Szerző: Dombóvári Kosársuli KE | 2026.03.26. | Dombóvári Kenguruk 2025/2026
U10/A: TVMKSZ, Nyuszi Kupa, „A”csoport, Dombóvár
Dombóvári Kosársuli KE-Atomerőmű SE Paksi Harcosok/A 21-62 (9-12,7-28,3-8, 2-14)
Várhegyi Dániel 11/9, Szomolai Vendel 3, Keszthelyi Dávid 2, Lécz Dániel 2, Kapinya József 1,Zámbó Zalán 1, Illia Soma 1, Fenyvesi Flórián-, Papp Gergely-, Takács Bálint-, Orbán László-, Kiss Domán-
Atomerőmű SE Paksi Harcosok/A-Dombóvári Kosársuli KE 74-14 (10-2, 28-4,6-5, 30-3)
Várhegyi Dániel 3, Nagy Zsombor 3, Takács Bálint 3/3, Kapinya József 2, Papp Gergely 1, Szomolai Vendel 1, Keszthelyi Dávid 1, Illia Soma-, Farkas-Szabó Ádám-, Lécz Dániel-, Kiss Domán-,Dávid Kornél-
Vezetőedző: Kardos Attila
Az 5. fordulóval Dombóvárra, a Szent Orsolya Bencés Iskolaközpont csarnokába látogatott a Tolna Vármegyei Kosárlabda Szövetség által szervezett U11-es Nyuszi Kupa népes mezőnye és az őket elkísérő szurkolók. Március 21-én és 22-én a két nap alatt 16 csapat lépett pályára az A-F csoportig és vívott jó hangulatú, több esetben színvonalas mérkőzéseket. Nagy örömünkre szolgál, hogy ennyi lelkes kis kosarast láthattunk vendégül edzőikkel, szüleikkel, családtagjaikkal együtt.
A Dombóvári Kosársuli KE U10/A csapata vasárnap, kora délután lépett pályára a bajnokság legerősebb, „A” jelű csoportjában. Nagyon büszke vagyok arra, hogy ilyen fiatal csapattal már másodszor szerepelhettünk a legjobbak között. A GYKSE Szekszárd „Gyaxi Rangers” fantázianevű gárdája sajnos nem tudott eljönni, így a Nyuszi Kupa legeredményesebb együttesével, az Atomerőmű SE Paksi Harcosok/A-val vívtunk páros mérkőzést. Tisztában voltunk azzal, hogy a 7-1-es mérleggel érkező, 2015-ös játékosokkal felálló Paks még nagy falat a mi 2016/17-es kosarasainknak de azon voltunk, hogy minden erőnkkel küzdjünk és ne feltartott kézzel játszunk. Nagyon nagy élmény volt látni, hogy vasárnap 13 órakor zsúfolásig megtelt a Szent Orsolya csarnoka dombóvári és paksi szurkolókkal. Nagyon hálásak vagyunk ezért a mi fantasztikus szurkolóinknak!
Az első meccs első negyedében minden várakozást felülmúlt csapatom játéka. Azt hiszem, ebben a játékrészben megvillantottunk valamit egy nálunk idősebb és erősebb csapat ellen is. A második negyedben már kijött a tudáskülönbség és egyre magabiztosabbá vált ellenfelünk, mi pedig egy picit megszepppentünk. A harmadik negyedben első sorunk kevés kosár mellett ismét nagyobb ellenállásra volt képes a paksiak ellen de az atomvárosiak győzelme nem forgott veszélyben.
Rövid szusszanás után ismét egymásnak feszült a két lelkes csapat. Ez a mérkőzés az elsőnél is nehezebb volt. Aki ott volt, tudja, hogy nem adtuk fel és harcoltunk, küzdöttünk becsülettel. Főként a dobáspontosságban és az életkori különbségből fakadó technikai tudásban maradtunk el. Voltak nehéz pillanatok de a csapat, a közösség ereje most is megmutatkozott. A dombóvári szülők, családtagok példaértékű támogatása nagyon jól esett nekünk. Minden apró pozitívumot, jó megoldást tapssal jutalmaztak, mert látták, hogy a gyerekek szívvel játszanak. A harmadik negyedben újra sikerült megvillanunk egy kicsit és bizonyítani, hogy miért szerepelünk fordulók óta az „A” és „B” csoportban a Nyuszi Kupában.
Gratulálok az ASE két megérdemelt győzelméhez, ügyes, jó csapat! Fiatal kis csapatomnak pedig ahhoz, hogy volt lelkierő a nehéz pillanatokban is és becsülettel küzdöttünk az utolsó dudaszóig.
Hagyomány nálunk, hogy a meccsek végén egy „csatakiáltással” köszönjük meg a szülőknek, családtagoknak a támogatást.
Ezúttal ezzel a mondattal tettük ezt meg:
„Higgyetek bennünk! Hosszú az út!”
Megyünk rajta tovább!
Hajrá Kosársuli! Hajrá Dombóvár!
