Marcali VSZSE – Dombóvári Kosársuli KE: 52-102 (7-37, 23-13, 15-20, 7-32)
Marcali 50 néző, v: Paár, Lakos.

Marcali: KISS 14, Balogh 2, Sziva, Horváth 2, KOMA 15. Cs.: Gaál 7, Kovács 8, Németh 4.

Dombóvár: TÓTH K. 17/6, TÓTH M. 13/3, KUN 10, BANAI 32/24, PÖLÖSKE 12. Cs.: Szilágyi 4, Murvai, LOVAS 12, Heisz, Szabotin, Csapó T. 2.

A bajnokság 14. fordulójában Marcaliba látogatott csapatunk. A találkozó esélyeseként léphettünk pályára, a hazai gárda eddig mindössze egyetlen győzelmet szerzett a pontvadászatban.
Nagyon jó ritmusban kezdtünk, nagyszerű csapatmunkával, és Banai pontos távoli dobásaival pillanatok alatt jelentős előnyt szereztünk. Gyors, precíz támadásokat vezettünk, rendre eredményesen fejeztük be az akcióinkat. A második negyedre sajnos elkényelmesedtünk, ebben az időszakban rossz szellemben játszottunk, amelyet a hazai csapat ki is használt, és 10 pont különbséggel abszolválta a játékrészt.

A félidőben történt kisebb „fejmosás” után kezdtünk rátalálni a helyes útra, 1-1 bosszantó hiba azonban még mindig becsúszott a védekezésünkbe. Támadásban Pölöske és Tóth K. pontjaival növeltük előnyünket. A záró játékrészre védekezést váltottunk, és szerzett labdáink után könnyű kosarakat szerezve ismét nagy fölénybe kerültünk. Egyetlen kérdés maradt, hogy megszerezzük-e a 100. pontot, amit aztán a remek napot kifogó Banai triplájával sikerült is elérnünk.

Gratulálok a csapatnak! Folytatás február 10-én szombaton 18.00 órakor hazai pályán a Mosonmagyaróvár csapata ellen.