Dombóvári Kosársuli KE – Kosárlabda Akadémia Pécs: 71-48 (21-8, 14-13, 21-16, 15-11)
Dombóvár, Szuhay Sportcentrum 250 néző, jv.: Koncsek, Fleischmann.
Dombóvár: Tóth K. 15/3, KOLLÁR 12/3, FETZER 15/9, PÖLÖSKE 10, Dávid 4. Cs.: HADNAGY 14/6, Németh, Kőnig, Takács, Szabotin 1.
K.A. Pécs: Fekete 1, GOGUA 22/6, Scherer, Cseri 2, Kelechi 4. Cs.: Bálint 6, Balaskó 5, Horváth 4, Cseri 2, Borsos 2, Vad, Herger.

Idei utolsó mérkőzésünket hazai pályán játszottuk a Kosárlabda Akadémia Pécs csapata ellen. Picit tartalékosan léptünk parkettre, több játékosunk is hiányzott sérülés miatt, ennek ellenére mindenképp szerettük volna megőrizni makulátlan hazai mérlegünket. Nagyon agilisan kezdtük a mérkőzést, elsődlegesen a védekezésre fókuszálva, amely nagyszerűen működött az első negyedben. Fetzer pontos távoli dobásaival a 13. percben már csaknem húsz pontosra nőtt a különbség a két csapat között, de a grúz Gogua tripláival sikerült feljebb zárkózni a vendégeknek. Kosárszegény, ennek ellenére rendkívül küzdelmes első félidő után 14 pontos hazai előnnyel térhettek pihenőre a csapatok. Fordulás után a második félidőre szerettük volna tartani kemény, agresszív védekezésünket, amelyet sikerült is megvalósítanunk. 1-2 kisebb hullámvölgyet eltekintve kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, a szívósan küzdő akadémisták ellen. A záró etap első perceiben “bedeszkázták” a vedég gyűrűt, csak a negyedik percben szereztük első negyedbeli találatunkat, ami egy 15-2-es futással párosult, így a végére sima, megérdemelt győzelem született a javunkra.
Gratulálok a Csapatunknak! Mindenki maximálisan odatette magát, aminek meg is lett az eredménye. Kiemelném együttesünk védőmunkáját, amely az utóbbi mérkőzéseken nagyon sokat fejlődött.
A december 16.-ra kiírt Dombóvári Kosársuli KE-PEAC mérkőzés elmarad, amelyet nagy valószínűséggel januárban fogunk pótolni!
Minden kedves szurkolónknak köszönjük az egész éves bíztatást, boldog karácsonyi ünnepeket, és eredményekben gazdag boldog újévet kívánunk! HAJRÁ DOMBÓVÁR!