Nemzeti fiú kadet (U16) regionális bajnoki mérkőzés Siófok 2023.03.24.

Siófoki Kosarsuli Egyesület.Dombóvári Kosársuli KE 48-95 (8-27, 18-22, 10-30, 12-16)
Csizmadia Buda -, Halmai Zsombor 27/9, Fenyvesi Ábris 1, Kapinya Péter 18/3, Pápai Levente -, Csomor Péter 10/6, Wéber Koppány -, Fenyvesi Merse 17, Cseresznyés Csoma 15/3, Tóth Kristóf -, Téwald Patrik -, Ruppert Dominik 7/3,

Az előző mérkőzésünket is a Siófok csapatával játszottuk, de most kiegészültek a meggyógyult sérültekkel és betegekkel, így határozottabb és dominánsabb képet mutattak. Nagy lendülettel kezdtük ez első negyedet, és jól látszott, hogy küzdelmes kemény mérkőzésre kell készülnünk. Gyors játékunk sokszor könnyű kosarakat eredményezett. Figurális játékainkat jól alkalmaztuk végig a mérkőzés folyamán, ami nagy erőlepést jelent számunkra. A második negyedben a védekezésünk szórakozottá vált az első negyedhez képest. Sajnos ez azt eredményezte elsősorban, hogy sok kosarat kaptunk, másodsorban pedig enyhe letolást és kiabálást az öltözőben! A második félidőben rendeztük a védekezést és a szerzett labdákból ismét gyors akciókat tudtunk indítani. Limitáltuk a kapott gólokat és okosan használtuk a figurális játékokat. Ha kellett lassítottuk a játékot, ha pedig kellett akkor gyorsítottunk, és ezek mellett, még eredményesen is akcióztunk. Összességében elégedett vagyok a látottakkal és tapasztaltakkal, szerintem szép fejlődésen vagyunk túl az elmúlt időszakban. Nagyon örülök, hogy most így össze tudtunk állni, és sem sérülés, sem betegség nem akadályozta játékunkat. Köszönöm a hozzáállást, akaratot, és köszönöm a Tamásiból érkező játékosok sikeres beilleszkedését és lendületét.