Szerző: Dombóvári Kosársuli KE | 2026.03.25. | U13- Tini Kupa 2025/2026
Tini kupa U13 8. forduló Dombóvár 2026.03.25.
Dombóvári Kosársuli KE U13-Atomerőmű SE U13 93-53 (26-11, 25-13, 20-15, 22-14)
Lehőcz Gellért (17), Bálind Bendegúz (12), Schaadt Zétény (12), Béndek Zalán (10), Schott Zsigmond (10), Szilágyi Kristóf (9), Pataki Krisztián (9), Szijártó Dávid (6), Várhegyi Iván (4), Bor Buda (2), Mati Botond (2).
Egy héten belül másodszor csaptunk össze a paksi csapattal, ezúttal hazai pályán. Most sokkal jobban sikerült a kezdés mert rögtön ki tudtunk dolgozni egy megnyugtató előnyt, és innentől felszabadultan játszhatott a csapat. A mérkőzés elejétől egész pályán védekeztünk, ezzel nyomást gyakoroltunk a labdás emberre, nem engedtünk könnyű dobóhelyzetet kialakítani ellenfelünknek. Támadásaink szépen sikerültek, sok emberfölényes helyzetet alakítottunk ki és látványosan kosárlabdáztunk. Védekezésünk is hellyel-közzel összeállt és próbáltak kommunikálni egymással a srácok. Minden játékos megbirkózott a rá bízott feladattal és ez megnyugtató a jövőre nézve. A Tini kupa most egy időre szünetel, de a játékosok játszanak tovább a saját bajnokságukban. Köszönjük a szurkolói bíztatást! Hajrá Dombóvár!
Szerző: Dombóvári Kosársuli KE | 2026.03.23. | U12 – Gyerek 2025/2026
Kozármisleny SE/A – Dombóvári Kosársuli KE/B 65-31 (24-6, 13-12, 22-2, 6-11)
Babulják Dániel -, Börcsök Dorián 2, File Bence 1, Grünwald Gergő 4, Győrfi Dániel 2, Lukács Mátyás 8, Miltner Milán -, Németh Kadosa 2, Németh Koppány 7, Sárközi Zalán 4, Szili Dominik -, Vészi Péter 1,
Kozármisleny SE/A – Dombóvári Kosársuli KE/B 65-31 (24-6, 13-12, 22-2, 6-11)
Babulják Dániel -, Börcsök Dorián 2, File Bence 1, Grünwald Gergő 4, Győrfi Dániel 2, Lukács Mátyás 8, Miltner Milán -, Németh Kadosa 2, Németh Koppány 7, Sárközi Zalán 4, Szili Dominik -, Vészi Péter 1,
Dombóvári Kosársuli KE/B – NKA Pécs U12 Szigetvár 59-31 (10-8, 9-10, 20-1, 20-12)
Börcsök Dorián 4, File Bence 6, Grünwald Gergő 4, Győrfi Dániel 4, Lukács Mátyás 6, Miltner Milán 2, Németh Kadosa 11, Németh Koppány 10, Sárközi Zalán 6, Szili Dominik 2, Tasi Ata -, Vészi Péter 4,
Az előző fordulóban aratott két győzelmünk eredményeképpen egy csoporttal feljebb folytathattuk a szereplésünket a bajnokság alsóházában.
Első ellenfelünk az a kozármislenyi csapat volt, akikkel már többször is összecsaptunk a szezon során, így tudtuk, hogy a reális célunk annyi lehet velük szemben, hogy magunkból mindent kihozva „tökösen” játszva, és nem az eredménnyel foglalkozva játsszuk amit tudunk. Ez a páros negyedekben abszolút meg is valósult, a másik két játékrészben viszont nem igazán tudtuk megnehezíteni a mislenyiek dolgát. Ez elsősorban az én hibám, mivel nem jött be az elgondolásom az ötöseink elosztásával kapcsolatban. A játékosaimnak jár a dicséret, elsősorban a kapott pontokkal vagyok elégedett. Támadásainkba sajnos rengeteg hiba csúszott, a csúszást szó szerint értve, rengetegszer esett ki kezünkből, vagy hagytuk el a labdát érthetetlenül.
A második mérkőzésen ismét egy régi ismerős csapat jött szembe, akiket az idei szezonban korábban már sikerült legyőznünk. Az összeállításunkban az első meccs tapasztalatai alapján végrehajtottunk egy kis változtatást, illetve módosítottunk abban is, hogy melyik ötösünk kezdje a mérkőzést. Az első két negyedben ez nem igazán hozta meg a várva várt eredményt, továbbra is menekült előlünk a labda, és a játékunk intenzitása sem volt a megfelelő szinten. A rövid félidei szünetben egy kicsit átbeszéltük a dolgokat, sikerült összerakni magunkat, és a harmadik negyedet már úgy kezdtük, ahogy az elsőt is kellett volna: agresszív védekezésből gyors befejezésekkel sikerült hamar meglépnünk ellenfelünktől. A hátralévő időben majdnem végig sikerült ezt fenntartanunk, így folyamatosan nőtt a különbség, ebben az időszakban mindenki hozzá tudott tenni a csapat játékához. A második félidő miatt le a kalappal a csapat előtt, de azért leszúrtam a társaságot, hogy az első két negyedet most is sikerült átaludnunk.
