Debreceni KA/A – DOMBÓVÁRI KS 70-58 (20-15,17-19,17-9,16-15)
Halmai Dániel 4, Lép Adrián -, Reizinger Máté 17, Kardos Máté -, Balogh Mátyás -, Barabás Ábel 6, Fehérvári Csegő -, Szőke Bálint 21/3, Roósz Roland 2, Katatics Kolos -, Kuti Dominik 6, Kalocsa Levente 2,

DOMBÓVÁRI KS – Szombathelyi SI KA/A  53-70 (19-17,12-24,7-9,15-20)
Halmai Dániel 14, Lép Adrián 2, Reizinger Máté 11, Kardos Máté -, Balogh Mátyás -, Barabás Ábel -, Fehérvári Csegő -, Szőke Bálint 14/6, Roósz Roland 4, Katatics Kolos 2, Kuti Dominik 6, Kalocsa Levente -,

Zalakerámia ZTE KK „A” – DOMBÓVÁRI KS  54-68 (14-18,10-16,15-15,15-19)
Halmai Dániel 8/3, Lép Adrián 2, Reizinger Máté 22/3, Kardos Máté -, Balogh Mátyás -, Barabás Ábel -, Fehérvári Csegő -, Szőke Bálint 23/3, Roósz Roland 2, Katatics Kolos -, Kuti Dominik 11, Kalocsa Levente -,

A következő főtáblás tornát immár az ötödiket, ismét a szombathelyi akadémisták rendezték. Nagy tétje volt a tornának, mert az első és a második helyezett csapat egyenesen a legjobb nyolc csapat közé, vagyis az „A” döntőbe kvalifikálja magát. Számunkra is lehetőségeket rejtegetett a hétvége, mert igaz, hogy bivalyerős csapatokkal kellett játszanunk, de tisztában vagyunk képességeinkkel, tudásunkkal és akaratunkkal. A kis csapatok erőssége, hogy meglepetésekre képesek, és mi persze ezzel, a tudattal utaztunk a helyszínre. Szombat kora reggel indultunk, és a több órás utazás fáradalma sajnos tapasztalható volt az első mérkőzésünkön a Debrecen ellen. Feszültek voltunk, mert még nem játszottunk egymás ellen, így nem ismertük erősségeiket sem és gyengeségeiket sem. Az első negyed elején kiderült, hogy a játékvezetők nagyon szigorúan veszik a legújabb szabály betartását, amit edzői berkekben nem tartunk túl előnyösnek! Figyelmetlenségeket követtünk el védekezésben, az első percekben így könnyű kosarakat kaptunk, majd a 4 perctől kezdtünk ébredezni és sikerült 9-0 –át produkálnunk három perc alatt. A negyed végére ismét könnyű ziccereket hibáztunk és öttel nyerték a negyedet. A második negyedben közepén felgyorsítottuk a ritmust és egyből sikerült tíz nullát produkáltunk. Teljesen partiban voltunk. A második félidőben rettenetesen az öltözőben maradtunk ugyanis a 6. percig gólképtelenek voltunk. Ez az időszak komolyan befolyásolta a végeredményt is, mert 17 kapott gól ellenében kettő pontot értékesítettünk. A negyedik negyedet egálra játszottuk, ami sajnos nem volt elég a győzelemhez. Hab a tortán, hogy nekem a negyedik negyed elején a kispadot is el kellett hagynom, mert a játékvezető sorozatos hibáit nem tudtam szó nélkül hagyni, ezért a hibámért kizárólag a csapattól kérek bocsánatot.

A második mérkőzésen a hazai csapat ellen léptünk pályára, csupán nagyon rövid pihenés után. A szombathelyi csapat komoly játékerőt képvisel, és jó szerkezettel rendelkezik. A csapatból többen képesek előlépni és főszerepet vállalni. A mezőny egyik legjobb védőcsapata! Jól kezdtük a mérkőzést az első negyedben és sok jó döntést hoztunk támadásban és védekezésben is egyaránt. Vezettünk a negyed végén. A második negyed gyengébbre sikeredett sajnos sok labdát eladtunk, és elhibáztuk akcióinkat. A második félidőben csupán 7 pont volt a különbség a hazaiak javára. Ha picit pontosabbak vagyunk a befejezéseknél még szorosabb is lehetett volna a mérkőzés. Összességében a látottak alapján reális eredmény született.

A Zete ellen már egyszer játszottunk és egy nagyon kiélezett csatában mindössze egy ponttal sikerült nyernünk. A Zalaegerszegi csapat egy fizikális gárda, magas, erős és gyors játékosokkal. Az első félidőben minden úgy történt, mint a mesében. Jó védekezés mellett, szép gólokkal befejezett akciókat vezettünk, és sokkal kevesebb eladott labdát vétettünk, mint az eddigi mérkőzéseken, 34-24 a félidő. A harmadik negyed egállal folytatódott, de tudtuk, hogy ha 16 ponttal nyerjük a találkozót, akkor a körbeverések miatt akár a második helyen is végezhetünk. Ez nagy erőt adott a fiúknak, mert még egy sebességgel nagyobb fokozatba kapcsoltak a negyedik negyedben, de sajnos, néhány hiba miatt nem sikerült a csoda. Az utolsó percben két extra hárompontos dobással, 14 ponttal nyertük a találkozót. Szép teljesítményt nyújtottunk, és gratulálunk a csapatnak!

A következő fordulóban: 2018. május 5-6. R csoport: DOMBÓVÁR, ZSÍROS AKADÉMIA, SZOLNOKI SPORTCENTRUM, RÁTGÉBER AKADÉMIA,