NEMZETI FIÚ kadet BAJNOKSÁG ELŐSELEJTEZŐ 2022/2023.

KASI/B-Dombóvári Kosársuli KE 44-78 (10-21, 9-25, 9-17, 16-15)
Kapinya Péter 22/3, Csomor Péter 16/6, Vértes Bulcsú 12, Halmai Zsombor 10/3, Panta Kristóf 9, Ruppert Dominik 9, Pápai Levente -, Fenyvesi Merse -, Vörös Ádám -, Vajda Zoltán -, Tóth Kristóf -,

Zalakerámia ZTE KK/B-Dombóvári Kosársuli KE 52-97 (21-26, 15-19, 2-24, 14-28
Kapinya Péter 19/9, Csomor Péter 4, Vértes Bulcsú 27, Halmai Zsombor 10/3, Panta Kristóf 3, Ruppert Dominik 19/3, Pápai Levente 7, Fenyvesi Merse 8, Vörös Ádám -, Vajda Zoltán -, Tóth Kristóf –

Megkeztük a 2022-2023 – as idényt a kadet korosztályban. Öt hetes felkészülés és egy edzőmérkőzés a PVSK csapata ellen előzte meg az első előselejtező tornánkat Nagykanizsán. A kanizsai házigazdákon kívül még a Zalakerámia ZTE/B, a KASI/B és a DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI csapatai vettek részt. A helyszín sajnos nem üti meg az elvárt szintet sem az öltözőkben, sem a pálya tekintetében sem! Ettől elvonatkoztatva kellett a parkettára lépnünk és az idei első mérküzésünket lejátszani a Kasi/B csapata ellen. Az első és a második negyedben is domináltunk kevés esélyt biztosítva az ellenfélnek a gyors akciók megszervezésére. A harmadik negyedben szépen tartottuk a kialakult különbséget, de védekezésben már sokszor elkalandoztunk, és könnyű kosarakat engedtünk a kaposvári kadetteknek. Hullámzóvá vált a játékunk a befejezésekben, de ebben már egy kicsit a fáradtság is közrejátszott. A végjátékban sokszor könnyű leindításokkal megleptek bennünket a saját figyelmetlenségünk miatt.

A második mérkőzést a ZTE/B csapata ellen játszottuk. Egy kicsit önteleten keztük a negyedet, és időkérésekkel kellett ébrsztőt fújni és visszarázni a fejeket, hogy hol és milyen rendezvényen vagyunk!! Sajnos az első két negyed erre rá is ment teljesen! Utána sikerült végre rendezni a sorokat és a harmadik negyedben egy 24-2 – es rohammal kezdtünk (így kellett volna az első negyedben is működnünk). Szépen okosan fejeztük be a támadásainkat és védekezésben is sikerült feljavulnunk végre. Ez a hozzáállás, akarás egy komolyabb csapat ellen is hatékony lehet a következő időszakban. A negyedik negyedben is sok cserével mindenkinek lehetőséget adva játszottunk és magabiztos győzelmet arattunk.