NB2 Nyugati csoport 3. forduló.

Dombóvári Kosársuli KE – MOGAAC Mosonmagyaróvár 89 – 60 (15-17, 29-6, 18-25, 27-12)
Dombóvár Szuhay Sportcentrum 200 néző, jv.: Koncsek, Mester.

Dombóvár: Szilágyi T. 2, Hadnagy B. 7/3, KŐNIG R. 13/9, PÖLÖSKE K. 10, Fazekas V. 8. Cs.: TÓTH K. 17, DÁVID R. 20/3, Németh P. 3/3, Vértes Zs. 5/3, Dömötörfi Á. 4, Heisz A., Orbán Z.

MOGAAC: TÓTH R. 18/3, Nagy- Bíró B. 5/3, Iváncsics Á. 10, MAROSI ZS. 13/3, SZABÓ L. 11/3. Cs.: Zeve K. 3, Szilágyi I., Czirkos D.

Együttesünk első bajnoki mérkőzését, hazai pályán játszotta a Mosonmagyaróvár csapata ellen. Sajnos Balogh Rajmund játékára nem számíthattunk a mérkőzésen, edzői elfoglaltsága miatt nem tudta vállalni a játékot ezen az estén.
Az első negyed rémálom szerűen indult számunkra. Az előre megbeszéltekből szinte semmit nem tudtunk betartani, támadó oldalon rengeteg könnyű kosarat hibáztunk, és ami a nagyobbik baj, hogy védekezésünk átjáróház volt. A 7. perc végén 4-17-es eredményt mutatott a tábla. Időkéréssel próbáltuk ellenfelünk lendületét megtörni, és a fejekben rendet tenni. A rövid játékmegszakítás meghozta a várt áttörést. Védekezésben sokkal agresszívabbak voltunk, és a szerzett labdák után sikerült könnyű kosarak dobni, 40-6-os futást sikerült produkálnunk a félidőig amivel már magabiztosan vezettünk (44-23).
A térfélcserét követően ismét védekezésben akadtak gondjaik, buta hibák után könnyű kosarakat kaptunk, és a negyed végére 14 pontra zárkózott ellenfelünk (62-48).
A záró játékrészben ismét a mi játékunk dominált. Védekezésünk jól működött, tetszetős támadásokat vezettünk. Minden játékosomat sikerült pályára küldenem, és a mérkőzés végére simának mondható győzelmet szereztünk. Gratulálok újjáformált csapatunk első győzelméhez.
A hibákat megbeszéljük, edzésen pedig azon fogunk dolgozni, hogy kijavítsuk őket.
Következő mérkőzésünket, október 26-án a jó erőkből álló Kozármisleny SE csapata ellen játsszuk 15:00 órai kezdettel Kozármislenyben.