U19- Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Előselejtező, Budapest

A hétvégén elkezdődött számunkra a bajnokság egy előselejtezővel, ami úgymond váratlanul ért minket, hisz az U14-es csapatot vártuk ide, helyette az U16 és U19 előselejtezik.

N emzeti Fiú Junior Bajnokság Előselejtező 2024/25, 2024.09.07-08, Újpest

2024.09.07, szombat, 12:00

Soproni SI KA SMAFC/B-Dombóvári Kosársuli KE 84-77 (26-20,18-19,25-16,15,22)

Dombóvár: Halmai Zs.16/6,Ruppert D.28/6,Kapinya P.20/6,Csomor P.-,Fenyvesi Á.2 Cs.:Vincellér N.10,Fenyvesi M.-,Varga Á.1,Pápai L.-,Márfi Á.-

Ebből a szempontból teljesen át kellett variálnunk az alapozási programot, ami nem túl ideális ebbe a korosztályba, hisz nagyjából 2 hetet tudtunk mindent is venni (támadás, védekezés), de úgy gondolom nagyon hasznos hétvégén vagyunk túl.

Sok dologba fejlődünk a tavalyi szezonhoz képest, plusz nagyon jól rávilágított engem a hibákra és a hiányosságokra.

Szombaton egyből két mérkőzést játszottunk egymás után (első eredménye fent), ismeretlenek voltak az ellenfelek számunkra, úgyhogy ez is egy új kihívást jelentett.

A Sopron csapatával kezdtünk, akiknek nagyon jó szerkezetük volt és megleptek minket ,folyamatosan futottuk az eredmény után, nem ültek a dobásaink valamint a lepattanó csatába is elmaradtunk.

Mínusz 17 pontnál a 25.percbe ,időkérés után változtattunk a védekezésen, valamint  feljavultunk a lepattanóba és igazi csapatként játszottunk. Szépen lassan jöttünk vissza a meccsbe ,így a 38.percbe már csak 2 pont hátrányunk volt. Itt volt 3-4 támadásunk amibe gyermetek hibákat vétettünk és elfáradt fejbe ezért vereség lett a vége.

Nagyon jó visszaigazolás volt ez a mérkőzés, arról hogy van tartásunk és ha nem ennyi idő a felkészülésünk, akkor ez máshogy alakul. Ami nagy pozitívum, hogy megnyertük a lepattanó csatát a végére és 27 gólpasszunk  volt.

Sok sikert a Soproni csapatnak a szezonba.

2024.09.07,szombat,16:00

Dombóvári Kosársuli KE-Újpest-MT/A 61-97 (19-28,18-31,18-19,6-19)

Dombóvár: Halmai Zs.3/3,Ruppert D.12,Kapinya P.17/9,Csomor P.8,Fenyvesi Á.2 Cs.: Vincellér N.10,Fenyvesi M.5,Varga Á.2,Márfi Á.-, Pápai L.2

Sok időnk nem volt pihenni ,hisz jött a kövi mérkőzés ,ahol a házigazda ellen léptünk pályára, akik a torna esélyesei voltak (meg is nyerték). Ezen a mérkőzésen a túlélés volt a fontos ,hisz ahogy mondtam is nem ideális ebbe a korosztályba így játszani.

Látszódott a fiúkon ,hogy fáradtak de küzdenek a végsőkig. Amíg volt erőnk addig partiba tudtunk lenni, de ez nap tartott sokáig. A dobásaink nem jöttek a védekezésünk csak hellyel közzel működött.

Félidőig összeszedtünk 22 pontos hátrányt ,ami nem kevés. Megpróbáltunk zárkózni a 3.negyedbe ,de minden erőnket felemésztett a nagy iram, ezért próbáltam új dolgokat gyakoroltatni és több lehetőséget adni annak aki kevesebbet játszik. Teszem hozzá 35 eladott labdával nehéz meccsbe lenni.

Tanultunk ebből a mérkőzésből is nagyon sokat , itt jegyezném meg ,hogy ha ezt a mérkőzést játszuk először akkor benne van a meglepetés győzelem és mi akkor is szerények maradunk.

2024.09.08 vasárnap,9:00

Egri VSI KOK-Dombóvári Kosársuli KE 77-89 (13-30,23-24,16-19,25-16)

Dombóvár: Halmai Zs.16/9,Ruppert D.16,Kapinya P.19/9,Csomor P.2,Fenyvesi Á.3 Cs.:Fenyvesi M.13,Varga Á.2,Vincellér N.13,Pápai L.2,Márfi Á.3

Hajnali indulásunk után nem túl fitten érkezünk vissza az utolsó mérkőzésünkre, ahol három dolgot kértem a fiúktól, hogy a tegnapi 2 mérkőzés pozitív dolgait használjuk fel, élvezzék a játékot és hogy pozitív szájízzel menjünk haza.

Azt hiszem sikerült mindent teljesíteni még ha az eredmény kicsit csalóka is, hisz volt közte 30 pont is. Ezen a mérkőzésen csak új dolgokat vettünk, amik nagyon jól működőtek és próbáltuk letisztázni a tanultakat. Megérdemelten nyertünk egy nagyon szimpatikus, hajtós csapat ellen.

Sok sikert az Egernek.

Összegezve a hétvégét kicsit féltem tőle ,hogy mit kapok vissza 3-4 hetes munkából , de pozitív csalódás volt. Nagyon jól szolgált a felkészülésünket ez a torna. Várjuk már a bajnokság kezdetét ,hisz egy célunk van : megnyerni a regionálist.