NB2 Nyugati csoport 5. forduló.

Dombóvári Kosársuli KE – CVSE Vulkán Fürdő 64 – 60 (15-10, 27-16, 13-15, 9-19)
Dombóvár Szuhay Sportcentrum 150 néző, jv.: Fleischmann, Földvári.
Dombóvár: Tóth K. 9/3, HADNAGY B. 14/6, Kőnig R. 5/3, Pölöske K. 3, FAZEKAS V. 10. Cs.: FETZER M. 20/9, Németh P. 1, Szilágyi T. 2, Balogh R.

CVSE Vulkán Fürdő: Tömböly D. 5, Kovács K. 7/6, SZABÓ B. 14/6, Rozmán K. 3/3, ORBÁN T. 21. Cs.: Esztergályos M. 5, Bíró E. 3/3, Gaál T., Németh B. 2. Csói G., Tóth B.

Egy korai rangadóval folytatódott csapatunk számára a nyugati csoport pontvadászata. A Celldömölk csapata velünk egyetemben, vereség nélkül vezette a tabellát a mérkőzést megelőzően. Ennek tudatában készültünk a mérkőzésre. Tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz, hiszen ellenfelünk kellemetlen stílusban játszik. A mérkőzés egészében területvédekezést alkalmaz, ami ellen nagyon nehéz jól támadni.
Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Védekezésünk jól működött, azonban támadásban nem találtuk a ritmust a játékrész végéhez érve, minimális 5 pontos előnyt sikerült kialakítanunk (15-10).
A 2. játékrész nagyon jól indult számunkra. Végre voltak szerzett labdáink, amiből sikerült több könnyű kosarat értékesíteni és távolról is jól céloztunk ebben az időszakban. Megnyugtatónak mondható 16 pontos előnnyel vonulhattunk a nagyszünetre.
A 2. félidőt is jól kezdtük, előbb Fetzer majd Tóth volt eredményes távolról, aminek köszönhetően 20 pont fölé nőtt a különbség javunkra. Sajnos ami ezután történt az számomra érthetetlen. Támadó oldalon teljesen szétestünk, egyénieskedtünk, sorozatosan rossz döntéseket hoztunk, aminek eredményeképpen engedtük ellenfelünket vissza jönni a mérkőzésbe.
A találkozó utolsó percében csupán egy kosárnyi különbséggel vezettünk (62-60). Több lehetőség is adódott ellenfelünknek az egyenlítésre, de ezeket elhibázta, majd Szilágyi két sikeres büntetőjével ha nehezen is de megnyertük a találkozót.
A csapatomnak gratulálok az újabb győzelem megszerzéséhez, viszont a 2. félidőben mutatott játékhoz nem tudok.
Köszönjük szurkolóinknak a lelkes buzdítást, hiszen ők is kellettek ahhoz, hogy végül győztesen hagyhattuk el a pályát.
Következő mérkőzésünkre november 15.-én Sopronban kerül sor az Ifjú Tigrisek csapata ellen, ahol hasonlóan nehéz mérkőzésre számítok.