U16- Siófoki Kosársuli Egyesület-Dombóvári Kosársuli KE
A siófoki kosársuli egyesület ellen játszottunk március 1.-én pénteken.

Nemzeti fiú kadet (U16) regionális mérkőzések, Siófok 2024.03.01.

Siófoki Kosársuli Egyesület-Dombòvári Kosársuli KE 66-108 (11-34, 27-22, 11-39, 17-13)

Halmai Zsombor 30/6, Csomor Péter 4, Kapinya Péter 20/3, Wéber Koppány 5, Fenyvesi Ábris 6, Barna Zalán 18/3, Fülöp Sámuel 1, Márfi Ákos 6, Herke Máté 8, Lakatos Ábel -, Kiss Máté 10, Kalocsa Dániel -,

A siófoki kosársuli egyesület ellen játszottunk március 1.-én pénteken. Mindenki egészségesen tudott utazni a mérkőzésre. Hazai pályán már játszottunk ellenük, és akkor nagyon sima győzelmet arattunk, de hazai pálya mindig konfortosabb lehetőség. Az első negyedet a szokásos gyors tempóban kezdtük, és igyekeztünk könnyű kosarakat szerezni lendületes indításokból. A második negyedben változtattunk a csapatösszeállításon és egy kicsit a jövő évi csapattal próbáltuk ki magunkat, láthatóan több hibát vétettünk, de szerintem szépen és fegyelmezetten játszottunk. A második félidőben ismét rákapcsolatunk és erőltettük a gyors indításokat és könnyű ziccereket. Ellenfelünk egy kicsit elfáradt és ez megmutatkozott a különbségben ismét. A negyedik negyedben higgadtan a sérülések elkerülésével győzelmet arattunk. Mindenki játéklehetőséghez jutott a csapatból és élt is vele! Az a tapasztaltom, hogy a csapat kohézió, és a küzdeni akarás sokkal határozottabban jelen van, mint év elején. Bár ezen a mérkőzésen inkább a sebesség dominált és nem a taktikai elemek kaptak lehetőséget, de a fejlődés szemmel látható a srácokon. Így tovább!