2016.11.15. Kedd Regionális Bajnokság U16., 5. forduló

Dombóvári Kosársuli – PVSK Panthers 52 – 77  (15-25, 18-16, 10-17, 9-19)
Dombóvár: Takács A. 8/6, Molnár M. 20/9, Lalák V. 6, Pápai G. 2, Kapinya I. 14. Cs.: Kardos B. 6, Heisz A. -, Orbán Z. -, Szép M. -, Németh P.-, Miklós B. -, Kohári R. -.

Az 5. fordulóban csoportunk legjobbját a Pvsk csapatát láttuk vendégül. Sajnos nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, 1-2 játékosnál egész mérkőzésen az volt az érzésem, hogy túlságosan megijedt ellenfelünktől. Az első negyed végéhez érve 10 pontos előnyt mutatott az eredményjelző.(15-25). A második negyedben, valamelyest sikerült rendezni sorainkat. Legfőképpen védekezésben javultunk fel, 1 perccel a félidő vége előtt, 4 pontra zárkóztunk (33-37). Sajnos ekkor ismét figyelmetlenek voltunk, amit ellenfelünk ziccerekkel büntetett és a félidő (33-41) eredményt mutatott.
A második félidőt ismét álmosan kezdtük. A pécsi csapat védekezést váltva, magához ragadta a kezdeményezést, folyamatosan növelte a 2 csapat között a különbséget. Elsősorban fizikálisan a palánk alatt felőröltek minket és magabiztos, megérdemelt győzelmet arattak.
Csapatomat dicséret illeti. Talán ha jobban kezdjük a mérkőzést, és nem adunk 1 negyednyi előnyt, akkor másképpen is alakulhatott volna a mérkőzés kimenetele. Folytatásban az ilyen mérkőzéseken, sokkal több kell a padról, nem elég ha csak 2-3 játékos dob pontot. Hibáinkon próbálunk javítani és további győzelmeket gyűjteni.