Mindent figyelembe véve elégedett vagyok az ezen a tornán nyújtott teljesítményünkkel, gratulálok a csapatnak a „B” csoportban való bentmaradáshoz. Nagyon sűrű volt az elmúlt időszak, szinte minden hétvégén mérkőzésekkel, most mind a két, minket érintő bajnokságban lesz egy majdnem egy hónapos szünet, ami alatt tovább dolgozunk azért, hogy minél több sikerélményünk legyen részünk a továbbiakban is.
Szerző: Dombóvári Kosársuli KE | 2026.03.21. | U12 – Gyerek 2025/2026
Gyermek kupa Alsóház „A” csoport 3. forduló Szekszárd 2026.03.21.
TARR KSC Szekszárd-Dombóvári Kosársuli KE/A59-68 (16-21, 16-17, 13-21, 14-9)
Schmidt Ármin (21), Bálind Bendegúz (11), Potocska Kristóf (8), Illés Csanád (8), Keszthelyi Ádám (6), Pataki Krisztián (5), Bor Buda (5), Tóth Nátán (2), Varga Milán (1), Szabó László (1), Ungvári Endre (-), Agócs Benedek (-).
Dombóvári Kosársuli KE/A-GYKSE Szekszárd/A 75-54 (25-10, 22-10, 19-12, 9-22)
Schmidt Ármin (15), Bálind Bendegúz (14), Ungvári Endre (11), Pataki Krisztián (7), Potocska Kristóf (6), Szabó László (6), Bor Buda (6), Varga Milán (5), Illés Csanád (2), Agócs Benedek (2), Keszthelyi Ádám (1), Tóth Nátán (-).
A Gyermek bajnokság utolsó előtti játéknapján Szekszárdra mentünk, és ismét sikeres fordulón van túl a csapat. Régi ismerős csapatokkal találkoztunk akikkel már többször összemértük tudásunkat és kettő győzelemmel utazhattunk haza.
Az első összecsapást megpróbáltuk kemény védekezéssel kezdeni, ami össze is jött, abból pedig gyors indítások után könnyű kosarakat szerezni. Sajnos utána védekezésünk felpuhult és ellenfelünket nem tudtuk „lerázni”. Támadásaink nagyon szépen összejöttek, ezért tudtuk tartani a megfelelő ritmust. Mindig akadtak extra megoldások, így nagyon okos támadójátékkal tudtuk hozni a meccset. Szépen látszottak azok az elemek amiket edzéseken gyakorlunk.
A második mérkőzés igazi örömkosárlabdát hozott mert mindjárt az elejétől kezdve gyors és ritmusos támadások jellemezték a játékunkat. A védekezés azért hagyott kívánnivalót maga után, de néhány játékoson látszott a fáradság a sok meccs miatt.
Összességében hoztuk a kötelezőt, de azért nagyon sok munka áll még a csapat előtt! Minden srácot dicséret illet, mert egységes és jó csapatmunkát végzett! Köszönjük a minket elkísérő szülőknek a bíztatást! HAJRÁ KOSÁRSULI, HAJRÁ DOMBÓVÁR!
Szerző: Dombóvári Kosársuli KE | 2026.03.21. | U16-Kadett 2025/2026
Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnoki mérkőzés
Kaposvár
2026.03.20.
AZÚR KAPOSVÁR – DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE
57 – 98
(10-24, 12-21, 15-25, 20-28)
Klemen Zsombor -, Asztalos Ádám 2, Roósz Balázs 13, Schott Benedek 6, Vértes Botond 23/6, Varsányi Dávid 12, Pintér-Kovács Balázs 2, Molnár Mátyás 6, Kiss-Márton Vidor Bátor 22, Amma Botond 6, Takács Benett 6,
Azúr Kaposvár vendégeként kezdtük meg a soron következő fordulót. Az első negyedben igyekeztünk felvenni a ritmust a behúzódó zóna ellen, ezért távoli dobásokkal próbálkoztunk. Ezek a dobások nem hozták meg a kellő eredményt támadásban és a védekezésünk is sajnos lassú volt. A második negyed már gyorsabb játékot mutatott, mert több gyors indításunk is sikeres ziccerrel fejeződött be. A félidő után folytattuk a leindításokat és a pontos átadások rendre kosárral zárultak. A felállt játék ellen már nehézkesebben alakítottunk ki helyzeteket, így többször kaptunk mi is leindításból kosarat. Az utolsó negyedben tartottuk a kialakított különbséget és győzelemmel zártuk a mérkőzést.
Hajrá Dombóvár!