U10/A: TVMKSZ Nyuszi Kupa, 4. forduló, Tamási

U10/A: TVMKSZ Nyuszi Kupa, 4. forduló, Tamási

TVMKSZ Nyuszi Kupa, 4. forduló, Tamási, „B” csoport

Dombóvári Kosársuli KE-Atomerőmű SE Paksi Harcosok/B 42-23 (10-2, 6-5, 14-9, 12-7)

Várhegyi Dániel 14, Szomolai Vendel 9/3, Lécz Dániel 6, Illia Soma 4, Kapinya József 2, Kiss Domán 2, Farkas-Szabó Ádám, 2, Keszthelyi Dávid 2, Fenyvesi Flórián 1, Zámbó Zalán-, Papp Gergely-, Wolf Bálint-

Bajai NKK Bajkeverők-Dombóvári Kosársuli KE/B 39-36 (2-4, 18-13, 4-14, 15-5)

Várhegyi Dániel 8/6, Lécz Dániel 6, Illia Soma 5, Szomolai Vendel 4, Kiss Domán 4, Nagy Zsombor 3, Kapinya József 3, Keszthelyi Dávid 2, Papp Gergely 1, Farkas-Szabó Ádám -, Hernádi Levente-, Fenyvesi Flórián-

Vezetőedző: Kardos Attila

A negyedik fordulóval folytatódott Tamásiban a Tolna Vármegyei Kosárlabda Szövetség által szervezett Nyuszi Kupa, melyen 19 csapat, 6 csoportban méri össze tudását és élvezi a kosárlabdát fordulóról-fordulóra.

Szekszárdi „A” csoportos szereplésünk után ezúttal a „B” csoportban léptünk pályára, elsőként az Atomerőmű SE Paksi Harcosok/B gárdája ellen. Egy hosszú, jól sikerült bemelegítés után a meccset is jól kezdtük. Határozott védekezéssel, sok labdaszerzéssel indítottunk és magabiztos játékot mutattunk első sorunk jó játékának köszönhetően. A második negyedben kevés kosár született, itt inkább a küzdelem dominált. A paksiak második sora nagy erőbedobásra késztette játékosaimat de egy ponttal ezt a játékrészt is sikerült megnyerni. A harmadik és negyedik negyedre sorokat cseréltem. Ez a változtatás bejött. Egyre felszabadultabban kosárlabdáztunk és a jó védekezésünk mellett egyre pontosabban is dobtunk. Valamennyi játékrészt megnyerve megérdemelt győzelmet ünnepelhettünk a Paks ellen, akik egy sportszerűen küzdő, jó ellenfél voltak ezen a hasznos, jó hangulatú meccsen. 

Az ASE elleni győzelem azt jelentette, hogy a Baja ellen ismét az „A” csoportba jutásért léphettünk parkettre. A második fordulóban, Bátaszéken már találkoztunk velük. Akkor két meccset is játszottunk és mindkettőt nyertük ellenük. Fontos azonban megjegyezni, hogy az akkorihoz képest ezúttal egy jóval magasabb szerkezetű, fizikálisan erősebb csapattal érkeztek Tamásiba. Az ASE/B ellen aratott fölényes, nagyarányú győzelmük is jelezte, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz ellenük.

Nagyon bátran, nagyon jó szellemben kezdtük el ezt a meccset is. Rendkívül kevés kosarat hozott az első negyed. Mindkét csapat sokat hibázott a támadások befejezésénél de a védekezésen látszott, hogy nagy csatára akarják kényszeríteni egymást a felek. A második negyed némi bajai fölényt hozott. Sok energiát emésztett fel a védekezésünk, ennek ellenére becsületesen tartottuk magunkat és néhány pontos hátránnyal fordultunk a félidőben. Ez már önmagában is dicséretes volt, kíváncsi voltam hogy bírjuk majd a nyomást és a találkozó második felét? Amit fiatal U10-es csapatom a harmadik negyedben produkált, arról csak az elismerés hangján tudok szólni. Több jó egyéni teljesítmény mellett az egész sor olyan elszánt és bátor kosárlabdával rukkolt elő, ami láthatóan meglepte az ellenfelet is. A gyerekek és ennek hatására a dombóvári szurkolótábor is eufórikus állapotba került és egy fantasztikus hangulatú negyed végén ismét mi vezettünk. Ebben a pillanatban realitása volt a bravúrgyőzelemnek és az újabb ‘A” csoportos feljutásnak de azt is tudtam, hogy nagyon nehéz zárónegyed elé nézünk. Második sorunk is szívét-lelkét kitette a pályára de itt már mutatkoztak a fáradtság jelei. Nagy küzdelmet folytattunk de támadásban nem tudtuk megismételni a harmadik negyed extra teljesítményét. A Bajai NKK lassan felőrölt minket. Kiegyenlítettek, majd három ponttal meg is nyerték a mérkőzést. 

