Dombóvári Kosársuli KE – Soproni Tigrisek: 81-82 (13-15, 22-24, 17-22, 29-21)
Dombóvár 200 néző, v.: Fleischmann, Földvári.
Dombóvár: Tóth K. 7, Tamás 8/6, Tóth M. 17/3, Csapó T., PÖLÖSKE 12/3. Cs.: Szilágyi 8/3, MURVAI 11, BANAI 9/3, Lovas 9/9, Szabotin.
Sopron: Halász 7/3, Balogh 11/3, ERDŐSI 22/15, BAKK 22/3, Sallay 2. Cs.: FORRAI 10/3, Csaplár-Nagy A. 8, Vesztergom.

A hétvégén folytatódtak a küzdelmek az Nb2-es pontvadászatban. A bajnokság egyik legerősebb csapatát fogadtuk, nagy csatára volt kilátás, ami aztán később be is igazolódott.

Nagyon gyengén kezdtük a mérkőzést, rendre leperdültek dobásaink a gyűrűről, az első kosarunkat csak a 6. percben szereztük. Ebben talán benne volt a csaknem egy hónapos szünet is. A folytatásra kezdtünk magunkra találni, 1-2 gyors indítás után a negyed végére sikerült felzárkóznunk (13-15). A második etapban újra ellépett a vendégcsapat, a védekezésben elkövetett hibáinkat könyörtelenül kihasználták rutinos játékosai (16. perc: 20-30). Ebben a szakaszban a támadásaink már sokkal hatékonyabbak voltak, szép akciókat vezettünk, de a védő oldalunkon rendre becsúszott egy-egy hiba. A negyed lezárásaként gyógyírként érkezett Pölöske dudaszós triplája, amellyel ismét felzárkóztunk (35-39).

A fordulás után Murvai és Lovas találataival a vezetést is átvettük, de ekkor a soproniak egy 13-1-es futással újra jelentősebb előnyt harcoltak ki (27. perc: 43-54). A negyed végéig maradt ez a 10 pont körüli különbség. A záró játékrészre védekezést váltottunk, amivel sikerült elbizonytalanítani a látogatókat. Hatalmas lelkesedéssel, a közönség támogatásával fokozatosan jöttünk fel, és a 36. percre Tóth Máté és Lovas Dávid szép kosaraival már nálunk volt az előny (72-67). A 39. percben 77-72-es állásnál Erdősi két triplát hintett, így hiába szereztünk két duplát, egy kosárnyi különbség maradt a felek között az utolsó támadásokra (81-78). Kezünkben volt a mérkőzés, de védekezésben hibáztunk, valamint két sorsdöntő büntetőnk is kimaradt. Erdősi és Bakk ziccerével egy pontos vendég előnynél 3 másodpercünk maradt megnyerni a meccset. Időkérésünk után Tóth dobása célba ért, azonban kilépett a pályáról, így nem adták meg a játékvezetők a találatot.

Gratulálok mindkét csapatnak! A soproniaknak a győzelemhez, csapatunknak a remek helytálláshoz!