U16- Bajnoki fordulók, ismét két győzelem!
Két hazai mérkőzést játszottunk az elmúlt időszakban, lényegében közel egymáshoz.

Nemzeti fiú kadet (U16) regionális mérkőzések, Dombóvár 2024.03.21 és 25..

Dombòvári Kosársuli KE- Atomerőmű SE GYKSE U16/A 94-64 (20-17, 27-19, 26-12, 21-16)

Halmai Zsombor 35/12, Csomor Péter 15/6, Kapinya Péter 24/3, Wéber Koppány 2, Fenyvesi Ábris 14, Barna Zalán 2, Márfi Ákos -, Herke Máté 2, Kiss Máté -, Kalocsa Dániel -,

Dombòvári Kosársuli KE- Bonyhádi KSE 92-54 (20-7, 31-15, 21-17, 20-15)

Halmai Zsombor 16/6, Csomor Péter 12, Kapinya Péter -, Wéber Koppány 5, Fenyvesi Ábris 25, Barna Zalán 21/3, Márfi Ákos 5, Herke Máté 2, Kiss Máté 4, Kalocsa Dániel 2,

Két hazai mérkőzést játszottunk az elmúlt időszakban, lényegében közel egymáshoz. Március 21 – én a rivális Atomerőmű Gykse U16/A csapatát fogadtuk, 25 – én pedig a Bonyhád látogatott hozzánk. Az Atomerőmű ellen Szekszárdon egy nagyon kiélezett mérkőzésen sikerült győzelemmel zárnunk, így most is komoly megmérettetésre számítottunk. Az első negyedben még szoros volt az állás, de második etapban már nyílott az olló a részünkre. A második félidőben is inkább mi domináltunk, ami azt eredményezte, hogy folyamatosan nőtt a különbség a két csapat közt. Inkább támadásban igyekeztünk jobban, de a védekezés is javuló tendenciát mutat már. Minden negyedet nyertünk és így komoly hátrányba került ellenfelünk. Ha sikerül jó döntéseket hoznunk akkor eredményesen tudunk működni.

A következő 25 – ei mérkőzésen már dekoncentráltan léptünk a parkettára. Valószínű, hogy nem mindenki tette kellőképpen a dolgát a bemelegítésen, mert hibát-hibára halmoztunk. Tudtuk, hogy egy gyengébb csapat ellen játszunk, éppen ezért nem lehet lazára venni a figurát, mert ilyenkor könnyen jönnek a sérülések. Sok játékosnak fel kell még nőni a feladathoz, mert jövőre nem lesznek komoly minőségi segítségek a csapatban. Akarattal és határozott hozzáállással nagyon sokat lehet fejlődni! Nyertünk, de a rengeteg hiba, és passzív védekezés egy komolyabb csapat ellen megbosszulja magát. Van hova fejlődni!!

Alapvetően nem panaszkodhatunk, mert 19 mérkőzésből 19 győzelmet arattunk verség nélkül, ami bizakodásra adhat okot, de a minőségi kosárlabda még várat magára. Dolgozunk tovább, hogy azt a bizonyos minőséget mihamarabb sikerüljön elérnünk.