Kiemelt kadett bajnokság 13. forduló, Pécs. Játékvezetők: Téczely, Szűcs.

NKA PÉCS /A – DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE 77 – 49 (22-18, 16-14, 19-6, 20-11)
Dombóvár: Halmai D. 5, Reizinger M. 8/6, Szőke B. 8/6, Roósz R. 12, Barabás Á. Cs.: Kalocsa L., Fehérvári Cs. 8/6, Kuti D. 1, Berta B. 3/3, Katatics K. 2, Lép A. 2, Monostori Á.

Hosszú szünet után játszottuk az újév első mérkőzését Pécsen. Ellenfelünk kiváló eredménnyel vezeti a kiemelt bajnokság nyugati csoportját. Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, ahol tökéletes játék kellett volna ahhoz, hogy győzelmi esélyein legyenek.
Nem kezdtünk rosszul, tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, tetszetős támadásokat vezettünk. Hiányérzetem védekezésünkben volt, nem voltunk kellően agresszívak és a lepattanó labdák megszerzésében sem jeleskedtünk.
Rövid szünetet követően férfias, kemény csatát hozott a 2. negyed. Voltak jó periódusaink, azonban egy pici plusz mindig hiányzott ahhoz, hogy a vezetést áttudjuk venni. Így a nagyszünetben a pécsi csapat járt előrébb 6 ponttal (38-32).
A fordulást követően az öltözőben ragadtunk. Nagyon puhán, akarat nélkül kezdtük a 3. negyedet, 1 perc után már időt kellett kérnem, azonban így sem sikerült rendezni sorainkat.
Támadásban egyénieskedtünk, letámadás ellen rengeteg labdát elszórtunk, amiből rendre könnyű kosarakat dobott ellenfelünk.
Sajnos sokat a folytatásban sem változott a játék képe. Puhán, akarat nélkül védekeztünk, ami nem elfogadható, főként nem egy ilyen kaliberű csapat ellen.
A pécsi csapat teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, amihez gratulálunk nekik.
Nekünk le kell vonni a tanulságokat és készülni, hiszen vasárnap ismét egy nagyon nehéz, fontos mérkőzés vár ránk Szombathelyen.