Azt kell mondjam, hogy ez vereség győzelemmel ért fel számunkra. A gyerekek a bajnokságban ezen a meccsen játszottak eddig a legjobban helyenként komoly fizikai és magassághátrányban. Minden elismerés a fiúk felé azért, ahogy ezen a találkozón küzdöttek és kosárlabdáztak. Nem véletlenül kaptunk vastapsot  a záró dudaszó után a dombóvári szurkolótábortól. A szülők, családtagok is érezték, hogy a gyerekek nagyon komoly teljesítményt tettek le az asztalra ezen a szombat délelőttön. 

Szívből gratulálok ehhez mindenkinek! Jó az irány, látszik a fejlődés. Ezen az úton megyünk tovább.

A Nyuszi Kupa 19 csapatos mezőnye márciusban Dombóvárra látogat majd, ahol két napon keresztül a Szent Orsolya Bencés Iskolaközpont csarnokában folytatódik majd ez a nagyon jól szervezett és hangulatos bajnokság. Szeretettel várunk mindenkit! 

Hajrá Kosársuli! Hajrá Dombóvár! 

 

Regionális (U16) fiú Kadett

Regionális (U16) fiú Kadett

Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnoki mérkőzés
Dombóvár
 2026.02.19.
DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE – AZÚR KAPOSVÁR
90 – 43
(24-17, 18-6, 17-4, 31-16)
 Asztalos Ádám 2, Roósz Balázs 14, Schott Benedek 8, Pataki Gergő 6, Varsányi Dávid 15, Vértes Botond 19/6, Molnár Mátyás 10, Klemen Zsombor 4, Amma Botond 2, Koós Kende 6, Takács Benett 4, Horváth Gergő -,

 

Kozármisleny
 2026.02.23.
KOZÁRMISLENY SE – DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE
75 – 78
(17-17, 17-22, 13-25,28-14)
Asztalos Ádám -, Roósz Balázs 10, Schott Benedek 10, Pataki Gergő 5, Varsányi Dávid -, Vértes Botond 44/6, Molnár Mátyás -, Klemen Zsombor 2, Amma Botond -, Koós Kende 7, Takács Benett -, Horváth Gergő -,
Két mérkőzést játszottunk az elmúlt napokban. Csütörtökön 02.19-én, hazai pályán fogadtuk az Azúr csapatát, és 02. 23-án utaztunk Kozármislenybe. Csütörtökön a szépen fejlődő Azúr sok borsot tört az orrunk alá az első negyedben. Nagyon lassan sikerült felvenni a mérkőzés ütemét, így a rendezetlen akciók sok hibát eredményeztek. A második negyedben sem sikerült teljesen ritmusba lendülnünk ezért láthatóan szenvedni kellett minden megszerzett kosárért. Láthatóan fölényben voltunk, de nem a mi játékunkat játszottuk. A harmadik negyedben, már domináltunk és lendületbe jöttünk, irányítottuk a játékot. A záró negyed már mutatta, hogy megérkeztünk a mérkőzésbe védekezésben és támadásban is. Nehezen indúlt de a győzelem azért nem maradt el. Gratulálok a győzelemhez!
A hétfői mérkőzésen már jóval nehezebb helyzetben voltunk, mert egy hasonló erősségű csapat fogadott bennünket. Megbeszéltük, hogy Mislenyben csak akkor tudunk nyerni, ha mindenki fókuszban van, és akarja a győzelmet. Az első félidőben teljesen fej-fej mellett ment a két csapat és egymás hibáiból építkeztünk. Hol gyorsabb, hol lassabb játékot játszottunk, de az ellenfél gyors játékosai nagyon hatékonyan támadták a gyűrűt, így sok védőhibát vétettünk. Kegyetlenül kihasználták a büntetőket és szinte hiba nélkül értékesítették őket.  A második negyed utolsó két percében nagyon hatékonyak voltunk a védőlepattanó megszerzésében, és gyors sikeres támadásokat tudtunk indítani, ami egy ötpontos előnyt jelentett számunkra. A második félidőben jó kezdés után, ami a harmadik negyedben 12 pontos előnyt jelentett, sikerült hibát-hibára halmoznunk és egy egylabdás mérkőzést kialakítani. Ez a mérkőzés a mélységekről és a magasságokról szólt, de mindent saját magunknak köszönhetünk. Az utolsó másodperceben Vértes Boti nyolc méteres hárompontos dobásával sikerült megnyerni a mérkőzést! Gratulálok a srácoknak, és gratulálok a Kozármisleny csapatának, hogy 31-ből 27 büntetőt sikeresen értékesítettek (NB I A szint!)
Hajrá Dombóvár!
U11A- Kenguru bajnokság alapszakasz 5. forduló, Dombóvár

