U16- Regionális Bajnokok Döntője, Oroszlány
Ahogy ígértem itt a rövid beszámoló a regionális (dunántúli régió) döntőről.

Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnokok döntő

2024.05.19. Oroszlány

MVM OSE Lions U16/B – Dombòvári Kosársuli KE 64-79 (14-19, 9-21, 17-19, 24-20)

Halmai Zsombor 23/3, Kiss Máté -, Kapinya Péter 15/3, Wéber Koppány 3/3, Fenyvesi Ábris 8, Barna Zalán 19/9, Herke Máté -, Márfi Ákos 2, Csomor Péter 7, Vida Bence 2, Kalocsa Dániel -,

Dombòvári Kosársuli KE – Falco Vulcano Energia KC Szom. U16/B 95-67 (32-18, 24-15, 20-16, 19-18)

Halmai Zsombor 18/9, Kiss Máté 6/3, Kapinya Péter 30/6, Wéber Koppány 5/3, Fenyvesi Ábris 5, Barna Zalán 14/6, Herke Máté 6, Márfi Ákos -, Csomor Péter 9/3, Vida Bence 2, Kalocsa Dániel -,

Ahogy ígértem itt a rövid beszámoló a regionális (dunántúli régió) döntőről. Pünkösd, vasárnap rendezték a dunántúli régiók győztesei számára a döntő mérkőzéseket, ahol 3 régió győztesei mérhették össze tudásukat. A résztvevők között a rendező Oroszlány csapata mellett a Falco Szombathely kadetjei is megérkeztek. Nem voltunk könnyű helyzetben az igen kultikus klubok szereplői mellett, hiszen már hosszú évek óta mindkét városnak NBI/A csoportos férfi felnőtt csapata van, persze ez nem azt jelenti, hogy nekünk izgulni kellene, de a tények azok tények. Mivel egy napos torna lett kiírva ezért a mi helyzetünk úgymond nem volt túl egyszerű több okból sem. A legtávolabbi város voltunk és az első két mérkőzést nekünk kellett lejátszani egymás után. Kettő óra harminc perc utazás után jöjjön gyorsan két mérkőzés! Ebben a korosztályban már a napi két mérkőzés nagyon megterhelő tud lenni a játékosok számára, de ha azok egymás után következnek, akkor még fokozottabban veszélyes az esetleges sérülések miatt.  Az öltözőben megbeszéltük, hogy a fegyelmezett bemelegítés nagyon fontos a hosszú utazás után, és ne az első negyed mennyen el azzal, hogy fókuszba kerüljünk. A hazai csapat ellen kezdtünk, és óramű pontossággal tudták a srácok azt játszani, amit megbeszéltünk!!!! Ha kellett, akkor gyors indításokkal tudtunk könnyű pontokat szerezni, és ha szükség volt rá akkor fegyelmezetten játszottuk játékainkat. A második negyedben állva hagytuk ellenfelünket, de a harmadikban egy nagyon agresszív védekezést kaptunk, ami szerintem már-már a fault határ felett volt. A lelátón igazán szuper szülői, és baráti-testvéri szurkolótábor buzdított bennünket dobokkal és dudával. Csodálatosan, tartottuk magunkat és okos játékkal, sikeres távoli dobásokkal nem nagyon engedtük közelebb az oroszlányi csapatot. Fontos győzelemmel jöttünk le a parkettáról, de nem sok időnk volt a pihenésre, mert már melegített a Falco, és várták (pihenten) az összecsapást. Rendeztük sorainkat és kicsit fáradtan, de elkezdtük a bemelegítést. Nem voltak hiú ábrándjaim, de láttam a srácokon, hogy komolyan gondolják a mérkőzést és meg szeretnék mutatni azt, hogy nem csak kirándulni jöttünk el Oroszlányba. A mérkőzés olyan jól kezdődött, hogy megálmodni sem tudtam volna jobban. Működtek a játékaink, beestek a távoli dobások, jöttek a gyors indítások és leszedtünk rengeteg lepattanót. Tizennégy pont előnyt összeszorgoskodtunk az első negyed végére a remek játékunkkal és másodikra még kilencet hozzátettünk. A fáradtság már azért látszott a fiúkon, de nem adták fel és folytattuk a második félidőt. Itt azért már sokszor hiba csúszott a védekezésbe, és támadásaik is néha erőltetettek voltak, de így is mindkét negyedet sikerült megnyernünk és bajnokként indulhattunk haza. Fantasztikus élményt okoztak a srácok nekem és a rengeteg szurkolónak, hozzátartozónak is, akik elkísértek bennünket. Köszönjük nekik a kitartó buzdítást, és a remek hangulatot! Beérett a belefektetett munka gyümölcse!!! Csak dicsérni tudom a csapatot, mert nagy szívvel tették azt, ami a győzelmekhez szükséges volt!

Nincs vége a menetelésnek, mert két hét múlva a keleti és a budapesti régió győzteseivel is lesz még egy végleges torna.