Dombóvári Kosársuli KE – Szombathelyi Egyetem SE: 73-67 (25-18, 17-15, 19-22, 12-12)
Dombóvár Szuhay Sportcentrum 200 néző, v.: Szalóki, Técely.
Dombóvár: TÓTH K. 24/9, Kollár 3, Fetzer, PÖLÖSKE 8, Fazekas 6. Cs.: Dávid 6, FARKAS 19, Németh 2, Hadnagy 5/3, Kőnig.
SZOESE: TÓTH D. 33/9, Horváth 6, MÉSZÁROS 18/3, Schveighoffer 6, Oroszi 2. Cs.: Balogh 2, Galambos.

Folytatódtak a küzdelmek az NB2-es bajnokságban, ahol ismét hazai pályán lépett pályára csapatunk. Két vereséget követően mindenképpen szerettük volna megszerezni a győzelmet, amelyben a tabellán hozzánk hasonlóan elhelyezkedő SZOESE próbálta ezt meggátolni. A héten többen is betegséggel, és kisebb sérüléssel bajlódtak, de a találkozó fontosságát szem előtt tartva Csapó Tomaj kivételével mindenki vállalni tudta a játékot.

Nagyon jól kezdtünk, repülőrajtot vettünk és 10-0-ás vezetésünk után hamar időt kellett kérni a vendégeknek. Ezt követően sem tört meg a lendületünk, Tóth Kristóf vezetésével – aki 14 pontot szórt az első negyedben – ötletesen, és jól játszottunk. A lepattanó labdák megszerzése némi gondot okozott, jó védekezéseink után elfelejtettünk kizárni, és a látogatók többször is második szándékból támadhattak. A következő negyedben – Farkas pontjaival – 9-0-és futásunk után már 38-24-re vezettünk, de jött egy hullámvölgy és a szombathelyieknek sikerült visszakapaszkodni viszonylag rövid idő alatt. A lehető legjobbkor érkezett Fazekas két duplája, és 9 pontos előnnyel zártuk az első félidőt. A nagyszünetet követően kontrol alatt tartottuk a mérkőzést, csapatként játszottunk, minden játékosunk hozzátett valamilyen mutatóban a kapott játékpercében. A 10 pontnyi különbséget a negyed utolsó percéig tartottuk, de 1-2 figyelmetlenséget követően Mészáros gyors pontjaival 6 pontra felzárkóztak az egyetemisták. A záró etap inkább nagy küzdelmet hozott, mint szép játékot. Sokat hibázott mindkét csapat, ami talán a fáradtság számlájára írható. A fontos pillanatokban azonban helyén volt a szívünk, kemény védekezéssel, és jó büntetőzéssel egálra hoztuk az utolsó tíz percet, így sikerült megszereznünk a számunkra oly fontos győzelmet. Gratulálok! Folytatás jövő pénteken Kaposváron..