Dombóvári Kosársuli KE – Atomerőmű SE: 65-72 (17-19, 26-18, 10-19, 12-16)

Dombóvár: HEISZ 11/3, VICZE 20/6, Csáki 5/3, CSAPÓ T. 17, SZABOTIN 10. Cs.: Uzonyi 2, Molnár, Kapinya, Takács, Kardos.

Jól kezdtük a meccset, végre nem ragadtunk be a rajtnál. Ügyes megoldások után tapsolhattunk játékosainknak, és pár pontos előnyre tettünk szert. Csapatjátékunkat dicséri, hogy majdnem minden pályára lépő emberünk pontokat szerzett. Ellenfelünk zóna védekezésre tért át, amivel kicsit lelassította csapatunkat, és a negyed végére a vezetést is átvette. A második 10 percre nagyon jó, kontrolált játékkal sikerült előrukkolnunk. Voltak végre hárompontos kosaraink, és sikerült könnyű pontokat is szerezni, amelyek nélkül nagyon nehéz partiban lenni az erősebb csapatokkal. A félidőre 6 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző, s talán a legjobb félidőnk volt az évad során.

A fordulás után a paksiak egy 10-0-ás futással ismét átvették a vezetést, sajnos percekig gólképtelenek voltunk, de ezt követően rendezni tudtuk sorainkat. A záró játékrészre a fáradtság jelei kezdtek mutatkozni, újabb vendég roham (8-0) után 10 pont fölé nőtt a paksi előny. Időkérésünk után még felcsillant a remény 4 pontra felzárkóztunk, de ebben teljesen kimerültünk, az utolsó 5 percet a vendég csapat bírta jobban, és megszerezték a győzelmet.

Eredménytől függetlenül hatalmas gratuláció jár a fiúknak lelkes, olykor szép kosárlabdát bemutató játékukért!