Regionális (U16) fiú Kadett
Dombóvár
2026.04.09.
DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE – PÉCSI VSK
75 – 74
(23 – 21, 9 – 22, 24 – 16, 19 – 15)
Vértes Botond 29, Asztalos Ádám -, Roósz Balázs 15, Schott Benedek -, Pataki Gergő 6/3, Varsányi Dávid 29/9, Pintér-Kovács Balázs -, Molnár Mátyás -, Koós Kende -, Takács Benett -, Horváth Gergő-,
Hú, nem is tudom, hogy kezdjem! A PÉCSI VSK – kadetjai érkeztek Dombóvárra, hogy egy mérkőzést játszunk egymással, mert itt már nincs oda-vissza vágó rangadó. Teljesen koncentráltan kezdtük meg az első negyedet, és kiegyenlített eredmény is született. Nem teljesen erre számítottam, de a srácok szépen dolgoztak támadásban és védekezésben is egyaránt. A második negyedben sokat hibáztunk, lassan hoztuk fel a labdát és sok rossz döntést hoztunk a passzolásoknál, így rengeteg eladott labdát írhattunk. A negyed végén azt beszéltük, hogy egy pillanatra sem fogjuk feladni, mert teljesen belátható a kialakult különbség, és nem csak mi, hanem a pécsi alakulat is fárad. A félidő után egy teljesen tiszta gondolkodású és akarni vágyó ötös ment fel a parkettra, aki mindent megtesz azért, hogy egy igazán jó mérkőzést mutathasson a kiérkező nézők számára. Én azt tapasztaltam, hogy ezek a srácok csapatként működve egyik percről a másikra lendületbe hozzák egymást, és olyan játékot mutattak, amit én még ebben az idényben nem tapasztaltam! Nemhogy visszakapaszkodtunk a mérkőzésbe, de egy igen szép előnyt sikerült kialakítanunk, mert a rendezett védekezésből szinte hiba nélküli gyors ellentámadásokat alakítottunk ki, melyeket rendre kosárral fejeztünk be! Nem szoktam kiemelni játékosokat, de most azt gondolom, hogy Varsányi Dávidot muszáj megemlíteni, mert eszméletlen dolgokat produkált (Bravó Dávid). A negyedik negyedben látszott a fáradtság mindenkin, sőt védekezést váltott a pécsi csapat és hamar kiegyenlítettek a gyors leindításokból. Ez a mérkőzés a szív diadala volt, mert egy utolsó hárompontos dobással sikerült nyernünk, melyet Pataki Geri süllyesztett el a pécsi gyűrűben úgy, hogy a Roósz Bazsi egy nem mindennapi támadó lepattantót szerzett meg egy nála másfél fejjel magasabb játékos elöl. Még kiemelném Vértes Boti és Schoti teljesítményét is, melyek kimagasló munkája nélkül nem jöhetett volna össze ez a szép siker. A jól beszálló Asztalos Ádinak és Molnár Matyinak, sőt azoknak is köszönöm akiknek most nem sikerült pályára kerülni, de tiszta szívvel szurkoltak a sikerért.
Nagyon gratulálok a csapatnak a szép teljesítményhez!
Hajrá Dombóvár!
Regionális (U16) fiú Kadett
Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnoki mérkőzés
Dombóvár
2026.04.01.
DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE – BASKETBAJA SE
67 – 106
(13-31, 16-26, 19-27, 19-22)
Klemen Zsombor -, Asztalos Ádám 2, Roósz Balázs 8, Schott Benedek 2, Pataki Gergő 7/3, Varsányi Dávid 12, Horváth Gergő 7/3, Molnár Mátyás 4, Vértes Botond 23/3, Amma Botond 2, Koós Kende -, Takács Benett -,
A soron következő fordulót hazai közönség előtt a BasketBaja csapatával játszottuk. Nem volt zsákbamacska, hogy erős ellenféllel kell megküzdenünk, és minden eddigi megszerzett tudásunkra szükségünk lesz. A bemelegítés utána a vendégek nagyon dominánsan kezdték meg a mérkőzést és az első negyedben már harminc pont fölé kerültek. Mi igyekeztünk tartani magunkat, de folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között a félidőig. A második játékrész első felében még mi kerestük a helyünket a parkettán, addig sajnos egy 12-0 – ás rohanásba szaladtunk bele a sok leindításból. Az az igazság, hogy egy sebességgel gyorsabban játszottak nálunk a bajai kadettek! A negyedik negyed teljesítménye volt számomra a leglátványosabb. A fáradtságunk ellenére, sokszor szép labdajáratás után sikerült betalálnunk és a védekezésünk is többször eredményes volt. Egy nagyon erős ellenfél ellen volt kellő tartásunk a mérkőzés végéig. Gratulálok a srácoknak a tisztes helytállásért és még bírni kell, mert van még nehéz mérkőzés a bajnokság végéig! Gratulálok a BasketBaja csapatának a győzelemhez.
Hajrá Dombóvár!
U14A- Serdülő Fiú alsóházi rájátszás 3. forduló, Budafok
Országos Serdülő Fiú alsóházi rájátszás 3. forduló, Budafok (2026.03.28.)
Dombóvári Kosársuli KE/A-Budafok U14/B 66-72 (17-10, 13-13, 19-26, 17-23)
Kovács Bálint 15, Varsányi Ádám 13/3, Kiszler Benedek 12, Lehőcz Gellért 8, Szilágyi Kristóf 6, Bálind Botond 4, Schaadt Zétény 2, Schott Zsigmond 2, Béndek Zalán 2, Kis Milán 2, Papp Ádám, Takács Bence.
Veszprémi UKE U14/A-Dombóvári Kosársuli KE/A 83-77 (18-18, 12-10, 22-17, 21-28, 10-4)
Kovács Bálint 20, Varsányi Ádám 15/3, Kiszler Benedek 12, Lehőcz Gellért 10, Szilágyi Kristóf 8, Bálind Botond 5, Schaadt Zétény, Schott Zsigmond 2, Béndek Zalán 2, Kis Milán, Papp Ádám 3, Takács Bence.
Az alsóházi rájátszás harmadik fordulójában Budafokra utaztunk, ahol három hasonló játékerőt képviselő együttes – a Dombóvár, a Veszprém és a házigazda Budafok – mérte össze tudását. Nem titok, hogy az eddigi legnehezebb felkészülési időszakunkon vagyunk túl, ami rányomta bélyegét a csapat állapotára is. A Budafok elleni mérkőzésen ennek ellenére sokáig biztatóan játszottunk, számos jó megoldást láttunk a pályán, és hosszú ideig a kezünkben tartottuk a vezetést. A végjátékban azonban kijött a fáradtság, rossz döntések és a kritikus pillanatokban eladott labdák megpecsételték a sorsunkat, így végül vereséggel zártuk a találkozót.
A második mérkőzésünk a Veszprém ellen hasonlóan drámai forgatókönyvet hozott. Szinte végig az eredmény után futottunk, de a hajrára sikerült hatalmasat hajrázva felzárkóznunk. Az utolsó négy másodpercben már egy ponttal vezettünk és nálunk volt a labda, ám az óra kegyetlenül lassan pergett: a Veszprémnek a dudaszó pillanatában sikerült egyenlítenie. A hosszabbítás elején még érezhetően a sokkoló végjáték hatása alatt voltunk, így ezt a lélektani előnyt már nem tudtuk megtörni, és végül vereséget szenvedtünk. Ismét a végjátékban csúszott ki a győzelem a kezünkből, de ezek azok a pillanatok, amikből a legtöbbet lehet tanulni. Nincs tragédia, emelt fővel dolgozunk tovább a kitűzött céljainkért.
Hajrá Dombóvár!
