Dombóvári Kosársuli KE – Pénzügyőr Sportegyesület 47-59 (10-12, 14-8, 10-12, 13-27)

Dombóvár Szuhay Sportcentrum 200 néző, jv.: Mintál, Szalóki.

Dombóvár: Tóth K. 7/3, Kollár 7/3, Fetzer 14/6, Farkas 5/3, Fazekas. Cs.: Hadnagy, Dávid 7, Takács 5, Kőnig 2, Tóth M., Németh.

Pénzügyőr: Fehér 11/9, Szálas 6, Mihalics 17/6, Dobos 8, Kiss 4. Cs.: Szekeres 2, Schaul 5/3, Demjén 6.

Az NB 2-es bajnokság keresztjátékához érkeztünk, hosszú idő után újra pályára lépett együttesünk. A legjobb 4 csapat közé jutásért a Pénzügyőr gárdáját kaptuk, akik az Nb2 közép “A” csoportját inponáló 29-1-es győzelem-vereség mutatóval nyerték meg. A továbbjutásról két mérkőzés dönt kuparendszerrel (oda-visszavágó). A lebonyolítás szempontjából a másfél hónapos kényszerszünet nem a mi malmunkra hajtotta a vizet.. Ráadásul kapitányunk, Pölöske Kornél térdsérülés miatt ebben az idényben sajnos már nem állhat a csapat rendelkezésére, így komoly hendikeppel kezdtük a találkozót. A mérkőzés első perceiben szinte alig esett kosár, rendkívül sokat hibázott mindkét együttes. Mihalics találataival 5 ponttal elléptek a vendégek, de Takács és Dávid büntetőivel 2 pontra felzárkóztunk a negyed végére. A második etap elején Fetzer pontjaival átvettük a vezetést, de ezt követően sajnos nem tudtunk ellépni, pedig számos lehetőségünk volt rá. Nagyon gyengén céloztunk távolról és bizony a közeli helyzeteinket is gyenge százalékkal értékesítettük. Ennek ellenére a féidőre még így is 4 pontos előnnyel térhettünk pihenőre. A fordulást követően sem változott a játék képe, rendkívül kevés kosár született, mindkét csapat szenvedett támadásban, borzasztóan alacsony volt a színvonal. A záró negyed derekán 42-42-es állásnál aztán állva hagyta csapatunkat a Pénzügyőr, és egy 17-5-ös futással sima győzelmet szereztek, ami abszolút nem volt benne a meccsben. Sajnos a végjátékban rengeteg rossz döntést hoztunk, hibát-hibára halmoztunk, amelyet ellenfelünk könyörtelenül kihasznált az utolsó percekben.

A visszavágó mérkőzés május 31-én pénteken 20 óra 20 perckor lesz a budapesti Tüske Csarnokban.