Gyermek kupa U12/B alsóház 2. forduló „B” csoport
Gyermek kupa alsóház C csoport 2. forduló U12/B
Dombóvári Kosársuli KE/B – Gyakorlós Csibék 107-9 (30-2, 36-0, 16-7, 25-0)
Babulják Dániel 6, File Bence 2, Grünwald Gergő 8, Győrfi Dániel 8, Lukács Mátyás 4, Miltner Milán 4, Németh Kadosa 16, Németh Koppány 8, Sárközi Zalán 28, Szili Dominik 4, Tasi Ata 4, Vészi Péter 15,
Dombóvári Kosársuli KE/B – GYKSE Szekszárd/B 58-42 (24-14, 16-4, 14-12, 4-12)
Babulják Dániel -, File Bence -, Grünwald Gergő 2, Győrfi Dániel -, Lukács Mátyás 10, Miltner Milán 4, Németh Kadosa 10, Németh Koppány 4, Sárközi Zalán 26, Szili Dominik -, Tasi Ata -, Vészi Péter 2,
Hazai pályán folytatódott számunkra a bajnokság, amely során három olyan csapatot láthattunk vendégül, akikkel még nem mérkőztünk meg korábban.
Az első összecsapáson egy nagyon szimpatikus lány csapattal mérkőzhettünk, akik ellen az első perctől gyakorlatilag az utolsóig a kellő energiákat mozgósítva, végig komolyan véve a mérkőzést egy nagy arányú győzelmet arattunk. Nagyon örültem annak, hogy mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz, a pontok is szépen eloszlottak, és a csapatjáték is működött, önzetlenül, sok passzal támadva tudtunk annyi pontot szerezni, amit máskor egy-egy torna alatt sikerül. A kaposvári lányoknak sok sikert kívánunk a továbbiakban!
Az első meccsen aratott győzelmünknek köszönhetően a második mérkőzésen győzedelmeskedő Szekszárd színekben induló bonyhádi fiúkkal csaphattunk össze a csoport döntőjében. Kicsit féltem attól, hogy a két meccs között eltelt hosszú időben kicsit leült a társaság, és nem tudunk kellően felpörögni, de rámcáfoltak a fiúk, és az első félidőben nagyszerű teljesítményt tettek fel a pályára. Agresszív letámadásos védekezésünknek köszönhetően sok labdát szereztünk, amiből gyors támadások után pontos befejezések jellemezték ekkor a játékunkat, és a félidőre ennek eredményeképp biztos, megnyugtató előnyre tettünk szert. Sajnos túlságosan is megnyugodtunk, a második félidőben már nem tudtunk olyan szinten koncentrálni mint addig, ezért – elsősorban támadásban – rengeteg hiba csúszott a játékba. A végén már többet passzoltunk az ellenfél játékosainak kezébe, mint a saját csapattársainknak, így könnyű kosarakat ajándékoztunk a bonyhádiaknak. Ennek ellenére a győzelmünk nem forgott veszélyben, csak az egész napos teljesítményünk összeképébe rondított bele egy kicsit.
Az U12-es bajnokságban eddig még egyik fordulóban sem sikerült megnyernünk mindkét mérkőzésünket, nagyon örülök annak, hogy ez hazai pályán jött össze, amivel úgy érzem, hogy a minket végig lelkesen buzdító családtagoknak sikerült kellemes meglepetést szereznünk.
A csoport megnyerésével a következő fordulóban ismét egy szinttel feljebb szerepelhetünk, ami mindenképpen megsüvegelendő, gratulálok hozzá az egész csapatnak!
Fiú regionális serdülő bajnokság 2025/26
2026.02.28 Kaposvár
Monok SE-Dombóvári Kosársuli KE
37-109
(14-17,5-29,8-30,10-33)
Dombóvár: Bálint B.22,Bor B.15,Szalai Sz.4,Kis M.12,György B.1,Cs.:Schmidt Á.18,Szijártó D.16,Blaskovics G.6,Schott Zs.6,Takács B.5,Pataki K.2,Várhegyi I.2
Furcsa ,de egyben nagyon jó érzés volt újra vezetőedzőnek lenni 10 hónap után egy teljesen más korosztálynak, ahol eddig edző voltam.
