Kozármisleny FONTI FIVE Petőfi SE – Dombóvári Kosársuli KE: 86-78 (18-17, 15-27, 27-16, 26-18)
Kozármisleny 50 néző, v: Mintál, Szalóki.
Petőfi SE: SÜTŐ 15/9, Mészáros 5, Novák 8/3, SIPOS 20, Takács 13/3. Cs.: Szőnyi 16/3, Herbel 2, Komlódi 7/6, Kovács.
Dombóvár: Tóth K. 16/6, Tóth M. 5/3, Szilágyi 11/3, Pölöske 5, Murvai 6. Cs.: Tamás 12/12, Kun 9/3, Banai 5/3, Lovas 7, Szente 2.

A bajnokság 7. fordulójában a jó erőkből álló Petőfi SE csapatához látogattunk, nehéz mérkőzésre számítottunk, ami a későbbiek során be is igazolódott. Csapatunkból mindenki hadra fogható volt, így teljes kerettel utaztunk Kozármislenybe.

A mérkőzés első perceiben „ismerkedett” egymással a két csapat, kiegyenlített játék folyt a pályán. Egy-egy egyéni villanásból iratkoztak fel a játékosok a pontszerzők közé. Ezt követően próbálta mindkét fél váltogatni a védekezését, megnehezíteni ellenfele dolgát. Amikor okosan támadtunk, rendre jó helyzeteket tudtunk kialakítani, csakis rajtunk múlt, hogy élünk-e ezekkel a lehetőségekkel. A második negyed derekán aztán elkaptuk a ritmust, remek védekezések után, szépen kijátszott helyzeteket értékesítettünk és egy 13-2-es futás után 11 pontos előnyt harcoltunk ki a félidőre (33-44).

Fordulás után pillanatok alatt elherdáltuk az előnyünket, fegyelmezetlenek voltunk, rosszak voltak a kiválasztásaink, erőlködtünk. A lelkes hazai csapat egalizálta az eredményt, de a vezetést nem tudta átvenni (24. perc: 50-50). A záró negyedre (30. perc: 60-60) próbáltuk összeszedni magunkat, keményen harcolt mindenki, de egy-egy hiba mindig becsúszott elsősorban a védő térfelünkön. Több támadó idő lejártát jelző „dudaszós” tripla is beesett a vendéglátóknak, ami demoralizálta csapatunkat. A 36. percben Lovas duplájával, és Kun triplájával még sikerült visszakapaszkodnunk (72-71). A mérkőzés hajrájában sajnos nem hoztunk jó döntéseket, és a Petőfi SE ezt ki is használta és több könnyű kosarat szerezve olyan előnyre tett szert (39. perc: 82-72), amelyet már sajnos nem tudtunk behozni, így elszenvedtük első vereségünket. Gratulálunk a hazai csapatnak, mi pedig próbáljuk kijavítani a kisiklást a következő fordulókban!