Dombóvári Kosársuli KE - TIGRIS KK: 75-88 (21-28, 22-13, 11-27, 21-20)
Dombóvár 400 néző, v.: Praksch, Gelencsér.
Dombóvár: Tamás 7/6, SZILÁGYI 25/6, BALOGH 11/3, Pölöske, Farkas 12. Cs: Lovas 12/6, Banai 5/3, Murvai 1, Kőnig 2.
Tigris KK: HORVÁTH 10, KUN 12/6, Babócsai, Fodor 7, PÖTTENDI 25. Cs.: HERNESZ 16/12, DÉRI 14/3, Tóth 4, Király.

Az Nb 2-es bajnokság nyugati csoportjának döntőjéhez érkezve, a kaposvári Tigris KK csapatát fogadtuk. Ellenfelünk a szombathelyi SZOESE csapatán jutott túl az elődöntőben. A döntő 2 nyert mérkőzésig tart, hasonlóan az elődöntőkhöz.
Az első negyed közepéig kiegyenlített játék folyt a pályán, majd picit elbizonytalanodtunk, és megléptek a kaposváriak. Feltűnő volt, hogy rengeteg támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, és második szándékból több kosarat is kaptunk egymás után. A második etapban védekezést váltottunk, amivel sikerült is zavart okoznunk. Labdaszerzéseink után könnyű kosarakat szereztünk, és egy 10-0-ás roham után már nálunk volt az előny (43-39). Ha egy kicsit higgadtabbak vagyunk, a félidőre akár nagyobb előnyt is kiharcolhattuk volna, voltak rá a lehetőségeink, de talán a túlzott lelkesedés miatt ez nem sikerült.
A második félidőben a Tigris KK változtatott a védekezésén, ami nem ízlett nekünk.. Sajnos ritmustalanul támadtunk, nem volt meg a kellő sebesség, sorozatosan rossz döntéseket hoztunk (27. perc: 49-58). Továbbra is gondot okozott a lepattanók begyűjtése, a festékben súlytalanok voltunk, ráadásul a lelkes somogyiak jó százalékkal értékesítették a közép távoli, ill. a távoli dobásokat is. Ezeket a dolgokat így együtt sajnos nem bírtuk el, folyamatosan nyílt az olló a csapatok közt (35. perc: 60-79). Próbáltunk ugyan felzárkózni, még 10 pontra visszajöttünk, de sajnos ezen a napon ennyi futotta erőnkből, és a Tigris KK elvette pályaelőnyünket.
Legközelebb május 13-án pénteken Kaposváron lépünk pályára 19.30-kor. Mindent meg fogunk tenni, hogy legyen 3. mérkőzés! Köszönjük közönségünknek a szurkolást!