U18- Nemzeti fiú juniorselejtező, Körmend

2020.09.26-27 U18 Nemzeti fiú junior

Fél év tét mérkőzés nélküli időszak után 2020.09.26-án Körmendre utaztunk, ahol megrendezésre került az U18-as fiú juniorselejtező, aminek tétje a kiemelt bajnokságban való részvétel volt. Ellenfeleink játékáról, taktikáiról kevés információnk volt, ezért csak saját magunkban bízhattunk és a nagyon jól sikerült felkészülésünkbe. Nagyon kivoltunk éhezve a siker ízére és hogy újból nézők , szurkolók előtt léphetünk pályára.

2020.09.26. szombat
Dombóvári Kosársuli KE-OSE Lions 80-53 (23-6, 20-16, 24-19, 13-12)
Dombóvár: Halmai D. 22, Szőke B.20/3, Reizinger M. 14/3, Nagy B. 5, Roósz R.- Cs.: Fehérvári Cs.-, Monostori Á. -, Barabás Á. -, Lép A.-,Katatics K. 5/3, Kuti D. 8/3, Kalocsa L. 6

Az első mérkőzést jó ritmusban kezdtük az OSE Lions ellen. A megfelelő védekezésnek köszönhetően gyors támadásokat tudtuk véghezvinni, így könnyű kosarakat szereztünk. A negyed végére már 17 pontos előnyünk volt, ami megnyugtatta a fiúkat. A második negyedben is uraltuk a találkozót, de pár hiba is csúszott a gépezetbe (eladott labdák), amiből jó pár kosarat kaptunk. Hála isten a védekezés az egybe volt, így a két csapat közti különbség sem csökkent. A második félidőre 21 pontos előnnyel fordultunk. A harmadik negyedben felváltva estek a kosarak, de az előnyünket könnyedén tartottuk, ebbe a negyedbe már minden játékosom megkapta a lehetőséget. A negyedik negyedbe már nagyon sok hibával játszottunk, de ez is belefért a 27 pontos győzelmünkbe.

NKA Pécs „B”- Dombóvári Kosársuli KE 42-90 (13-32, 6-17, 14-20, 9-21)
Dombóvár: Halmai D. 10, Reizinger M. 13/6 , Szőke B.15/3, Nagy B. 9 , Roósz R. 8 Cs.: Katatics K.5, Kalocsa L.8, Kuti D.4,Fehérvári Cs. 10/6 , Monostori Á.4, Berta B.4,Barabás Á.-

A két meccs közötti kevés pihenő nem volt túl ideális, de önbizalommal teli érkeztünk vissza a körmendi csarnokba. A sok hiányzóval felálló pécsi csapat ellen is nagyon jó védekezésünknek köszönhetően gyors és könnyű kosarakat tudtunk szerezni, amihez párosult egy közepes dobóforma is, így már az első félidőbe eldőlt a találkozó. 40 pontos vezetésünknek köszönhetően pihentetni tudtuk a srácokat a mindent eldöntő vasárnapi „kisdöntőre” a hazai csapat ellen.
Itt szeretném megköszönni a pécsi csapatnak, hogy korrekt módon segítették a felkészülésünket másnapra.

2020.09.27 vasárnap
U18: Fiú Junior selejtező, Körmend, 3. mérkőzés
Dombóvári Kosársuli KE-AKMÉ Körmendi Törpördögök 94-57 (27-16, 28-16, 26-8, 13-17)
Dombóvár: Halmai D. 17/9,Reizinger M.23/15, Szőke B.18/3, Nagy B.3, Roósz R.6 Cs.: Kalocsa L.-, Katatics K.4,Kuti D.8/6,Lép A.7/3,Fehérvári Cs.8/6,Berta B.-,Barabás Á.-

Eljött a várva várt vasárnapi mérkőzésünk a hazai csapattal, ahol kiderül ki kerül a kiemelt bajnokságba mint csoport első.
Nagyon jól felkészültünk a mérkőzésre a reggeli video elemzés nagyon hasznosnak bizonyult.
Kellő önbizalommal és feltüzelve mentünk bele a mérkőzésbe. Védekezésünk tökéletesen működött, amihez párosult egy extra dobóforma is. A Körmend két kulcs játékosát tökéletesen ki tudtuk kapcsolni.
Ritkán látott ilyen szinten 55 pontot dobni 20 perc alatt, szinte minden támadásból kosart tudtunk szerezni, nagyon jó összeállt a CSAPAT védekezésünk.
A harmadik negyedbe érzésem szerint a haza csapat már elengedte a mérkőzést mikor ládta hogy teljesen mindegy mit védekeznek, mindenre volt ellenszerünk. Ember ellen, zóna ellen.
Egymásért küzdve egymásért harcolva, egyszerre dobbant meg a dombóvári szív és repített minket a KIEMELT BAJNOKSÁG felé.

Büszke vagyok minden egyes csapattagra, hatalmas dolgot vittek véghez.
Itt szeretném megköszönni edző kollégámnak Tamás Péternek a nagyon sok segítséget,
valamit minden SZÜLŐNEK akik eljöttek valamint itthonról szurkoltak értünk.

Nincs megállás 2020.10.01-én csütörtökön már haza pályán fogadjuk a Szolnoki KA csapatát a kiemelt bajnokság első fordulójába.
Várunk mindenkit nagyon sok szeretettel.