2017.04.03. (Hétfő) U16 Regionális Bajnokság Felsőház

Dombóvári Kosársuli KE – Atomerőmű SE 55 – 61 (14-15, 9-10, 13-19, 19-17)
Dombóvár: Takács A. 26/18, Molnár M. 7, Lalák V. 1, Orbán Z. 3, Kapinya I. 4.Cs.:  Heisz A. 11/6, Kardos B. 3, Pápai G. -, Weich M. -.

Soron következő mérkőzésünket hazai pályán játszottunk, azzal a paksi csapattal, akiktől idegenben egyszer már vereséget szenvedtünk. Sajnos nagyon gyengén kezdtük a mérkőzést, ziccereket hibáztunk, pontatlanul támadtunk így hamar időt kellett kérnem. Időkérést követően sikerült rendezni a sorokat, és védekezésünket folyamatosan változtatva szinte fej-fej mellett haladt a két csapat egészen a félidőig (22-25). Sajnos a 3. negyed ismét nem úgy kezdődött, ahogy azt mi elterveztük. Buta eladott labdák után, könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek, ami miatt a negyed végére 9 pontos hátrányt mutatott az eredményjelző. Az utolsó negyed is paksi kosarakkal indult, 4 perc telt el az utolsó játékrészből, amikor is (38-52-es) eredményt mutatott az eredményjelző tábla. Ismét időt kértem, próbáltunk védekezést váltani, aminek meg is lett az eredménye. Takács és Heisz extra tripláival a 38. perc végéhez érve 3 pontosra csökkent a paksi csapat előnye (52-55). Ekkor jött egy kulcsfontosságú védekezés, amiből Heisz dobhatott volna egy könnyű ziccert. Azonban a sporik lépéshibára hivatkozva érvénytelenítették kosarunkat, és az ellen támadásból kosarat kapva, nem maradt erőnk a fordításra. Ettől függetlenül nagyon büszke vagyok a csapatomra, és úgy gondolom, hogy nagyot léptünk előre és egy szép játékot bemutatva nagyon jól kosárlabdáztunk. Azonban hibáinkból tanulni kell ahhoz, hogy az ilyen és ehhez hasonló mérkőzésekből győzelmeket tudjunk begyűjteni.
Dolgozunk tovább és soron következő mérkőzésünket próbáljunk megnyerni. Hajrá Dombóvár!