Az első mérkőzésünket a házigazda Monok SE ellen játszottuk, kicsit álmosan kezdtük az első negyedet ,de volt kis előnyünk,majd ahogy mentünk bele a mérkőzésbe és kezdtünk bemelegedni és élvezni a játékot úgy nyílt ki az olló a két csapat között a javunkra. Nagyon szépen járt a labda ,jó védekezések és lepattanók után tudtunk gyors kosárlabdát játszani. Ami külön öröm volt,hogy minden játékos tudott pontot szerezni ezen a mérkőzésen.
Dombóvári Kosársuli KE-KASI/B
55-100
(11-27,20-21,7-28,17-24)
Dombóvár:Bálint B.8,Bor B.3,Szalai Sz.-,Kis M.4,György B.4,Cs.:Schmidt Á.12,Szijártó D.8,Blaskovics G.-,Schott Zs.9,Takács B.7/3,Pataki K.-,Várhegyi I.-
Kis pihenő után következett a második mérkőzésünk. Ezen a mérkőzésen 20 percet tudtuk azt a játékot játszani amit szeretnénk (2-4 negyed). Sokat hibáztunk védekezésbe és sok volt az eladott labda is, de ami a legfontosabb számunkra és ebbe a bajnokságba ,hogy a gyerekek szívvel lélekkel küzdöttek teljesen mindegy mennyi volt köze a pontkülönbség,soha nem adták fel a végéig és láttam olyan dolgokat, passzokat amire nekem is tátva maradt a szám. Küzdöttünk,hajtottunk ma ez ennyire volt elég. Mosolyogva tudtuk magunk mögött a szombati napot ,ahol mindenki nagyon fegyelmezett és élvezettel képviselte a Kosársuli mezét.
Dolgozunk tovább ,hisz mindíg van hová fejlődni 🙂
Szilágyi Tamás
Edző
U 12 Gyermek Kupa Alsóház 2. forduló A. csoport
Gyermek Kupa Alsóház A. csoport 2.forduló 2026.03.01 Dombóvár.
Tarr KSC Szekszárd-Dombóvári Kosársuli KE/A 55-76 (11-20, 15-14, 16-20, 13-22)
Schmidt Ármin (20), Bálind Bendegúz (12), Pataki Krisztián (10), Bor Buda (9), Szabó László (7), Illés Csanád (6), Varga Milán (6), Keszthelyi Ádám (2), Ungvári Endre (2), Potocska Kristóf (2), Sárközi Zalán (-), Agócs Benedek (-).
Dombóvári Kosársuli KE/A-Kozármisleny SE/A 91-19 (22-6, 26-5, 25-8, 18-0)
Schmidt Ármin (18), Bálind Bendegúz (14), Szabó László (11), Pataki Krisztián (10), Varga Milán (9), Illés Csanád (7), Potocska Kristóf (6), Ungvári Endre (6), Bor Buda (4), Keszthelyi Ádám (4), Sárközi Zalán (2), Agócs Benedek (-).
A Gyermek Kupa március eleji fordulóját hazai pályán tudtuk rendezni, ahol a Szekszárd illetve a Kozármisleny csapatával csaptunk össze. A szekszárdi lányokat ismertük, hiszen már harmadszor játszottunk velük az idényben, a Kozármisleny csapatával viszont először.
Az első mérkőzést kemény védekezéssel kezdtük, ott maradtunk egész pályán és könnyű kosarakat szereztünk ellentámadásokból. Sajnos ahogy a védekezés felpuhult, ellenfelünk fel tudott zárkózni és „lőtávolba” került. Több játékosunk is betegség miatt keveset edzett, ezért voltak hullámvölgyek a játékunkban. A második félidőben már az történt a pályán amit mi akartunk, és hoztuk a győzelmet.
A második összecsapást is megfelelő sebességgel kezdte a csapat, próbált feszesen védekezni, és abból sikerültek a gyors befejezések. Nagyon sokszor sikerült megörvendeztetni szurkolóinkat szép akciókkal.
Minden elismerés a játékosoknak, nagy gratuláció és a munka folyik tovább! HAJRÁ DOMBÓVÁR!
