MAFC/A – DOMBÓVÁRI KS 65-71 (16-22, 17-3, 14-28, 18-18)
Győri Márk -, Farkas Ádám -, Lép Adrián 4, Kovács Benjamin -, Roósz Roland 11, Berta Boldizsár 1, Fehérvári Csegő 24/6, Szőke Bálint 28/12, Monostori Ákos 3, Csomor Gábor -, Óliás Gergő -, Kardos Máté -,

DEBRECENI KA/A – DOMBÓVÁRI KS 71-72 (23-10, 21-10, 12-22, 15-30)
Győri Márk -, Farkas Ádám -, Lép Adrián 12/3, Kovács Benjamin -, Roósz Roland 7, Berta Boldizsár -, Fehérvári Csegő 12/3, Szőke Bálint 37/6, Monostori Ákos 2, Csomor Gábor -, Óliás Gergő -, Kardos Máté 2,

DOMBÓVÁRI KS – SZEDEAK/A „A” 98-60 (30-27, 24-9, 24-14, 20-10)
Győri Márk 2, Farkas Ádám -, Lép Adrián 15, Kovács Benjamin 1, Roósz Roland 13, Berta Boldizsár 8/3, Fehérvári Csegő 16, Szőke Bálint 29/3, Monostori Ákos 6, Csomor Gábor 1, Óliás Gergő 7, Kardos Máté -,

Nagyon fontos epizódhoz érkeztünk a IV. fordulóban, a főtáblás szereplésünkben. Budapestre utaztunk ismét a MAFC otthonába, de most egészségesen és jól felkészülten indultunk útnak. Első mérkőzésünket a házigazdákkal kezdtük egy kicsit meglepetten a buszból kiszállva. Agresszívan védekeztek, és az első 6 percben el is húztak 14-6-ra. Majd az időkérés után próbáltunk gyors akciókat indítani és a védekezést összerendezni, ami sikeresnek is bizonyult. Távoli kísérleteink rendre bepottyantak és 4 perc alatt 16 pontot dobtunk ebből 3 hárompontos kosarat. A második negyedben érkezett az igazi hideg zuhany számunkra (17-3). Rendezetlen védekezésünkön folyton rést találtak és könnyű gólokat szereztek, továbbá a gyűrű közelébe sem jutottunk, hogy pontot dobjunk. Szó szerint lefagytunk! A második félidőt roppant intenzíven játszotta végig a legjobb ötösünk és szép előnyt szereztünk (14-28). A negyedik negyedben fej-fej mellett akcióztunk, de a harmadik negyedben szerzett előnyt szépen tartottuk és visszavágtunk a MAFC serdülőinek.
Az esti mérkőzéstől tartottunk, mert nem ismertük a debreceni erőket, de azt tudtuk, hogy egy igen gyors és jól védekező csapattal kell szembe néznünk. Be is igazolódott elképzelésünk róluk, mert az első negyedet végi darálták védekezésben és támadásban is egyaránt (23-10 oda). A második negyedet ott folytatták ahol az elsőt abbahagyták és nem engedtek akaratunknak, ismét 21-10 oda. Nagy különbséggel kellett a második félidőt kezdenünk, de bíztattuk a fiúkat, hogy még nincs vége és nem dőlt el semmi. A harmadik negyedet teljesen felpörögve, dinamikusan, hibátlanul kezdtük, az eredmény nem is maradt el, mert a 8. percben 16-2 volt ide az állás. A Debrecen az erős kezdésben elfáradt és sok hibát vétett a támadásokban, amit mi könyörtelenül kihasználtunk gyors indításokkal. Szurkolótáborunk egy pillanatot sem hagyott számunkra a pihenésre, kitartóan buzdítottak bennünket. A negyedik negyedben a mérkőzés olyan fázisába érkeztünk, ahol a nagy különbség elfogyott és a pontosság meghatározó szerepet töltött be. Mi teljes extázisban játszottunk és tudtuk, hogy bármi megtörténhet a végjátékban. Az utolsó 5 percben megtörtént a csoda!!!! A fiaink produkáltak egy olyan 5 percet, amit ritkán lát a Magyar kosárlabda sport utánpótlása. Egy nagyon erős debreceni csapat ellen éles csatában, fáradtan a második mérkőzés negyedik negyedében 5 perc alatt, szívvel és akarással 22-7-es eredményt produkáltunk, (3-ból 3 tripla) amivel a mérkőzést megnyertük. Ez a győzelem a szív diadala volt!!! Komolyan elérzékenyültünk a teljesítményükön. Egy pillanatra sem adtuk fel a küzdelmet, és ez óriási erőt adott számunkra. Bravó fiúk, Bravó dombóvári serdülő kosarasok, nagyon büszkék vagyunk rátok!!!!!! Csak így tovább és IRÁNY A LEGJOBB NYOLC 2019-ben is!
Vasárnapra kifacsartan és kisebb sérülésekkel érkeztünk a Menyecske utcai csarnokba. Élménygazdag szombati napon vagyunk túl, de még egy mérkőzés vár bennünket és újra meg kell felelni az elvárásoknak. Lassú, gyötrelmes bemelegítés után elkezdődik a 3. mérkőzésünk a Szeged csapata ellen. Hogy kezdjünk és ki lépjen először a parkettre, kisebb dilemmát okozott számunkra. Az első negyedben teljesen egál volt az eredmény, pontok itt és ott, felületes védekezés mindkét csapatnál. A fáradság jelei erősen megmutatkoztak, hiszen 24 óra leforgása alatt 3 mérkőzés az nem mindennapi terhelés. A második negyedben már domináltunk, és magunkra találtunk, jöttek a kosarak szépen. A második félidőre felgyorsultunk, de látszott a csapaton, hogy jó lenne túl lenni a mérkőzésen és utazni hazafelé. Sok hibát vétettünk mi is, de a küzdeni akarás még kitartott egy mérkőzésre a fiúkon. Szerencsére könnyebb mérkőzés jutott vasárnapra és csoportelsőként jutottunk tovább a tornán. Eszméletlen élményen vagyunk túl és várjuk április első hétvégéjét, hogy folytathassuk menetelésünket a bajnokság további szakaszában.

Köszönjük a szép számban megjelent szurkolótáborunk bíztatását, mert nélkületek nem sikerült volna. Szuperek vagytok!!!