U11A- Kenguru bajnokság alapszakasz 5. forduló, Dombóvár

Kenguru kupa C csoport 5. forduló Domóvár U11/A

NKA Pécs U11/C – Dombóvári Kosársuli KE/A 62-66 (17-24, 17-7, 15-19, 13-16)

Babulják Dániel 6, Börcsök Dorián 4, Dávid Kornél 2, File Bence 4, Győrfi Dániel 5/3, Hernádi Levente -, Illia Soma -, Németh Kadosa 13 , Varga Zétény 23, Vészi Péter 9

Dombóvári Kosársuli KE/A – Mohácsi Torna Egylet 1888 77-36 (14-8, 33-12, 8-14, 22-2)

Babulják Dániel 9, Börcsök Dorián 9/3, Dávid Kornél 3, File Bence 14/6, Győrfi Dániel 10, Hernádi Levente 5, Illia Soma -, Németh Kadosa 5, Varga Zétény 12, Vészi Péter 10

Újra hazai pályán szerepelhettünk egy U11-es fordulón, ahol az előző, csalódást okozó torna után mindenképpen javítani szerettünk volna, és bebizonyítani, hogy helyünk van a „B” csoportban. Ehhez két olyan ellenfél ellen kellett teljesítenünk, akik ellen még nem játszottunk ebben a bajnokságban mérkőzést, így előzetesen nem tudtuk, mire számíthatunk.

Azt nyilván tudtuk, hogy egy akadémiai csapat biztos, hogy komoly játékerőt képvisel. Ennek ellenére úgy tudtuk kezdeni a mérkőzést, hogy élmény volt nézni a játékunkat, sok labdaszerzés után nagyon szép támadásokat vezetve, és a kialakított helyzeteket magabiztosan értékesítve komoly előnyre tettünk szert. Ezután rendezték a soraikat a pécsiek is, és a negyed végére csökkentettek a különbségen. Sajnos a második negyedben, valamint a félidei büntetődobások során rengeteget hibáztunk, így a félidő után már az amúgy agresszíven, és ügyesen játszó pécsieknél volt az előny. A második félidőben végig fej-fej mellett haladt a két csapat, így egy teljesen nyílt „egylabdás” végjátékba mentünk bele, ahol pár extra kosárral, és jó védekezéssel sikerült megtartanunk a pár pontos előnyünket.

A mohácsiak ellen fordítottan alakult az első félidő, az első negyedben csúszott be több hiba, ami miatt még szorosan alakult az eredmény, a második negyedben azonban igazán felpörögve, harcos és eredményes játékunkkal a nagyszünetre eldöntöttük a mérkőzést. A második félidőben folyamatosan cserélgetve mindenkinek sok játéklehetőséget tudtam adni, amivel éltek is a fiúk, mindenki kitett magáért, és hozzá tudott tenni a csapat játékához.

Mérhetetlenül büszke vagyok arra, ahogy reagáltunk ezen a tornán a felmerülő nehézségekre. Hol a védekezésünk, hol a támadásunk segített ki minket ezekből a szituációkból; hol a szívünket, hol az eszünket használtuk, amikor pedig egyszerre mind a kettőt olyankor egészen gyönyörű dolgokat is megcsináltunk a pályán. Egyre többször látom vissza azokat az edzésen gyakorolt játékelemeket, amikre szeretném a játékunkat, és ezzel egyidejűleg egyre inkább tudunk csapatként játszani, csapatban gondolkozni. Nekem ezek sokkal fontosabb dolgok, mint a számszerű eredmények, és ezek jelzik számomra azt, hogy jó úton járunk. Természetesen a csapattá válás szempontjából nagyon fontosak az ilyen kiélezett mérkőzéseken kiharcolt győzelmek is.  

Gratulálok a csapatom minden tagjának ahhoz, hogy újra feljutottunk a „B” csoportba, ahol majd ismételten próbálunk minél inkább helytállni. A családtagoknak köszönjük, hogy ismét végig mellettünk álltak, és végig szurkoltak, buzdították csapatunkat!

Nem sikerült a bravúr a Fehérvár ellen

Sportopus Fehérvár- Dombóvári Kosársuli KE 93-58 (26-17,24-20,18-14,25-7)

Fehérvári Csegő 14/3; Katatics Kolos 13; Óliás Gergő 12; Csomor Péter 7/3; Laufer Gergely 6/3; Molnár Martin 4; Ruppert Dominik 2

A listavezetőhöz utaztunk az NB2-es bajnokságban. Sajnos ismételten csak 7 játékossal tudtunk elutazni. Szomorú, hogy eddig a szezonban egyetlen egy mérkőzést sem tudtunk teljes csapattal játszani. Ennek ellenére megpróbáltunk mindent.

