Zsíros Akadémia K./A – DOMBÓVÁRI KS 85-50 (21-4, 25-27, 13-11, 26-8)
Győri Márk -, Kovács Benjamin -, Lép Adrián 5, Farkas Ádám 4, Roósz Roland 6, Berta Boldizsár 6, Bálint Bence -, Szőke Bálint 27, Monostori Ákos 2, Csomor Gábor -, Bálint Botond -, Kardos Máté -,

MAFC/A – DOMBÓVÁRI KS 71-70 (24-11, 17-19, 16-16, 14-24)
Győri Márk -, Kovács Benjamin 2, Lép Adrián 8, Farkas Ádám 2, Roósz Roland 6, Berta Boldizsár 10/3, Bálint Bence -, Szőke Bálint 40/9, Monostori Ákos 2, Csomor Gábor -, Bálint Botond -, Kardos Máté -,

DOMBÓVÁRI KS – Körmendi Törpördögök 68-46 (20-12, 16-16, 18-14, 14-4)
Győri Márk -, Kovács Benjamin -, Lép Adrián 8, Farkas Ádám 8, Roósz Roland -, Berta Boldizsár 6, Bálint Bence -, Szőke Bálint 23/3, Monostori Ákos 14, Csomor Gábor 4, Bálint Botond 5, Kardos Máté -,

Főtáblás mérkőzéseink folytatására Budapestre utaztunk. Pályáztunk mi is a rendezésre, de két budapesti csapat is részt vett a tornán, így a Mafc nyerte el a rendezés jogát. Izgultunk, hogy nehezen tudunk majd kiállni a rengeteg betegség miatt, de szerencsére összeállt a keret, igaz hogy foghíjasan, és többen enyhe lázzal küszködve indultak a hétvégének. Az első mérkőzést a Zsíros Akadémiával játszottuk, ahol sajnos Csegő nem léphetett pályára, mert a buszon közel 40 fokra felszökött a láza. Ahogy számítottuk, erős agresszív játékkal kezdtek ellenünk a pesti fiúk. Annyira megleptek bennünket az első ötösükkel, hogy mindjárt egy 13-0 – ás rohanást kaptunk 6 perc alatt. Feleszmélésünk után sajnos sorra hagytuk ki a büntetőket, így nem nagyon tudtunk közeledni hozzájuk. Nagy hátrányból indítottuk a második negyedet, és sorra válaszoltak nehezen megszerzett kosarainkra. Nem tudtunk stabilak maradni a túl nagy erejű pofon után, pedig szépen építettük a támadásainkat. A negyedik negyedet már elengedtük, hogy egészségesen maradt játékosaikat pihentetni tudjuk a következő fontos mérkőzésre. Gratulálok a Zsíros serdülőknek a győzelemhez.
Este a hazai csapat ellen játszottuk második mérkőzésünket. A MAFC „A” csapata is gyors, pörgős játékot játszik, és a védekezésből támadásba rendeződésük villámgyors. Az első negyedben szépen játszották is a taktikájukat, amiből igen sok kosarat szereztek. 13 pontos hátrányból kellett ismét kezdenünk a második negyedet. Most tudtuk kezelni a helyzetet és nyugodtan, szépen nem kapkodva fejeztük be akcióinkat. Sokkal kevesebb hibát vétettünk, mint az első mérkőzésen, és itt beestek dobásaink. A harmadik negyedben teljesen fej-fej mellett haladtunk és egálra is hoztuk a negyedet. Folyamatosan javult a játékunk és pontról-pontra közelebb kerültünk a Mafc-hoz, ezért lélektani előnyben voltunk, és tudtuk, hogy ha a negyedik negyedben is tartjuk a formát, akkor nyerhető a mérkőzés. A fiúk mindenben partnerek voltak és egyértelműen nyerni szerettek volna. A figurális játékainkat óramű pontossággal végrehajtották és őrületbe kergették az ellenfél edzőjét. Csak aztán jött a szörnyű végjáték, ahol a két játékvezető megtalálta a budapesti siker kulcsát egy meg nem adott óriási fault elkövetésében. Náluk az nem fault, ha valakit az utolsó másodpercekben, palánk alatt dobás közben hátulról lesarabolnak!! A néma síp miatt így egy ponttal a hazai csapat megnyerte a mérkőzést (szerintem az ilyen tudatos játékvezetői cselekedeteket mindenki elítéli). Nem nagyon szoktam kiemelni a mezőnyből senkit, de most megtenném, mert Szőke Bálint teljesítménye mellett nem tudok dicséret nélkül elmenni. Rengeteg lepattanó megszerzése mellett 40 pontot szerzett a mérkőzésen (bravó Bálint).
A harmadik mérkőzésre, már Roósz Rolinak is felszökött a láza az éjszaka, így ő sem tudta, vállalni a Törpördögök elleni küzdelmet vasárnap. Korai kezdés ellenére gyorsan és pontosan játszottuk játékainkat. Mindenkinek sikerült pályára lépnie, aminek nagyon örülök és szuper ügyesek voltak fiataljaink is. Egy győzelemmel, a zsebünkben indulhattuk haza. Nagyon jó úton haladunk, és már most várjuk a következő forduló megmérettetéseit.
Nagyon köszönjük szurkolótáborunknak, hogy elkísértek bennünket és folyamatosan bíztatták fiaikat. Ezek a gesztusok nagyon sokat jelentenek nekünk, mert mentálisan sokat erősödünk a rengeteg biztatástól.