U11/B: Kenguru bajnokság, 5. forduló, Kaposvár
U11/B: Kenguru bajnokság, 5. forduló, „D”csoport, Kaposvár
Dombóvári Kosársuli KE/B-KASI/C 40-28 (5-6, 11-12,12-7, 12-3)
Lécz Dániel 8, Várhegyi Dániel 7/3, Szomolai Vendel 7, Keszthelyi Dávid 7, Takács Bálint 3/3, Kapinya József 2, Orbán László 2, Nagy Zsombor 2, Fenyvesi Flórián 1, Farkas-Szabó Ádám 1, Papp Gergely-, Sárközi Ábel-
Kozármisleny SE-Dombóvári Kosársuli KE/B 73-25 (22-7, 17-6, 18-4, 16-8)
Szomolai Vendel 8, Várhegyi Dániel 5/3, Nagy Zsombor 3, Keszthelyi Dávid 2, Sárközi Ábel 2, Lécz Dániel 2, Takács Bálint 2, Orbán László 1, Fenyvesi Flórián-, Papp Gergely-, Farkas-Szabó Ádám-
Vezetőedző: Kardos Attila
Kaposvárra, a Csokonai csarnokába utaztunk ezúttal, hogy folytassuk szereplésünket az U11-es Kenguru bajnokságban is. Legutóbb hazai pályán, szenzációs játékkal és hangulatban szereztük meg első kettős győzelmünket ebben a sorozatban, így ezúttal a D.csoportban mérkőzhettünk. Komoly erőpróbára, nehéz mérkőzésekre volt kilátás fiatal U10-es csapatom számára, hisz mindkét ellenfél 2015-ös játékosokra épült.
A hazai csapattal, a KASI/C-vel ősszel már találkoztunk Dombóváron, akkor nagy arányban maradtunk alul. Ezen a vasárnapon két meghatározó játékosát nélkülözni kényszerült Horváth Norbert vezetőedző kollégám, ami megnyitotta a lehetőségét számunkra egy szorosabb mérkőzésnek. Az első két negyedben inkább a küzdelem dominált a jó játék helyett. A csapatok elég sokat hibáztak, kevés kosár esett ebben az időszakban. Ami fontos volt, hogy tudtuk tartani a lépést a kaposváriakkal és minimális hátránnyal fordulhattunk rá a harmadik negyedre. A találkozó második felében aztán egyre jobban nekibátorodtunk és egyre jobban kosárlabdáztunk. Emberfogásos védekezésünk javult, támadásaink egyre szervezettebbek és pontosabbak lettek. Egyre inkább átvettük a kezdeményezést ellenfelünktől és megéreztük, hogy ezen a napon egy bravúr sem kizárt. Sajnos a harmadik negyedben boka- és csuklósérülés miatt elveszítettük magas emberünket, Kapinya Jocit, akinek ezúttal is jobbulást kívánunk és várjuk vissza a csapatba! Második sorunk az utolsó negyedben a nap legjobb teljesítményét nyújtotta. Extra védekezés és jó támadójáték jellemzett minket, melynek következtében ellenfelünk láthatóan elbizonytalandodott. Bravúrgyőzelmet ünnepelhettünk a szomszédvári rangadó végén, mely egy nem várt, örömteli siker volt. Szívből gratulálok a csapatomnak ehhez!
Rövid pihenő után a Kozármisleny SE következett. Sipos Ádám vezetőedző tanítványai már ránézésre is fölényben voltak, egy idősebb, magasabb, minden szempontból előttünk járó csapat. Tudtuk, hogy ez nehéz meccs lesz de igyekeztünk a tudásunk legjavát nyújtani. Az ilyen mérkőzések nagyon hasznosak, hiszen magasabb sebességfokozatra kényszerítenek minket, amiből sokat lehet profitálni és mi hosszú távon gondolkozunk, építkezünk. Az egész találkozóról elmondható, hogy bár voltak jobb periódusaink de ezúttal nem tudtunk nagy ellenállást kifejteni. Kicsit talán „jól is laktunk” az első meccs megnyerésével és az elveszített magas emberünk valamint a fokozódó fáradtság hatására nem voltunk többre képesek.
Összességében elmondható, hogy egy bravúrgyőzelem és egy hasznos, tanulságos nap után megérdemelten tudtunk bennmaradni a „D” csoportban, ami életkorunkat és a bajnokság erőviszonyait tekintve nagyon szép teljesítmény! Gratulálok ehhez mindenkinek!
Köszönjük a szülőknek, családtagoknak, hogy most is velünk, mellettünk, mögöttünk voltak!
Dolgozunk tovább! Látszik a munka a csapaton!
Megyünk tovább az úton!
Hajrá Dombóvár!
