U11/B: Kenguru bajnokság, 6. forduló, D.csoport, Mohács

U11/B: Kenguru bajnokság, 6. forduló, D.csoport, Mohács

U11/B: Kenguru Kupa, 6. forduló, D. csoport, Mohács

NKA Pécs Fiú U11/B-Dombóvári Kosársuli KE/B  52-40 (8-10, 12-13, 18-8, 14-9)

Fenyvesi Flórián 7, Kapinya József 7, Várhegyi Dániel 7/3, Keszthelyi Dávid 4, Zámbó Zalán 4/3, Lécz Dániel 3, Sárközi Ábel 3, Bor Bánk 3, Illia Soma 2, Wolf Bálint-, Dávid Kornél-, Foltin Dénes-

Dombóvári Kosársuli KE/B-Mohácsi Torna Egylet 1888 33-56 (2-23, 15-8, 5-23, 11-2)

Várhegyi Dániel 11/3, Dávid Kornél 7, Kapinya József 4, Zámbó Zalán 3, Keszthelyi Dávid 3, Illia Soma 2, Wolf Bálint 2, Sárközi Ábel 1, Fenyvesi Flórián-, Bor Mór-, Lécz Dániel-, Foltin Dénes-

Vezetőedző: Kardos Attila

Mohácson, a Kisfaludy Gimnázium sportcsarnokában léptünk pályára az U11-es Kenguru Kupa 6. fordulójának D.csoportjában. Nagy öröm, hogy 22 fős kerettel rendelkezünk, így a két bajnokságban, melyben szerepelünk mindenki számíthat játéklehetőségre és bizonyíthat a pályán, élvezheti a kosárlabdát. Legutóbb Kaposváron egy bravúros győzelemmel bennmaradtunk a D.csoportban. Tudtuk, hogy Mohácson sem lesz könnyű dolga fiatal U10-es csapatunknak de fejlődni az erősebb ellenfelek ellen és a nehéz mérkőzéseken lehet.

Az első meccsen a pécsi NKA U11 Fiú/B csapatával mérkőztünk. Nagyon nehézkesen indult a találkozó és a folytatásban sem nagyon találtuk a ritmust. Néhány jó egyéni teljesítményt leszámítva lassúak, bizonytalanok, gyámoltalanok voltunk. Mivel az ellenfél is sokat hibázott a félidőben minimális előnnyel fordultunk. A meccs második felében aztán feljavultak a pécsiek és ránk erőltették akaratukat. Tény, hogy a mérkőzés során sokszor szabálytalan emberfogásos védekezést alkalmaztak, mivel a csapdázás ebben a korosztályban nem megengedett de nem akarom erre fogni a vereséget, melynek okait főként magunkban kell keressük.

Rövid pihenő után az a hazai csapat következett, aki mind életkorban, mind fizikumban előttünk jár. Tudtuk, hogy ez még nehezebb mérkőzés lesz, de igyekeztünk javítani az első meccsen mutatott teljesítményünkön. A második és a negyedik negyedben ez sikerült is. Második sorunk itt már nagyszerű teljesítményt nyújtott és bátor kosárlabdát mutatott be. Első sorunk sajnos nem tudott felnőni ehhez a feladathoz, így végül megérdemelten győztek a hazaiak.

A mérkőzés záró negyedében egy sajnálatos eset zavarta meg a mérkőzést. Egyik játékosunk rosszul lett és orvosi ellátásra is szorult. Hála Istennek az ijedtség nagyobb volt és fiatal kis kosarasunk még a délután folyamán visszatérhetett a csapathoz.

Ezúton is szeretném megköszönni a dombóvári és mohácsi szülők, a Mohácsi Kórház valamint az MTE 1888 edzőjének és munkatársainak példaértékű segítségét és összefogását, amit ebben a szituációban tanúsítottak. Nagyon büszke vagyok arra, hogy a Dombóvári Kosársuli KE szülői csapata ilyen szintű emberi értékekről tett tanúbizonyságot.

Folytatjuk a munkát!

Hajrá Dombóvár!

 

 

U 13 Tini kupa 11. forduló

U 13 Tini kupa 11. forduló

Tini kupa 11. forduló Paks 2026.03.18.

