek, akik nemcsak játékostársak, hanem barátok is! Köszönöm a szülők, családok támogatását! Köszönöm a Dombóvári Kosársuli KE-nek, hogy megteremtette a lehetőségét annak, hogy két bajnokságban szerepeljünk és sokat tanuljunk, fejlődjünk! Köszönöm szépen a Szent Orsolya Bencés Iskolaközpontnak, hogy otthonunk lehet az iskola sportcsarnoka és mindenben együttműködnek velünk! 

Folytatjuk a munkát. Nemcsak most, a tanév végéig, hanem jövőre is. Nagy örömömre a következő szezonban, immár U11/A és U12/B csapatként is ezzel a csapattal dolgozhatok tovább. Motiváltan és bizakodva tekintek a jövőbe, mert egy tehetséges, értékes közösséget látok formálódni.

Hajrá Kosársuli! Hajrá Dombóvár! 

NYÁRI KOSÁRTÁBOR 2026 !

NYÁRI KOSÁRTÁBOR 2026 !

NYÁRI KOSÁRTÁBOR 2026 !!!
Tisztelt kosárlabda iránt érdeklődő szülők, gyerekek, fiatalok!
Korlátozott számban fogadunk még jelentkezőket idei nyári, napközis rendezvényünkre. A táborba már jelentkezett kosárlabdázóink mellett olyan 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012-es születésű fiataloknak kínálunk lehetőséget a részvételre, akik komolyan érdeklődnek a kosárlabda iránt és a jövőben edzéseken is szívesen kipróbálnák magukat.
Érdeklődni, jelentkezni a megadott elérhetőségeken lehet.
Amennyiben a létszám betelik, már nem tudunk további jelentkezőket fogadni.
A szervezők

Tavasszal is Róka-Móka Torna!

Tavasszal is Róka-Móka Torna!

Tavasszal is Róka-Móka Torna!
A Szent Orsolya Bencés Iskolaközpont csarnokában került sor a legkisebbek számára szervezett hagyományos rendezvényünkre. A játékos, vidám délutánon általános iskolai előkészítő csoportjaink tagjait és szüleiket láttuk vendégül. Egyesületünk három helyi alapfokú intézményben, a Szent Orsolya Bencés Iskolaközpontban, a József Attila Általános Iskolában és a Cséry Lajos Evangélikus Általános Iskolában működtet előkészítőt. Ezúton is köszönetünket fejezzük ki az iskoláknak és a csoportvezetőknek!
A Dombóvári Kosársuli kiemelten fontosnak tartja, hogy szisztematikusan és a gyerekek életkori sajátosságainak megfelelően ismertessük meg a kicsikkel ezt a szép sportágat. Ovikosár programunkat az általános iskolai előkészítők követik. Innen lehet eljutni egyesületünk első korosztályába, a versenyrendszerben még nem szereplő U10/B-be. Az első bajnoki mérkőzéseket az U10/A (U11/B) korosztályokban játszák le a gyerekek.
A Róka-Móka Tornák kiemelt fontosságúak ebben a folyamatban.
Köszönjük szépen mindenkinek aki ezúttal is eljött vagy munkájával hozzájárult a rendezvény sikeréhez.
Hajrá Kosársuli! Hajrá Dombóvár!

U11A- Kenguru bajnokság alapszakasz 8. forduló A csoport Dombóvár

U11A- Kenguru bajnokság alapszakasz 8. forduló A csoport Dombóvár

Kenguru kupa A csoport 8. forduló Dombóvár U11/A

NKA Pécs U11/C – Dombóvári Kosársuli KE/A 60-59 (12-16, 23-17, 11-14, 14-12)

Babulják Dániel 1, Börcsök Dorián 2, Dávid Kornél -, File Bence 2, Grünwald Gergő 13, Győrfi Dániel -, Kapinya József 1, Lécz Dániel 1, Németh Kadosa 9/3 , Tasi Ata -, Varga Zétény 14, Vészi Péter 16

Dombóvári Kosársuli KE/A – GYKSE Szekszárd  56-71 (8-10, 23-29, 16-13, 9-19)

Babulják Dániel -, Börcsök Dorián 9/3, Dávid Kornél 1, File Bence 2, Grünwald Gergő 8, Győrfi Dániel -, Kapinya József 5, Lécz Dániel 1, Németh Kadosa 6/3 , Tasi Ata 1, Varga Zétény 10, Vészi Péter 13

A bajnokság legjobb csapatai az utolsó fordulóban regionális dzsemborikon vettek részt, aminek következtében az „A” csoportban szerepelhettünk, ráadásul ugyanazokkal a csapatokkal mérkőztünk meg, akikkel az előző fordulóban is összecsaptunk. Pár héttel ezelőtt mindkét ellenfelünktől nagyobb arányú vereséget szenvedtünk, a cél az volt, hogy lehetőleg szorosabb, kiélezettebb mérkőzéseken nagyobb küzdelemre kényszerítsük a pécsi és a szekszárdi csapatot.

Ezt a célt teljes mértékben sikerült is teljesíteni, nem sokon múlott, hogy túlteljesíteni is. A pécsiek elleni mérkőzésen végig fej-fej mellett haladt a két csapat. Hatalmasat küzdöttünk, hogy kompenzálni tudjuk a fizikai lemaradásunkat, harcosan, a fizikai kontaktusokat is bátran felvállalva játszottunk. A végén hihetetlen izgalmak közepette a szerencse most nem minket választott, ennek ellenére csak dicséretet tudok mondani minden játékosomról. Hiányérzetünk egyedül a büntetők értékesítése miatt lehet, hiába harcoltunk ki belőlük sokat, sajnos nem tudtuk azokat jó százalékban értékesíteni.

