Regionális (U16) fiú Kadett

Regionális (U16) fiú Kadett

Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnoki mérkőzés
Dombóvár
 2026.04.13.
DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE – ATOMERŐMŰ SE U16/C
77– 69
(18 – 19, 17 – 29, 19 – 9, 23 – 12)
 Vértes Botond 44/15,  Asztalos Ádám -, Roósz Balázs 17, Schott Benedek -, Pataki Gergő 7/3, Varsányi Dávid 7/6, Amma Botond 2, Molnár Mátyás -, Klemen Zsombor -, Takács Benett -, Horváth Gergő -,
Hétfői mérkőzésünket az Atomerőmű SE U16/C – csapatával játszottuk a regionális bajnokságban. Megbeszéltük az öltözőben, hogy határozottan és dominánsan kezdünk egy jó bemelegítés után. Na, a dominencia és a jó bemelegítés is elmaradt, helyette lett egy hanyag lassú és lagymatag kezdés. Ez az eredményben is meglátszott, mert egy tíz nullás első négy percet tudtunk produkálni. Semmi akarás, figyelem és pontosság nem volt a játékunkban. A negyed felénél már észbe kaptunk és elkezdtünk jobban teljesíteni, ami hozta is a pontokat. A második negyedben térdelőrajtot vett a Paks csapata, és remek védekezés mellett őrületes hajrát indítottak. Védekezésükkel belekényszerítettek bennünket egy számunkra kényelmetlen szituációba, ami tizenkét pontos különbséget eredményezett. A félidő után mi is védekezést váltottunk és rohamosan jöttünk vissza a mérkőzésbe, mégpedig úgy, hogy a negyed második öt percében mínusz 15 – ről, kettő különbséggel sikerült fordulnunk (bravó). Ebben az időszakban csak egy triplát dobtunk, a többi kosár a szerzett labdákból való gyors lerohanás eredménye lett. Itt nem volt megállás, és a negyedik negyedben is nagy tempóban játszottunk, az adrenalin és a közönség tolt előre bennünket (ezúton ismét köszönöm a szurkolást és a biztatást). A félidő után egy jó iramú és magabiztos játékkal sikerült elhozni a győzelmet ismét.
Hajrá Dombóvár!
Regionális (U16) fiú Kadett

Regionális (U16) fiú Kadett

Dombóvár
 2026.04.09.
DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE – PÉCSI VSK
75 – 74
(23 – 21, 9 – 22, 24 – 16, 19 – 15)
 
