IV. FORDULÓ Dombóvár

2022. 01. 08.

Kapinya Péter 30/6, Csomor Péter 26, Herke Máté 6, Panta Kristóf 22, Barna Zalán 6/3, Orsós Benjamin 2, Márfi Ákos 2, Wéber Koppány , Kiss Máté 2, Szabó Milán -,

Kapinya Péter 13/9, Csomor Péter 8, Herke Máté , Panta Kristóf 9, Barna Zalán , Orsós Benjamin 2, Márfi Ákos , Wéber Koppány 3/3, Kiss Máté 1, Szabó Milán -,

Folytattuk a serdülő regionális bajnoskság idei 2022-es szakaszát. Sikerült pályázatot nyernünk és itthon Dombóváron rendeztük a 4. fordulót. Az „A” csoportban a Baja, Kaposvár és az Atomerőmű Gykse csapatai utaztak hozzánk. Az első mérkőzést a Kasi Delfinek/B csapata ellen játszottuk. Fiatal, hajtós és kellően erőszakos csapatot ismertünk meg bennük, ezért természetesen nem számítottunk könnyű mérkőzésre, amit az első negyed mutatott is (20-18). A második negyedben sajnos a 7. percig dekoncentráltak voltunk és nem tudtuk felvenni a játék ritmusát, ezért időkéréseket kellett áldozni. A negyed végére magunkra találtunk és több sikeres akciót vezettünk, de az egyenlítéshez még mindig kevés volt. A félidő után sikerült egy kis taktika változtatás után az 5. percben az egyenlítés amit tartani is tudtunk a záró etap kezdetéig. A negyedik negyedben magassági fölényünknek köszönhetően elléptünk, és így sikerrel zártuk a mérkőzést. Gratulálok a srácoknak, hogy szépen lépésről-lépésre sikerül fejlődést mutatnunk mind védekezésben és mind támadásban is, ami sokszor a csapatjátékban is megmutatkozik.

A délutáni mérkőzésre tudtunk pihenni, de egy bivajerős bajai csapat ellen sajnos ez is kevés. Az első 5 perc volt a talán az ami nekünk kedvezett az egész mérkőzés során. Itt még partiban voltunk de aztán egyre jobban nyílott az olló a bajai serdülők felé. Gyorsabbak és fizikálisabbak is nálunk amit igen jól ki is használtak végig. Néhány szép akciót azért nekünk is sikerült elkapnunk, ami egy kis erőt adott a kellemetlen ellenfél ellen. Sajnos családi okok miatt Halmai Zsombor játékára nem számíthattunk, így szerkezetünk lényegesen meggyengült. Összességében elégedett vagyok a teljesítménnyel, még a nagyarányú vereség ellenére is.