Atomerőmű SE U 13-Dombóvári Kosársuli KE U 13  77-79 (22-23, 20-14, 21-16, 14-26)

Schmidt Ármin (15), Lehőcz Gellért (12), Bor Buda (12), Schaadt Zétény (11), Béndek Zalán (11/3), Bálind Bendegúz (8), Szijártó Dávid (4), Szabó László (2), Szilágyi Kristóf (2), Pataki Krisztián (2), Blaskovics Gergő (-), Schott Zsigmond (-).

Folytattuk a Tini kupa versenysorozatot, ismét vendégként léptünk pályára Pakson. Utolsó találkozásunk a vendéglátókkal sima paksi sikert hozott ezért most a győzelemért utaztunk ellenfelünkhöz. Most is vegyes korosztállyal próbáltuk felvenni a küzdelmet, ami jól sikerült. Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, sajnos a védekezésünk nem állt össze. A második negyedben az ASE átvette a meccs irányítását és futottunk az eredmény után. Lassan fordultunk védekezésben és a lepattanókkal is meggyült a bajunk, ráadásul a ziccerek is kimaradtak. Sajnos a mérkőzés ezen időszakában nagyon sok hiba jellemezte a játékunkat támadásban, és védekezésben egyaránt. Az utolsó negyedre megváltozott a játék képe és nagyon sok labdát szereztünk amiből könnyű kosarakat tudtunk dobni és visszajöttünk a „meccsbe”. Nagyon kiélezettre sikerült a végjáték amit egy lecsorgó labda után mi tudtunk befejezni pontokkal. Minden játékost dicséret illet, hiszen egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet, és hozták az összecsapást!

Nagyon sok munka áll még a srácok előtt, de dolgozunk és megyünk előre! Hajrá Dombóvár!

Vereség az utolsó fordulóban

Dombóvári Kosárlabda Suli KE- Pécsi VSK 71-84

Fehérvári Csegő 16/6; Katatics Kolos 14/3; Fodor Bence 12/6; Óliás Gergő 12; Ruppert Dominik 5; Molnár Martin 5; Laufer Gergely 4; Varga Ádám 3/3; Fenyvesi Merse; Fenyvesi Ábris; Csomor Péter; Márfi Ákos

Hazai pályán fogadtuk a PVSK együttesét az alapszakasz utolsó mérkőzésén. Egy küzdelmes, hullámzó mérkőzés alakult ki, amely végül 71–84-es vendégsikerrel zárult.

A találkozó kiegyenlített játékkal indult: az első negyedben szoros csatában, 24–22-re felülmúltuk ellenfelünket. A második játékrészben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott jelentősebb előnyt kialakítani, így a nagyszünetre is döntetlen közeli állással (20–20) vonultak a felek.

A fordulópontot a harmadik negyed hozta, ahol a PVSK látványosan feljavult, míg a mi támadójátékunk megtorpant. A vendégek agresszív védekezésüknek és pontos befejezéseiknek köszönhetően 27–10-re nyerték ezt a játékrészt, ezzel jelentős előnyt építettek ki.

Az utolsó negyedben igyekeztünk felzárkózni, és 17–15-re meg is nyertük a záró etapot, de a korábban kialakult különbséget már nem tudtuk ledolgozni. A PVSK végül megérdemelten vitte el a győzelmet.

A mérkőzés tanulsága egyértelmű: a harmadik negyedbeli rövidzárlat döntőnek bizonyult.

Folytatjuk a munkát, hiszen még 6 mérkőzés vár ránk.

Hajrá Dombóvár!

Győzelem a BKG otthonában

BKG DSE- Dombóvári Kosárlabda Suli KE 68-94 (4-25,24-21,14-25,26-23)

Óliás Gergő 32/18; Katatics Kolos 23/6; Fehérvári Csegő 20/18; Laufer Gergely 13/3; Vinczellér Nándor 6; Varga Ádám

Budapestre utaztunk a BKG otthonába az NB2 bajnokságban. Sajnos ismételten kevesen (6-an) tudtunk elutazni. 

