Nemzeti Fiú Junior “B”döntő
Budapest Camugo Sportlab

Körmendi Törpördögök-Dombòvári Kosársuli KE 73-79 (20-22,21-20,14-22,18-16)
Dombòvár: Reizinger M.24/6,Òliás G.2Szőke B.21/9,Nagy B.2,Roòsz R.10Cs.:Katatics K.-,Kuti D.-,Kalocsa L.4,Fehérvári Cs.16/12,Barabás Á.-

Nehéz,fizikális,mérkőzésre számítottunk ,amin nüansznyi dolgok fognak dönteni,ez be is igazolòdott. Fontos volt a jò kezdés ,ami sikerült is ,de a védekezésünkbe gyermeteg hibákat vétettünk az első félidőben. Felváltva estek a kosarak ,ha volt 4-5 pontos előnyünk,mindíg valami hiba csúszott a védő térfélünkön.Ez oda vissza ment mind két csapatnál,ha a Körmend vezetett akkor ,mi vertük vissza hibáit! Így 41-41-es állással mentünk pihenőre a félidőbe! Harmadik negyed kulcs volt,hogy összeállt a védekezésünk és nagyon okosan megtaláltuk támadásba a tiszta dobòhelyzeteket,amit jò százalékkal értékesítettünk is. A padròl beszállt játékosok extra energiát adtak a csapatnak így a negyed végére 55-63-ra nálunk volt az előny. A 4.negyed első 5 percébe is kitartott az erőnk és a szívünk vitt minket előre. 8-13-as futással az előnyünk 13 pontosra nőtt (63-76) 5 perccel a vége előtt ,ami megnyugtatò volt. Tudtuk,hogy egy jò Körmend ellen ez nem elég és okosan ,higgadtan kell támadni ,valamint jò védekezni még. A hazai csapat mindent felrakott egy lapra és òriási rohanásba kezdtek,amivel kicsit izgalmasabbá tették a végjátékot, de hála isten MINDENKINEK helyén volt a szíve ,így HATALMAS GYŐZELEMMEL jutottunk a négyközé!

NAGYON NAGYON BÜSZKÉK VAGYON MINDEN EGYES JÁTÉKOSRA 💙💙💙 A döntőnek nincs vége ,így dologzunk tovább.

Következő mérkőzésünk 05.27-én lesz 16:00-kor ,az ellenfelünket még nemtudjuk ,de megígérhetjünk bárki is lesz 100%-an felkészülünk és oda tesszünk magunkat 😉💪
Külön köszönet,minden egyes szülőnek 💙 Valamint Balázs Gábornak,nagyon sokat köszönhetünk neki is💪💙

És még egy fontos dolog:
Az U16-os csapat történelmi tette után ( Hatalmas Gratula),
Dombòvári Korásuli KE U18-as csapata is Történelmet írt ,ebbe a korosztályba még nem volt ilyen eredmény 💪💙