SERDÜLŐ (U14) FŐTÁBLA IV. FORDULÓ Dombóvár, 2018.03.10-11.
DOMBÓVÁRI KS – KA Pécs „A” 78-46 (18-6,20-15,21-11,19-14)
Halmai Dániel 14, Lép Adrián 2, Reizinger Máté 8, Katatics Kolos 2, Balogh Mátyás -, Barabás Ábel 6, Fehérvári Csegő 7, Szőke Bálint 8, Roósz Roland 2, Futó Dániel -, Kuti Dominik 24, Kalocsa Levente 5,

DOMBÓVÁRI KS – Vásárhelyi Kobrák 113-77 (31-20,31-25,30-9,21-23)
Halmai Dániel 14/3, Lép Adrián 7/3, Reizinger Máté 12, Katatics Kolos 2, Monostori Ákos -, Barabás Ábel 15, Fehérvári Csegő 4, Szőke Bálint 20, Roósz Roland 9, Futó Dániel 4, Kuti Dominik 24/6, Kalocsa Levente 2,

Zsíros Akadémia Kőbánya – DOMBÓVÁRI KS  70-66 (27-15,19-21,12-15,12-15)
Halmai Dániel 8, Lép Adrián 3/3, Reizinger Máté 13/6, Monostori Ákos -, Katatics Kolos 4, Barabás Ábel 4, Fehérvári Csegő -, Szőke Bálint 19/3, Roósz Roland -, Futó Dániel 4, Kuti Dominik 9/3, Kalocsa Levente 1,

Hazai környezetben rendeztük a Serdülő főtábla IV. fordulóját, ahol ismét rangos csapatok képviseltették magukat. A fordulóban két akadémiai csapat is részt vett, Budapestről a Zsíros Akadémia, Pécsről pedig a Rátgéber akadémia. Keleti oldalról még a Vásárhelyi Kobrák csatlakoztak a csoporthoz. A Rátgéberes fiúkon kívül nem ismertük a csapatokat és így egy kicsit új helyzet elé állítottak bennünket. Azt tudtuk, hogy a Kőbánya erős, de a Kobrákkal kapcsolatban nem nagyon voltak információink csak az eredményeiket követtük. A mérkőzéseinket ideális sorsolással bonyolítottuk, de ettől függetlenül nagyon fárasztó hétvégén vagyunk túl.

Szombaton a Rátgéber Akadémia ellen kezdtük a tornát kora délután. Mindenki bevethető volt, apróbb köhögéseken kívül. Izgultunk és örültünk, hogy itthon a szülők és nagyszülők előtt kell a parkettára lépnünk, és egy kis bizonyítási vágy is volt a fiúkban. Nagyon összehangoltan és alázatosan kezdtük a játékot mindkét negyedben, ami szép teljesítményt hozott így 62-45 – el, fordultunk rá a második félidőre. Természetesen a pécsi csapat ellen egy pillanatra sem szabad kiengedni, mert gyorsan elolvadhat a különbség. Sikerült a harmadik negyedet is 21-11-re hoznunk így egy kicsit nyugodtabban készültünk a negyedik negyedre. Az utolsó etapban mindenkinek sikerült játéklehetőséget nyújtatnunk és magabiztos győzelmet arattunk.

A délutáni mérkőzésre egy kicsit fásultan érkeztünk, de azért sikerült felrázni mindenkit. Balogh Mátyás sajnos belázasodott így nem vállalhatta a további játékot. A Vásárhelyi Kobrák dobták az első pontokat, de gyorsan rendeztük sorainkat és pontos passzokkal és gyors ziccerekkel 31-20-ra nyertük a negyedet. A védekezésen nem lazíthattunk továbbra sem, mert biztosan dobó és gyors játékosaik gyakran megleptek bennünket a második negyedben. A harmadik negyedben a legerősebb ötösünkkel kezdtünk így meghatározó különbséget produkáltunk. A végjátékban tartottuk a megszerzett előnyt és így biztosan megnyertük a mérkőzést.

Vasárnap délelőtt a két-két győzelmet aratott csapat kezdte a döntő mérkőzést. Megbeszéltük az öltözőben a kezdő ötöst és a taktikát, mivel a Darazsak agresszív letámadással kezdték mindkét mérkőzésüket. A megbeszéltek ellenére nagyon megleptek bennünket, a folyamatos hibáinknak köszönhetően. 14-2 – re elléptek a kapkodás és a sok eladott labda miatt. Nagyon fegyelmezetlenül kezdtünk!! Mire észbe kaptunk addigra stabil 10 pontos előnyt szereztek a Kőbányaiak. A második negyedben ismét egy 6-0- s bealvás volt részünkről. Időkérés után a 4 perctől viszont ébresztőt fújtunk védekezésben, és támadásban is és ez számunkra egy 13-0-s rohanást eredményezett, BRAVÓ!!! Megleptük őket és így nyertük a második negyedet. A második félidőben próbáltuk figuráinkat alkalmazni több-kevesebb sikerrel, viszont a letámadásaik ellen megtaláltuk az orvosságot és könnyű kosarakat szereztünk, így visszaálltak védekezésben. Nagyon szépen araszoltunk az egál felé a szuper nézőközönségünk segítségével! A negyedik negyedben pontos játékunknak, és agresszív, de nem durva védekezésünknek köszönhetően egy pontra olvasztottuk az előnyüket. Mindkét szurkolótábor extázisban buzdította csapatát!! A végjátékban elkövetett hibáink sajnos megbosszulták magukat, és így nem sikerült a győzelmet megszereznünk. Ennek ellenére mindenkit szeretnénk nagyon-nagyon megdicsérni a hétvégi teljesítményéért!! Az utolsó mérkőzésen sokszor olyan színvonalas játékot tapasztaltunk, amit nem mindennap látunk ekkora gyerekektől a kosárlabda pályán. Gratulálunk a Darazsaknak a győzelemhez és a többi csapatnak is a sportszerű játékukhoz.