A mérkőzést remekül kezdtük, sorra jöttek a kinti dobásaink. Betöréseink és gyors indításaink is a helyén voltak. Védekezésünk nagyon összeszedett volt amit a 4 kapott pont bizonyít. 
A mérkőzés további részében tartottuk az eredményt. Olykor voltak megingások, de mivel 6-an voltunk, úgy gondolom, ez belefér. 

Összességében megtettük amit lehetett és örömünkre sikerült győzelemmel zárni a találkozót. Köszönöm azoknak, akik eljöttek.

Folytatjuk a munkát, hiszen vannak még meccsek a szezonban, amiket szeretnénk megnyerni. 

Hajrá Dombóvár!

U14B Regionális Fiú Serdülő Bajnokság 7. forduló (Pécs)

U14B Regionális Fiú Serdülő Bajnokság 7. forduló (Pécs)

Pécsi VSK/B-Dombóvári Kosársuli KE/B

81-62 (21-7, 20-25, 17-19, 23-11)

Schmidt Á.(28/3), Bor B.(8), Schott Zs. (5/3), Kis M. (5/3), Várhegyi I. (5), Bálind B. (4),

Szíjártó D. (3), Pataki K. (2), Mati B. (2), Szalai Sz., Blaskovics G.,Szabó L.

 

Dombóvári Kosársuli KE/B- Siófoki Kosársuli Egyesület

58-97 (14-26, 19-11, 8-35, 17-25)

Pataki K. (9), Schmidt Á. (9), Schott Zs. (8), Várhegyi I. (5), Bálind B. (5), Kis M. (5), Szalai Sz. (4), Mati B. (4), Szabó L. (3), Blaskovics G. (2), Szijártó D. (2), Bor B. (2)

Küzdős mérkőzések a Somogy Vármegyei Regionális Serdülő bajnokságban.

Március 14-én Pécsett rendezték meg a Somogy Vármegyei Regionális Serdülő Bajnokság következő fordulóját, ahol csapatunk két mérkőzést játszott.

Már az elején látszott, hogy nem lesz könnyű dolgunk: mindkét ellenfél komoly magassági és fizikai fölényben volt.

Az első mérkőzésen a pécsi csapattal találkoztunk, amelyen nagyon megilletődötten kezdtük a mérkőzést, félénken és bátortalanul játszottunk. A második negyedben már elhittük, hogy a nagyobb és erősebb ellenféllel szemben is lehet keresnivalónk. Nagyon szép megoldásaink voltak mind támadásban, mind pedig védekezésben. Bár végül vereséget szenvedtünk, az eredmény, így is hatalmas előrelépést mutat az őszi mérkőzéshez képest: akkor 50 pontos különbséggel kaptunk ki, most viszont mindössze 19 pont döntött az ellenfél javára, valamint 2 negyedet sikerült megnyernünk. Ezek jól mutatják, mennyit fejlődtek a gyerekek az elmúlt hónapokban.

Rövid szusszanás után következett a Siófok elleni összecsapás. Az ellenfél jelentős magassági fölénye végül eldöntötte a találkozót. Az ellenfélnél több, nálunk egy fejjel (valakinél 2 fejjel!!) magasabb játékos is pályán volt, ami a lepattanók és a palánk alatti játék során komoly előnyt jelentett számukra. Ezen a mérkőzésen már érezhető volt a fáradtság is, de ennek ellenére a csapat egy pillanatra sem adta fel. A gyerekek végig küzdöttek, hajtottak.

Edzőként rettenetesen büszke vagyok rájuk, mert bátran vállalták a párharcokat és végig harcoltak minden labdáért.

Külön öröm számomra, hogy minden játékosom dobott pontot, valamint a mérkőzésnek volt olyan része, amikor csak U12-es játékosaink voltak a pályán!

Összességében elmondható, hogy nagyon hasznos és tanulságos napon vagyunk túl, ahol a fejlődés szemmel látható és ha így dolgozunk tovább, biztos vagyok benne, hogy a jövőben szebb eredmények is jönni fognak.

Büszke vagyok a csapatomra!

Az idei szezon utolsó fordulójára Marcaliba utazunk 2026. április 18-án!

Hajrá Dombóvár!