Dombóvári Kosársuli KE – PVSK-Kronosz Kiadó: 59-81 (14-25, 14-19, 21-21, 10-16)
Dombóvár 200 néző, v.: Fleischmann, Dr. Danka.
Dombóvár: Tóth K. 11/6, Tóth M. 5/3, Kun 11/3, Szabotin 5, Pölöske 10. Cs.: Tamás 6, Banai 7/3, Lovas D. 4, Csapó T., Heisz D., Csáki B.
PVSK: Mándity 15/9, Porrogi 7/3, Berkics 6, Popgyákunik 12, Riskó 11. Cs.: Benke K. 10/9, Kővágó-L. 12, Piukovits 8, Popadics.

A Hepp Kupa 1. fordulójában a NB1-es PVSK fiókcsapatával hozott össze a sorsolás, akik a rendkívül erős „B” csoport felsőházában szerepelnek. Csapatunkból többen is kihagyni kényszerültek a találkozót sérülés és munkahelyi elfoglaltság miatt, ill. a vendég együttesnél is több meghatározó játékos hiányzott, akik már az „A” csoportos csapatban is szerepelnek.

A kezdést követően rögtön éreztük, hogy egy teljesen más sebességgel kosárlabdázó csapattal állunk szemben. A 7. percig betöréseink révén még nagyon jól tartottuk magunkat (13-12), de ekkor jött egy 11-0-s PVSK futás, és máris nagyobb hátrányba kerültünk. A második negyedben próbáltunk visszakapaszkodni, de a vendégcsapat nagyon jó százalékkal értékesítette a dobó helyzeteit, és több könnyű kosarat is szerezett, amely nekünk sajnos nagyon kevés volt. A félidőre 16 pontos hátrányban térhettünk pihenőre (28-44).

A harmadik negyedben nagy energiákat mozgósítottunk, két egymást követő pontos távoli dobásunk után picit közelebb lopóztunk (36-47). Ekkor védekezést váltottak a pécsiek, és 1-2 bosszantó eladott labdánk után ismét visszaállt a 15-16 pontos különbség. Küzdöttünk, harcoltunk, nagy alázattal tette mindenki a dolgát, számunkra ez a negyed sikerült a legjobban.

A záró etapban egyre több hiba csúszott a játékunkba, fáradni látszott csapatunk, így a végére kialakult nagyobb különbség a vendégcsapat javára teljesen megérdemelt.

Gratulálunk a PVSK-nak, sok sikert a továbbiakra! Csapatunknak is jár az elismerés, hogy ebben a szerkezetben is tisztesen helytállt, és mindenki próbálta a maximumot adni!

A jövő héten folytatódnak a bajnokság küzdelmei, ahol az újonc Mosonmagyaróvár otthonába látogatunk október 13-án (péntek,19.30).