Ricsilla Sport Hévíz SK – Dombóvári Kosársuli KE: 93-64 (29-19, 22-15, 21-23, 21-7)
Hévíz, v.: Horváth, Szalai.

Ricsilla Sport: TÓTH 15/12, KUTASI 19/9, Verein 11, Ács 12, HOFFMANN 22/3. Cs.: SCHREINER 9/9, Pongrácz 5/3, Tímár.
Dombóvár: Tamás 10/6, KUN 26/18, Szilágyi 13, Déri 4, Pölöske 2. Cs.: Tóth K. 7, Szabotin 2, Árok.

A listavezető Hévíz otthonába látogattunk soros bajnoki mérkőzésünkön. Talán a korai kezdés miatt, de nem pörögtünk rá megfelelően a meccsre, ez elsősorban a gyenge védekezésünkön látszott. A jó szerkezetű hazai csapat rendre kosárral büntette meg figyelmetlenségeinket, és a negyed végére már 10 ponttal jártak előrébb. Támadásban aránylag jól járattuk a labdát a hazai zónavédekezés ellen, és szép találatokat szereztünk, de a védő térfelünkön sokkal több kellett volna. A folytatásban is hasonló volt a forgatókönyv és a félidőre 17 pontos különbség alakult ki a csapatok között. Megjegyezném, hogy a vendéglátók extra dobóteljesítménnyel rukkoltak elő, szinte minden helyzetből betaláltak, és a cserepadról érkező játékosaik is hozzá tudtak tenni a játékukhoz. A szünet után próbáltuk összeszedni magunkat, de a játék képe sajnos nem változott. A 3. negyed utolsó percében picit közelebb zárkóztunk, ami bizakodásra adott okot, de az utolsó etap elején egy 14-0-s hazai futást következett. Sajnos két centerünk, Déri és Pölöske is a kipontozódás sorsára jutott, így esélyünk sem maradt a további percekre. Gratulálunk a Ricsilla Sport megérdemelt győzelméhez, mi pedig próbáljuk összeszedni magunkat a bajnokság hátralevő részére!