 Vértes Botond 29,  Asztalos Ádám -, Roósz Balázs 15, Schott Benedek -, Pataki Gergő 6/3, Varsányi Dávid 29/9, Pintér-Kovács Balázs -, Molnár Mátyás -, Koós Kende -, Takács Benett -, Horváth Gergő-,
Hú, nem is tudom, hogy kezdjem! A PÉCSI VSK – kadetjai érkeztek Dombóvárra, hogy egy mérkőzést játszunk egymással, mert itt már nincs oda-vissza vágó rangadó. Teljesen koncentráltan kezdtük meg az első negyedet, és kiegyenlített eredmény is született. Nem teljesen erre számítottam, de a srácok szépen dolgoztak támadásban és védekezésben is egyaránt. A második negyedben sokat hibáztunk, lassan hoztuk fel a labdát és sok rossz döntést hoztunk a passzolásoknál, így rengeteg eladott labdát írhattunk. A negyed végén azt beszéltük, hogy egy pillanatra sem fogjuk feladni, mert teljesen belátható a kialakult különbség, és nem csak mi, hanem a pécsi alakulat is fárad. A félidő után egy teljesen tiszta gondolkodású és akarni vágyó ötös ment fel a parkettra, aki mindent megtesz azért, hogy egy igazán jó mérkőzést mutathasson a kiérkező nézők számára. Én azt tapasztaltam, hogy ezek a srácok csapatként működve egyik percről a másikra lendületbe hozzák egymást, és olyan játékot mutattak, amit én még ebben az idényben nem tapasztaltam! Nemhogy visszakapaszkodtunk a mérkőzésbe, de egy igen szép előnyt sikerült kialakítanunk, mert a rendezett védekezésből szinte hiba nélküli gyors ellentámadásokat alakítottunk ki, melyeket rendre kosárral fejeztünk be! Nem szoktam kiemelni játékosokat, de most azt gondolom, hogy Varsányi Dávidot muszáj megemlíteni, mert eszméletlen dolgokat produkált (Bravó Dávid). A negyedik negyedben látszott a fáradtság mindenkin, sőt védekezést váltott a pécsi csapat és hamar kiegyenlítettek a gyors leindításokból. Ez a mérkőzés a szív diadala volt, mert egy utolsó hárompontos dobással sikerült nyernünk, melyet Pataki Geri süllyesztett el a pécsi gyűrűben úgy, hogy a Roósz Bazsi egy nem mindennapi támadó lepattantót szerzett meg egy nála másfél fejjel magasabb játékos elöl. Még kiemelném Vértes Boti és Schoti teljesítményét is, melyek kimagasló munkája nélkül nem jöhetett volna össze ez a szép siker. A jól beszálló Asztalos Ádinak és Molnár Matyinak, sőt azoknak is köszönöm akiknek most nem sikerült pályára kerülni, de tiszta szívvel szurkoltak a sikerért.
Nagyon gratulálok a csapatnak a szép teljesítményhez!
Hajrá Dombóvár!
Regionális (U16) fiú Kadett

Regionális (U16) fiú Kadett

Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnoki mérkőzés
Dombóvár
 2026.04.01.
DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE – BASKETBAJA SE
67 – 106
(13-31, 16-26, 19-27, 19-22)
Klemen Zsombor -, Asztalos Ádám 2, Roósz Balázs 8, Schott Benedek 2, Pataki Gergő 7/3, Varsányi Dávid 12, Horváth Gergő 7/3, Molnár Mátyás 4, Vértes Botond 23/3, Amma Botond 2, Koós Kende -, Takács Benett -,
A soron következő fordulót hazai közönség előtt a BasketBaja csapatával játszottuk. Nem volt zsákbamacska, hogy erős ellenféllel kell megküzdenünk, és minden eddigi megszerzett tudásunkra szükségünk lesz. A bemelegítés utána a vendégek nagyon dominánsan kezdték meg a mérkőzést és az első negyedben már harminc pont fölé kerültek. Mi igyekeztünk tartani magunkat, de folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között a félidőig. A második játékrész első felében még mi kerestük a helyünket a parkettán, addig sajnos egy 12-0 – ás rohanásba szaladtunk bele a sok leindításból. Az az igazság, hogy egy sebességgel gyorsabban játszottak nálunk a bajai kadettek! A negyedik negyed teljesítménye volt számomra a leglátványosabb. A fáradtságunk ellenére, sokszor szép labdajáratás után sikerült betalálnunk és a védekezésünk is többször eredményes volt. Egy nagyon erős ellenfél ellen volt kellő tartásunk a mérkőzés végéig. Gratulálok a srácoknak a tisztes helytállásért és még bírni kell, mert van még nehéz mérkőzés a bajnokság végéig! Gratulálok a BasketBaja csapatának a győzelemhez.
Hajrá Dombóvár!
U14A- Serdülő Fiú alsóházi rájátszás 3. forduló, Budafok

U14A- Serdülő Fiú alsóházi rájátszás 3. forduló, Budafok

U14A- Serdülő Fiú alsóházi rájátszás 3. forduló, Budafok

Országos Serdülő Fiú alsóházi rájátszás 3. forduló, Budafok (2026.03.28.)

