FONTI-FIVE Petőfi SE – Dombóvári Kosársuli KE: 59-82 (15-21, 12-24, 16-17, 16-20)
Pécs POTE Csarnok, 50 néző. Jv.: Koncsek, Fleischmann.
Petőfi SE: Földes 9/6, Koller 7/3, KÁRPÁTI 12/6, SIPOS 17, Füzy 2. Cs.: Szavai 6/3, Pusztai 4, Győr 2, Pungor.
Dombóvár: Tóth 9/3, Hadnagy, FETZER 14/3, PÖLÖSKE 5, FAZEKAS 17. Cs.: FARKAS 14/6, Kollár 3/3, DÁVID 8, Kőnig 5/3, Németh 2, Takács 5/3.

A 20. fordulóban a bajnoki tabella 6. helyén álló Petőfi SE csapatához látogattunk. Együttesünk továbbra is győzelmi “kényszer” alatt játszott, játszik, hiszen a második hely megszerzéséhez valamennyi mérkőzésünket hozni kell. Ennek a kellemes tehernek a súlyával lépünk most már hetek óta pályára, és nagy örömünkre, eddig sikerrel vettük az akadályokat. Nem ígérkezett könnyű feladatnak a jó egyéni képességű játékosokból álló Petőfi SE elleni mérkőzés sem, de mint később kiderült, jó játékunknak köszönhetően a vártnál könnyebben szereztük meg a számunkra oly fontos bajnoki pontokat. Úgy mentünk bele a mérkőzésbe, ahogy azt megbeszéltük, kemény védekezések után gyors kontratámadásokat vezettünk, amelyekből rendre sikeresek voltunk. A tripláink sajnos célt tévesztettek, talán ebben lehetett egy kis hiányérzetünk. Az első negyedet 6 pontos előnnyel zártuk. A folytatásban is dominált csapatunk, kontrol alatt tartottuk a meccset, és szemre is tetszetős, sikeres akcióink után fokozatosan léptünk el ellenfelünktől. A félidőre Fetzer Maxi büntetőivel 18 pontos előny birtokában térhettünk pihenőre. A fordulást követően picit pontatlanná váltak a támadásaink, de a védekezésünk továbbra is jól működött, és tartani tudtuk a kiharcolt különbséget. Szeretném kiemelni Pölöske Kornél mezőnymunkáját, aki elképesztően hasznosan játszott, élményszámba menő blokkjai mellett, rengeteg lepattanó labdát szerzett, és oroszlánrészt vállat a csapat sikeréből. Sajnos Dávid Róbert bokasérülést szenvedett, és nem is tudta folytatni a játékot, ezúton is jobbulást kívánok neki. A záró játékrészben Fazekas Viktor percei következtek, nagyon jól lépett be többször is a gyűrű alá, és a remek ütemben érkező gólpasszok után fontos pontokat szerzett csapatunknak. A mérkőzés végére alakult ki a találkozón a legnagyobb különbség, amelyhez Fazekas zsákolása után tapsolhattunk. Gratulálok a csapatnak, minden játékosunk kivette a részét a sikerből! Várjuk a jövő heti folytatást a Dunaújváros otthonában!