U11 „B” Kenguru bajnokság, alapszakasz 1. forduló, Kaposvár

Dombóvári Kosársuli KE „B”- Gyakorlós Törpék 35-28 (7-10, 12-5, 6-11, 10-2)
Asztalos Ádám -, Barna Zsombor 3, Lakatos Noel 1, Schott Benedek 1, Roósz Balázs 12, Derventics Marcell 3, Molnár Mátyás 6, Takács Benett 1, Kmetyó Marcell-, Pintér-Kovács Balázs -, Varga István 7, Eljaber Omar Raid 1

KASI „B”-Dombóvári Kosársuli KE „B” 65-22 (12-3, 25-9, 18-4, 10-6)
Asztalos Ádám 2, Barna Zsombor -, Lakatos Noel -, Schott Benedek -, Roósz Balázs 6, Derventics Marcell 1, Molnár Mátyás 7, Takács Benett -, Kmetyó Marcell 1, Pintér-Kovács Balázs 2, Varga István 3, Eljaber Omar Raid –

Több mint fél év szünet után útjára indult az U11-es bajnokság is. A Dombóvári Kosársuli ebben a szezonban több korosztályban is két csapatot indított úgy, hogy az adott csapat a sajátján kívül az eggyel idősebb korosztályban is nevezett B csapatként. Így történt ez a mi esetünkben is. Az U11”B” csapat valójában egy 2011-es születésűekből álló tiszta korosztályú U10-es társaság. Mivel bő keret áll rendelkezésre, nem jelent problémát a két bajnokságban (U10, U11) való szereplés. Nagyon vártuk már az első fordulót mely több szempontból is különleges volt. A pályára lépő 12 játékosból 10 gyerkőcnek a mostani fellépés volt az első életében. Szeretném is megragadni az alkalmat, hogy ezúton is hosszú, sikeres pályafutást és sok-sok örömet kívánjak nekik a kosárlabda pályán! A bemutatkozást még emlékezetesebbé tette az, hogy a torna helyszíne az a Kaposvár Aréna volt, mely a Dél-Dunántúl talán legmodernebb és legújabb sportcsarnoka, az NB1 A csoportos Kaposvári KK otthona. Kivételes lehetőség, hogy ilyen kicsi gyerekek ilyen impozáns sportlétesítményben léphessenek parkettre. Nagy megtiszteltetés és élmény volt ez számunkra. Sajnos a szülők nem lehettek jelen a lelátón a vírushelyzet miatt, ők otthonról illetve néhányan a csarnok mellett szorítottak értünk, melyet nagyon köszönünk. Ebbe a bajnokságba a tanulás, a fejlődés és a játéklehetőség miatt neveztünk, nem a számszerű eredmény miatt. Ezt meg is beszéltük a gyerekekkel. A célunk az volt, hogy próbáljuk megvalósítani a pályán az eddig tanultakat, adjunk ki magunkból mindent és legfőképp élvezzük a játékot és szokjuk a mérkőzések hangulatát. Ezen a hétvégén két kaposvári csapattal mérkőztünk meg az E csoportban. Elsőként a Gyakorlós Törpék lánycsapata ellen. Ebben a korban a lányok még sok esetben nagyobbak, fejlettebbek a fiúknál így ez egyáltalán nem jelentett előnyt számunkra. Bár nagy elánnal és lelkesedéssel érkeztünk és egy hosszú, jó bemelegítés volt a hátunk mögött, mégis beragadtunk egy kicsit a kezdésnél. Ellenfelünk határozottabb védekezése és pontosabb dobásai valamint az enyhe megilletődöttségünk azt eredményezték, hogy a negyed közepére 8-2-es hátrányba kerültünk. Időkéréssel próbáltam rendet tenni a fejekben és ez részben sikerült is. Megkezdtük a felzárkózást. Bár a védekezésünk még mindig nem volt az igazi, a támadások befejezésénél már jobban koncentráltunk. A játékrész végére három pontra megközelítettük ellenfelünket. A második negyedben pályára lépő sorunk egy határozottabb, bátrabb védekezésre váltott. A negyed közepétől felbátorodott a támadójátékunk is, és a 13-8-as hátrányból előbb kiegyenlítettünk, majd a vezetést is sikerült átvenni. A jól sikerült félidei büntetőzések után már nálunk volt az előny. A harmadik negyedben ismét első sorunk következett, akiktől azt kértem, hogy tanuljunk az első negyedből és figyeljünk jobban az emberfogásos védekezésre, a pontosabb passzokra és befejezésekre. A fiúk ezt igyekeztek is megvalósítani, sokkal jobb szellemiségben léptek pályára. Ellenfelünk első sora, mely erősebbnek tűnt, mint a második szintén rá tudott kapcsolni és a negyed végére egy pontos előnyt csikart ki. Az utolsó negyed előtt éreztük, hogy megnyerhetjük a mérkőzést, ha sikerül megismételni a második negyed jó játékát. Hála Istennek ez sikerült. A nap legjobb játékrészét produkálva, felszabadultan kosárlabdázva 10-2 arányban megnyertük a negyedik negyedet és ezzel a mérkőzést is. Nagy öröm volt ez számunkra, hisz előzetesen a tisztes helytállásban reménykedtünk fiatal korunk és első fellépésünk okán. Hosszú ünneplésre nem volt idő, mindössze egy rövid szusszanásra. Máris következett a második mérkőzés a KASI „B” csapata ellen. Az ellenfelet elnézve az már a bemelegítésnél látszott, hogy ez egy sokkal nehezebb meccs lesz számunkra. A kaposváriak látható fizikális és magassági fölényben voltak hozzánk képest. Arra kértem a játékosaimat, hogy ne ijedjenek meg az ellenféltől, az eredményjelzőt egy pillanatig se figyeljék, védekezzenek fegyelmezetten, próbáljanak ütközni, igyekezzenek megnehezíteni az ellenfél dolgát. Ezt a fiúk az egész mérkőzésen igyekeztek megvalósítani, amiért nagyon büszke vagyok rájuk. Ellenfelünk a fizikális fölényén túl nagyon jól és fegyelmezetten védekezett, a jó védekezésből dinamikus, gyors támadásokat indított melyeket magabiztosan is fejezett be sok gyors indításból szerzett kosár révén. Ezen a találkozón nem volt esélyünk a győzelemre egy pillanatig sem, ennek ellenére nem lehetek elégedetlen a látottakkal. A csapatnak végig volt tartása, a mérkőzés egyes periódusaiban javult a védekezésünk, a labdát rendszeresen át vittük az ellenfél térfelére és igyekeztünk dobásokkal befejezni a támadásainkat. A mérkőzés sok energiát kivett belőlünk, de megérte, mert rengeteg tapasztalatot szereztünk. A csapat szívvel-lélekkel küzdött, harcolt a pályán és a nagyon nagy különbségű vereséget sikerült is elkerülni, ami ezekben a korosztályokban nem ritkán előfordul. A mérkőzés végére teljesen kihajtottuk magunkat, de ez így is van rendjén. Horváth Norbert edzőnek és csapatának szívből gratulálunk megérdemelt győzelmükhöz!
Összességében élményekkel és sok tapasztalattal gazdagodva, egy győzelemmel a zsákban és az E csoportban bennmaradva térhettünk haza. Az út elején járunk, rengeteg dolgot kell megtanulnunk, de azt hiszem, lehet még sok örömünk ebben a kis társaságban, ha megmarad a lelkesedés, az alázat, a kitartás és a szorgalom! Megyünk tovább!