Természetesen egy ilyen minimális mértékű vereség után úrrá lett a csapaton a csalódottság, amiből egy kis napsütést magunkba szívva próbáltunk felrázni magunkat, ami egészen jól sikerült, hiszen amíg erővel bírtuk a szekszárdiakkal szemben is jó iramú, szoros mérkőzést játszottunk. Erről a mérkőzésről is elmondható, hogy jóval közelebb voltunk az ellenfelünkhöz, mint az előző fordulóban. Összességében nagyon elégedett voltam a látottakkal.

Ezzel a hivatalos bajnoki szezon befejeződött, de június elején még jelenésünk van a tolna vármegyei csapatok részére kiírt II. Kosárkaland elnevezésű tornán, ahol még szeretnénk méltóképpen képviselni egyesületünket. A bajnokságban elért eredményeink felülmúlták az előzetes elvárásaimat, de nem ennek örülök a leginkább, hanem a töretlen, folyamatos fejlődésnek amit – elsősorban a csapatjáték területén – sikerült elérnünk.

Köszönjük szépen mindenkinek a támogatást, továbbra is hajrá Dombóvár!

U14A- Országos Fiú Serdülő Alsóház Rájátszás, Kecskemét

U14A- Országos Fiú Serdülő Alsóház Rájátszás, Kecskemét

U14A- Országos Fiú Serdülő Alsóház Rájátszás, Kecskemét

Országos Fiú Serdülő Alsóház Rájátszás (41-44), Kecskemét, 2026.05.10.

Dombóvári Kosársuli KE/A-Kecskeméti KA U13/B 54-58 (23-9, 7-19, 9-16, 15-14)

Varsányi Ádám 18/3, Lehőcz Gellért 10, Kovács Bálint 9/3, Kis Milán 5/3, Kiszler Benedek 5/3, Bálind Botond 2, Schott Zsigmond 2, Szilágyi Kristóf 2, Béndek Zalán 1, Szijártó Dávid, Papp Ádám, Schaadt Zétény.

 

Győri KC/A UNI-Győr-Dombóvári Kosársuli KE/A 63-75 (19-18, 12-14, 22-19, 10-24)

Varsányi Ádám 9/3, Lehőcz Gellért 17, Kovács Bálint 12, Kis Milán, Kiszler Benedek 6, Bálind Botond 10, Schott Zsigmond, Szilágyi Kristóf 4, Béndek Zalán, Szijártó Dávid 6, Papp Ádám 7/3, Schaadt Zétény 4.

 

Kilenc hónapnyi munka után Kecskeméten zárta a szezont csapatunk, ahol a Kecskemét, a Győr és a Nyíregyháza között dőlt el az országos rangsor 41–44. helyének sorsa. A több mint 110 indulót számláló mezőnyben ez az eredmény kifejezetten előkelő kis egyesületünk részére, még ha az utolsó fordulóra nem is tudtunk ideális körülmények között készülni. A döntő hetekben az iskolai kirándulások, a diákolimpia és egyéb tanulmányi elfoglaltságok miatt csak ritkán tudtunk teljes kerettel edzeni, ami sajnos a játékunkon is éreztette hatását.

A házigazdák ellen kezdtünk, és bár az első negyedben kiválóan játszottunk, a folytatásban hullámvölgybe kerültünk, a szünet után pedig kifejezetten akadozott a gépezet. A végjátékra azonban sikerült magunkhoz térnünk, így az utolsó másodpercekig nyílt maradt a küzdelem, ám tizenegy másodperccel a vége előtt, egypontos hátránynál egy vitatható bírói ítélet megfosztott minket a labdabirtoklástól. Ezt a mentális terhet a csapat már nem tudta elviselni, a kapott kosár pedig végleg eldöntötte a mérkőzést, ami azért is fájt különösen, mert a győzelemmel a Nyíregyháza ellen léphettünk volna pályára. Készültünk erre a lehetséges összecsapásra, és külön motivációt jelentett számomra, hogy egy korábbi válogatott edzőkollégám Ferenczi Tamás ellen meccselhettünk volna, ám a balszerencsés végjáték végül megakadályozta ezt a várt szakmai párharcot.

A torna következő mérkőzését a Győr csapata ellen játszottuk, amely az első perctől az utolsóig rendkívül kiélezett párharcot hozott. A negyedek szoros alakulása is jól mutatta a két csapat közötti egyensúlyt, a pályán pedig mindkét oldalon több látványos és szép megoldást láthattunk. Az igazi áttörést az utolsó három perc hozta meg, amikor sikerült ritmust váltanunk és állva hagynunk az ellenfelet. Ezzel a győzelemmel a sors mintha kárpótolt volna minket: amit az előző mérkőzés végjátékában a szerencsétlen körülmények miatt elveszítettünk, azt most a srácok a saját erejükből, egy nagyszerű hajrával visszaszerezték.

Kilenc hónapnyi közös munka után a legértékesebb eredményünk, hogy igazi CSAPATTÁ értünk. Bár az edzéslátogatottság terén maradt bennünk némi hiányérzet – hiszen a folyamatosabb közös munka még több fejlődési lehetőséget tartogatott volna –, a fiúk elhivatottsága a legfontosabb pillanatokban mindig megmutatkozott

Ez a szezon bebizonyította, hogy a srácok előtt komoly távlatok nyílhatnak, amennyiben továbbra is ilyen alázattal és komolysággal viszonyulnak a kosárlabdához. A sikeres meneteléshez elengedhetetlen volt a szülők áldozatos háttérmunkája és támogatása, amiért hálás köszönet jár. Külön köszönöm Szilágyi Krisztián segítő edzőmnek a kitartó szakmai támogatást és az egész éves közös munkát. Büszkék vagyunk a csapatra, és motiváltan várjuk a következő fejezetet!

Hajrá Dombóvár!