A mérkőzés igencsak hullámzó volt. Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, helyzeteket ki tudtuk alakítani, védekezésünk sokszor a helyén volt. Voltak periódusok, amikor a Fehérvár csapata elhúzott 20 ponttal, de mi kapaszkodtunk amíg bírtuk és sikerült többször is felzárkózni. A harmadik negyed 7.percében a különbség mindössze 6 pont volt. Onnantól kezdve kijött rajtunk a cserehiány és a fáradtság, így a Fehérvár csapata felőrölt minket. Távoli kísérleteik sorra betaláltak, nekünk semmi nem ment be. 

Azt gondolom, hogy szégyenkezni valónk nincs, küzdöttünk amíg bírtuk. Gratulálok a Fehérvárnak!

Két meccs vissza, amiket szeretnénk megnyerni és méltóképpen befejezni a szezont és remélhetőleg jövőre újult erővel újrakezdeni. 

Folytatjuk a munkát!

Hajrá Dombóvár!

U14A- Fiú Serdülő bajnokság alsóházi rájátszás, Veszprém

U14A- Fiú Serdülő bajnokság alsóházi rájátszás, Veszprém

Fiú Serdülő bajnokság alsóházi rájátszás, Veszprém

Fiú Serdülő bajnokság alsóházi rájátszás, 2026.02.15., Veszprém

Dombóvári Kosársuli KE/A-Soproni Sportiskola KA U14/B 108-41 (27-6, 29-12, 23-8, 19-15)

Varsányi Ádám 19, Lehőcz Gellért 18, Béndek Zalán 16, Kiszler Benedek 16, Bálind Botond 8, Kovács Bálint 8, Schaat Zétény 7, Szilágyi Kristóf 7, Schott Zsigmond 4, Papp Ádám 3, Takács Bence 2, Mati Botond.

 

Dombóvári Kosársuli KE/A-Veszprémi U14/A 102-88 (28-19, 26-28, 28-18, 24-25)

Varsányi Ádám 24, Lehőcz Gellért 14, Béndek Zalán 7, Kiszler Benedek 10, Bálind Botond 6, Kovács Bálint 24, Schaat Zétény 4, Szilágyi Kristóf 2, Schott Zsigmond 2, Papp Ádám, Takács Bence 9/3, Mati Botond.

 

Szuper hétvégét zártunk Veszprémben, ahol folytattuk az U14-es serdülő alsóházi bajnokság küzdelmeit! A tornán három csapat vett részt: a házigazda Veszprém U14, a Soproni Sportiskola/B, valamint a Dombóvár U14.

Az első mérkőzésen a Soproni Sportiskola/B csapata ellen léptünk pályára. Már a találkozó elején látszott, hogy korban, fizikálisan és sebességben is előrébb járunk. Ennek ellenére egy nagyon szimpatikus, küzdős ellenféllel találkoztunk, akik végig harcoltak, és egy pillanatra sem adták fel.

Mi viszont végig nagy tempót diktáltunk, gyors kosárlabdát játszottunk, sok futással, lendületes támadásokkal és fegyelmezett védekezéssel. A különbség folyamatosan nőtt, és végül nagyarányú győzelmet arattunk. Külön öröm, hogy minden játékosunk bőven kapott lehetőséget, így igazi csapatmunka jellemezte a teljesítményünket.

A második mérkőzésen a házigazda Veszprém U14 csapata ellen léptünk pályára, ahol két hasonló erősségű együttes találkozott. Tudtuk, hogy kemény csata vár ránk – és így is lett.

Remekül kezdtük a mérkőzés, koncentrált védekezés, gyors indítások és pontos befejezések jellemezték a játékunkat. Az első félidőben volt olyan szakasz, amikor már 17 pontos előnyben is voltunk, ami jól mutatta, hogy milyen ritmust tudunk diktálni, ha fókuszáltak vagyunk.

A második félidőben azonban a Veszprém nagyot küzdött, fokozatosan faragták a hátrányukat, és volt olyan pillanat is, amikor már 5 ponttal ők vezettek. Ez komoly mentális próbatétel volt a csapatnak. Nagy erősségünk viszont, hogy nem estünk szét, nem kezdtünk kapkodni. Rendeztük sorainkat, visszatértünk a fegyelmezett védekezéshez és a tudatos támadójátékhoz.

A hajrában újra mi irányítottuk a mérkőzést, és végül 10 pont feletti, értékes győzelmet arattunk. Ez a siker nemcsak a játékunkról, hanem a tartásunkról és a csapategységről is szólt!

Gratulálunk a srácoknak, megyünk tovább a megkezdett úton, hosszútávon gondolkozunk, elég jó példák vanna a Dombóvári Kosársuli KE játékosai előtt!

Hajrá Dombóvár!