Soproni Tigrisek – Dombóvári Kosársuli KE: 79-64 (24-13, 15-12, 15-16, 25-23)
Sopron 50 néző, v.: Hernicz, Bokor.
Sopron: HALÁSZ 10/3, BALOGH 20/6, ERDŐSI 12/6, Herczeg 2, Bálint 8. Cs.: SALLAY 17, Karsai 6, Máté 2, Bakai 2.
Dombóvár: TÓTH 20/9, SZILÁGYI 15/6, Kun 9/3, Pölöske 2, DÉRI 11/3. Cs: Vicze 3, Várallyay 2, Szabotin 2.

A héten Sopronba látogattunk – a hazai csapat egy hellyel előrébb szerepel nálunk a tabellán – és bizony lett volna törleszteni valónk, a fájó kétszeri hosszabbításos őszi dombóvári vereségünk miatt. Sajnálatos módon négy játékosunk is sérüléssel bajlódik (Balogh, Tamás, Banai, Árok), így eléggé foghíjas kerettel léptünk parkettra. A Tigrisek teljes kerettel tudtak kiállni.
Számunkra kedvezőtlenül indult a mérkőzés, a hazai csapat sokkal frissebbnek látszott, és pillanatok alatt pár pontos előnyt harcolt ki. Mi rengeteg ziccert elhibáztunk, valamint távolról is pontatlanok voltunk. Próbáltuk váltogatni a védekezést, aminek aztán meg is lett az eredménye, de támadásban nagyon súlytalanok voltunk, „vért izzadtunk” minden egyes pontunkért, így a félidőre 14 pontos hazai előnnyel fordulhattak a csapatok. A második félidőre már egy sokkal élesebb Dombóvárt láthattunk, volt végre kommunikáció, dinamikusabb támadásokat vezettünk, a 27. percre 7 pontra felzárkóztunk. Ezt követően a nagyobb rotációval rendelkező hazaiak kihasználták a talán fáradtság számlájára írt hibáinkat, így újra visszaállt a félidei különbség. A záró negyed első perceiben még elérhető közelségben voltak a soproniak, de aztán olyan védekezési hibákat követtünk el, amelyek miatt elúszott a mérkőzés. Rengeteg támadó lepattanót engedélyeztünk, amelyből könnyű kosarakat szerezve 20 pont fölé nőtt a hazai előny. Ekkor Szilágyi és Tóth 2-2 triplájával sikerült valamelyest „kozmetikáznunk”, de a lényegi kérdések sajnos korábban eldőltek. A Soproni Tigrisek megérdemelten gyűjtötte be a győzelemért járó 2 bajnoki pontot, így továbbra is tapadnak az élmezőnyhöz. Csapatunk becsületesen végig hajtotta a meccset, senkire nem lehet panasz, de ezen a napon ez csak ennyire volt elegendő.