 

Dombóvári Kosársuli KE/A-Budafok U14/B 66-72 (17-10, 13-13, 19-26, 17-23)

Kovács Bálint 15, Varsányi Ádám 13/3, Kiszler Benedek 12, Lehőcz Gellért 8, Szilágyi Kristóf 6, Bálind Botond 4, Schaadt Zétény 2, Schott Zsigmond 2, Béndek Zalán 2, Kis Milán 2, Papp Ádám, Takács Bence.

Veszprémi UKE U14/A-Dombóvári Kosársuli KE/A 83-77 (18-18, 12-10, 22-17, 21-28, 10-4)

Kovács Bálint 20, Varsányi Ádám 15/3, Kiszler Benedek 12, Lehőcz Gellért 10, Szilágyi Kristóf 8, Bálind Botond 5, Schaadt Zétény, Schott Zsigmond 2, Béndek Zalán 2, Kis Milán, Papp Ádám 3, Takács Bence.

 

Az alsóházi rájátszás harmadik fordulójában Budafokra utaztunk, ahol három hasonló játékerőt képviselő együttes – a Dombóvár, a Veszprém és a házigazda Budafok – mérte össze tudását. Nem titok, hogy az eddigi legnehezebb felkészülési időszakunkon vagyunk túl, ami rányomta bélyegét a csapat állapotára is. A Budafok elleni mérkőzésen ennek ellenére sokáig biztatóan játszottunk, számos jó megoldást láttunk a pályán, és hosszú ideig a kezünkben tartottuk a vezetést. A végjátékban azonban kijött a fáradtság, rossz döntések és a kritikus pillanatokban eladott labdák megpecsételték a sorsunkat, így végül vereséggel zártuk a találkozót.

A második mérkőzésünk a Veszprém ellen hasonlóan drámai forgatókönyvet hozott. Szinte végig az eredmény után futottunk, de a hajrára sikerült hatalmasat hajrázva felzárkóznunk. Az utolsó négy másodpercben már egy ponttal vezettünk és nálunk volt a labda, ám az óra kegyetlenül lassan pergett: a Veszprémnek a dudaszó pillanatában sikerült egyenlítenie. A hosszabbítás elején még érezhetően a sokkoló végjáték hatása alatt voltunk, így ezt a lélektani előnyt már nem tudtuk megtörni, és végül vereséget szenvedtünk. Ismét a végjátékban csúszott ki a győzelem a kezünkből, de ezek azok a pillanatok, amikből a legtöbbet lehet tanulni. Nincs tragédia, emelt fővel dolgozunk tovább a kitűzött céljainkért.

Hajrá Dombóvár!

Regionális (U16) fiú Kadett

Regionális (U16) fiú Kadett

Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnoki mérkőzés
Kaposvár
 2026.03.25.
KASI/B – DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE
64 – 86
(14-25, 16-26, 17-19, 17-16)
Klemen Zsombor 5/3, Asztalos Ádám 7, Vértes Botond 28/9, Schott Benedek 4, Pataki Gergő 4, Varsányi Dávid 7/3, Horváth Gergő 2, Molnár Mátyás 4, Kiss-Márton Vidor Bátor -, Amma Botond 6, Roósz Balázs 19/3, Takács Benett -,
Kaposvár ellen léptünk pályára szerdán a Gyakorló Sportcsarnokban. A bemelegítés után realizálódott, hogy csak egy játékvezetővel kell indítani mérkőzést, mert a második számú játékvezető nem érkezett meg a kezdési időpontra. Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan ritmusba kerültünk és szépen jöttek a sikeres befejezések. A védekezés is elfogadható volt, de a negyed vége felé már többet hibáztuk. A második negyedet is jól kezdtünk és hullámvölgyek nélkül, játszottuk végig. A félidő után a védekezésünk szétesett és sok középtávoli kosarat kaptunk, így ebben a negyedben egy szoros csatát vívtunk a kaposvári csapattal. Az utolsó negyed is hasonló intenzitással zajlott, de mindenki pályára tudott kerülni és játéklehetőséget kapott.
Hajrá Dombóvár!