FIÚ REGIONÁLIS SERDÜLŐ BAJNOKSÁG RÉGIÓS DÖNTŐ PÉCS2022. 05. 07.

Győri KC/A-Dombóvári KOsársuli KE/A 67-82 (21-26, 10-16, 12-18, 24-22)
Kapinya Péter 19/3, Csomor Péter 23/3, Halmai Zsombor 22/15, Herke Máté -, Panta Kristóf 4, Orsós Benjamin 6, Márfi Ákos -, Wéber Koppány 6, Barna Zalán 2, Kiss Máté -,

Dombóvári Kosársuli KE/A- PVSK NKA/A 76-52 (15-16, 19-9, 27-12, 18-15)
Kapinya Péter 8, Csomor Péter 25/3, Halmai Zsombor 7, Herke Máté -, Panta Kristóf 20, Orsós Benjamin 9, Márfi Ákos -, Wéber Koppány 2, Barna Zalán 2, Kiss Máté 3,

Elérkeztünk a 2022. évi serdülő bajnokság lebonyolításának a záró szakaszához a régiós döntőhöz. Mivel nem kerültünk fel a főtáblára (legjobb 32) a bajnokság elején ezért meg kellett elégednünk a régiós szerepléssel. A régiós lebonyolításban a dél-dunántúli régióban elsőként végeztünk és így a régiós döntőben szerepelhettünk a hétvégén. A PVSK NKA lépett fel rendezőként és Győrből, illetve Szombathelyről érkeztek az ellenfeleink. Már vártuk a hétvégét, hogy számunkra ismeretlen csapatok ellen is megmérkőzhessünk. A tornát megelőzően sikerült a héten edzőmérkőzéssel készülnünk a KASI serdülők ellen a tornára. Sajnos 10 játékossal utaztunk csak, mert betegséggel és iskolai elfoglaltságokkal kellett szembenéznünk. Az első mérkőzésen a Győri U14-es csapat ellen kezdtük a délelőtti mérkőzést. Mivel nem nagyon ismertük ellenfelünket ezért a megszokott módon indítottuk az első negyedet. Az elején egy kicsit ismerkedés volt a két csapat között, hiszen felváltva potyogtak a kosarak. A negyed végére kis előnyt szereztünk, de túl nagy bizakodásra nem adott okot, mert szinte egyforma képességű ötösökkel kezdtünk. A második negyedben a negyed végére sikerült elérni a rendezett játékot mind védekezésben mind támadásban. A második félidőt mindkét oldalon erős ötössel kezdtük. A védekezésünk jól működött, de a kettő-kettő elleni játékukból sokszor gólt szereztek a Győriek. Gyorsabb reakciókat kértem a fiúktól támadásban, és így sokszor rendezetlen védekezés ellen könnyű gólokat sikerült szereznünk. A harmadik negyedet is nyertük, ami már komolyabb esélyt nyitott a győzelem felé. A záró negyedben is szépen ritmusban maradtunk, de a fáradtság jelei már mutatkoztak a fiúkon. Sikerült győzelemmel zárnunk az első mérkőzést, így a döntőben ismét a pécsi serdülőkkel játszunk. Gratulálok a srácoknak a fegyelmezett első mérkőzéshez😊
A délutáni összecsapás a PVSK NKA U14-es serdülői ellen kezdődött, mert ők is győzelemmel zárták a szombathelyi Ifjú Sólymok elleni mérkőzést. Mivel ebben az idényben sokadik mérkőzésünk egymás ellen ezért nem ismeretlen a légkör. Szokásos hajtós első negyed vette kezdetét, gyors leindításokkal és szép befejezésekkel. A hatodik percig domináltunk majd egy rövidzárlat 10-0 ás futást eredményezett a pécsiek javára, de a negyed végére így is szinte egyenlő eredményt produkáltunk. A második 10 perc elején már meccsbe kerültünk, ami meglepő, mert ez számunkra még új perspektíva (bravó). Gyors és pontos befejezésekkel zártuk akcióinkat és így 6 pontos előnnyel mentünk az öltözőbe. A harmadik negyedben meglepően fegyelmezetten játszottunk, ami már nagyobb különbséget eredményezett, és így több cserével tudtuk befejezni a mérkőzést a negyedik negyedben. Elégedett vagyok a teljesítménnyel és biztató előjelekkel léphetünk tovább a következő bajnokok tornájára, ami két hét múlva lesz esedékes számunkra. Addig is folytatjuk a megszokott munkát és készülünk az év utolsó megmérettetésére.